Kovo 31-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 – SKAIČIAIS. Antradienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 533 ligos atvejai. Daugiausiai jų – Vilniaus miesto savivaldybėje – 114. Per vakar dieną patvirtinti 49 nauji ligos atvejai. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 7. Pasveikusiųjų skaičius – 7. Iki šiol ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 11 280.

MAŽEIKIAI. Mūsų rajone penktadienį ir šeštadienį buvo nustatyti 3 COVID-19 atvejai. Savivaldybės duomenimis, ji jau yra suteikusi patalpas 104 žmonių saviizoliacijai. Nuo kovo 20 d. į rajoną parvežta 50 iš užsienio sugrįžusių asmenų.  Telšių mobiliajame punkte tyrimui dėl COVID-19 iš mūsų rajono gyventojų paimtas 71 ėminys.

NUKĖLĖ. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė pasirašė įsakymą, kuriuo panaikintas anksčiau patvirtintas žemės ūkio technikos apžiūros grafikas. Naujas grafikas bus tvirtinamas pasibaigus karantinui.

RIBOJA. Rekomendacijos pagal galimybes riboti vienam gyventojui parduodamą dezinfekcinių, taip pat apsaugos priemonių kiekį – visose šalies prekybos vietose parduoti ne daugiau: 50 medicininių kaukių ir tiek pat porų apsauginių pirštinių; 10 respiratorių; 1 litro dezinfekcinio skysčio.

PERSKIRSTĖ. Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, perskirstytos Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos labiausiai COVID-19 paveiktoms sritims: sveikatos apsaugai (10 mln. eurų), užimtumui (74,6 mln. eurų) bei verslui (20 mln. eurų). Iš viso Vyriausybė jau perskirstė 255,5 mln. eurų ES fondų lėšų: sveikatos sektoriui skyrė 57 mln. eurų, užimtumui – 160  mln. eurų, verslui – 38,5 mln. eurų.

INVEGA. Parengtas priemonių paketas, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Pagal INVEGA priemones bus paskirstyta daugiau kaip 1,1 mlrd. eurų iš suplanuoto Vyriausybės finansinių priemonių paketo Lietuvos verslui. Plačiau apie priemones galite sužinoti https://invega.lt/lt/informacija-verslui-del-covid-19/invegos-siuloma-pagalba-verslui/

MAŽIAU BIUROKRATIJOS. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į savivaldybes, prašydama bendradarbiavimo ir pagalbos mokykloms diegiant nuotolinį mokymą. Kviečiama pasitikėti mokyklomis bei jų vadovais, leisti mokykloms pačioms priimti mokyklos lygmens sprendimus, neapkrauti nebūtinu popierizmu. Ministerija akcentuoja, kad sprendimus dėl darbo organizavimo įstaigoje turi priimti švietimo įstaigos vadovas; savivaldybės turi įvertinti galimybę leisti mokyklų vadovams dirbti nuotoliniu būdu, dėl užduočių ir pavedimų vykdymo su jais susisiekti telefonu arba internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*