Kovo 14 d., šeštadienį, Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai

Nuotr. iš LR Vyriausybės archyvo

Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID- 19 atvejų yra 9.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šeštadienį koronaviruso infekcija patvirtinta dar tirms asmenims. Jaunas vyras kovo 10 dieną parskrido iš Danijos, kur studijuoja. Pajutus ligos simptomus, kovo 14-osios naktį vyras pristatytas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur buvo izoliuotas ir šiuo metu gydomas. Antras infekuotasis – vilnietis, grįžęs iš Italijos. Šiuo metu vyriškis izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.
Šeštadienio vakarą Lietuvoje patvirtintas trečias per tą dieną koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Pranešama, kad tai vyras, kuris grįžo iš komandiruotės Olandijoje. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Paciento būklė gera. Kontaktiniai asmenys žinomi, jie taip pat izoliuoti. Nuramindami galime pasakyti, kad tai šeimos nariai, kurie yra saviizoliacijoje.

Svarbu – saugotis patiems
Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, šeštadienį vykusiame neeiliniame posėdyje Vyriausybė nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Apie karantino režimo reikalavmus – pranešime „Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas“.
Koronaviruso karštoji linija – 1808.
Kaip pabrėžia sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, daugėjant atvejų, aiškėjant aplinkybėms, kad kai kurie susirgusieji po grįžimo nesilaikė rekomendacijų izoliuotis, tampa gyvybiškai svarbu visuomenei saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų.
„Jokia valdžia neapsaugos žmonių, jei patys žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuva, tiesiog negalima asmeninių interesų kelti aukščiau visuomenės sveikatos ir saugumo“, – sako A. Veryga.

Visi atvejai – „įvežtiniai“
SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei.
Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje.
Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šeštadienį – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje.
Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.
Parengta pagal LR Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimus

2 Atsakymai į “Kovo 14 d., šeštadienį, Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai”

  1. to kažin parašė:

    Girdėjau, kad vienos Mažeikių gimnazijos mokiniai į Ispaniją buvo išvykę. Kaip iš tikrųjų yra?

  2. Kažin? parašė:

    Ar mokiniai pagal kokias programas nėra išvykę po uždraustas šalis??? Ar gali savivaldybė tuo klausimu kažką informuoti??? Nes mūsų valdžia sako, kad viską kontroliuoja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto