Krakių pagrindinei mokyklai – optimistinės prognozės

Krakių pagrindinė mokykla ant išlikimo ribos balansuoja daugiau nei penkerius metus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija darbą tęsia ir šiais metais – važinėja po kaimų mokyklas, kurios balansuoja ant išlikimo ribos. Šią savaitę komisija lankėsi Krakių pagrindinėje mokykloje, susitiko su mokyklos bendruomene, su vaikų, lankančių šią mokyklą, tėvais. Buvo išklastytos nuomonės, išsakyti pageidavimai bei aptartos mokyklos perspektyvos.

Susitikimo metu kalbėta įvairiais klausimais, tačiau labiausiai visus jaudinanti tema – mokyklos išlikimas. Susirinkusiesiems mokyklos bendruomenė pristatė Krakių pagrindinės mokyklos veiklas, ateities vizijas ir planus.
Komisijos narys, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad pagal pateiktus apskaičiavimus, ateinančiais mokslo metais mokykla planuoja turėti 40 vaikų. Tokiu atveju ugdymas turėtų išlikti bent jau iki 2020 metų.
„Mes išsakėme savo poziciją, įvardijome teisės aktus ir reikalavimus. Jei Krakių pagrindinė mokykla juos atitiks, vadinasi, išliks. Pagrindinis kriterijus – mokinių skaičius. Jei jų nemažės, ugdymo procesas čia nenutrūks“, – kalbėjo A. Stonkus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

16 Atsakymų į “Krakių pagrindinei mokyklai – optimistinės prognozės”

 1. Krakiškis parašė:

  Krakių mokykla yra nuostabi. Bendruomenė susiklausiusi. Dirba specialistai iš miesto pagrindinių mokyklų ir gimnazijų.
  O skaitytojui, pasivadinusiu „Pašalinis“ pasakysiu: nežinau kokioje jūs mokykloje mokėtės, bet ten tikrai dirbo prasti mokytojai. Jūs taip ir neišmokote tokį paprastą žodį ačiū parašyti be klaidų.

 2. tam To krakiškei parašė:

  Nuo kada bendruomenės turi išlaikyti mokyklas, med.punktus, darželius ar bibliotekas??? Kuriame Lietuvos kaime ar mieste taip yra? Visos šios įstaigos yra išlaikomos iš biudžeto ir Krakiai nėra jokia išimtis. Tad jūsų komentaras gerokai prasilenkia su logika.

 3. To krakiškei parašė:

  Ponia, kodėl jūs norite kad kiti mokesčių mokėtojai išlaikytų Krakių mokyklą arba jos pastatą?
  Bendruomenė privalo pati rūpintis savo veiklos išlaikymu. O jei ne tik mokyklos bet ir Krakių kaimo laukia nekokia ateitis.

 4. krakiškė parašė:

  Po šio pastato stogu telpa ir med. punktas, ir biblioteka ir darželis, ir bendruomenei yra kur prisiglausti. .Ką darysime jei ir jų nebeliks

 5. Pasidomekim parašė:

  Problema ne tik mokyklose.Pirmaujame ES pagal administracinio valdymo darbuotoju skaiciu pagal gyventoju kieki.Tai ypac liecia Mazeikius

 6. Pipiec kaip baisu parašė:

  Lėšų švaistymas,ponas krakiški. Jūsų vaiko mokymosi kokybė,socializacija,perspektyvumas taip pat nukenčia. Nematot toliau savo nosies. Baisu,kai tokie pastatai dėl 40 vaikų. Turbūt ten jausmas,kaip vaiduoklių name. Kur ne kur praeina koridoriais k9kia dūšelė….

 7. Aldona parašė:

  Esu dirbusi panašioje, dabar jau uždarytoje, pagrindinėje mokykloje. Tai savęs ir vaikų kankinimas. tai valstybės lėšų švaistymas. Įsivaizduokite klasę kai joje sėdi 1 ar 2 net neatitinkantys tos klasės lygio ,,mokiniai“. Tie mokiniai iš klasės į klasę buvo keliami tik dėl to, kad reikia išlaikyti klasę ir mokyklą….

 8. Tun parašė:

  Turi buti nors 200 mokiniu, kad mokykla dirbtu.jei ten 30 darbuotoju, tai vos ne kiekvienam vaikui po priziuretoja kliuna.Fiktyvus sarasai kaime-teisybe

 9. krakiškis parašė:

  Tie rašeivos,kurie nenori kaimo mokyklos ryškiai nebeturi mokyklinio amžiaus vaikų ir tada jie patampa statistais-ekonomistais.Ydingas mąstymas vaikus paverčia preke.

 10. parašė:

  tiek krakiai tiek visos pagrindinės yra pinigų plovyklos mokiniai sarašuose yra tik dėl skaičiaus o rajono valdžia jas palaiko dėl kažkokių priežaščių tuo labiau prieš rinkimus uždarius tokias mokyklas atsirastų pinigų normalioms mokykloms

 11. Pašalinis parašė:

  Pagal Krakių mokyklos internetinį tinklalapį,šiuo metu mokykloje dirba 30 darbuotojų , 16 pedagogų ir 14 techninių darbuotojų. Ar būtina toliau komentuoti juk ir taip viskas aišku. Mokytojams mokami atlyginimai (ir nemaži) likusieji darbuotojai irgi nedirba už ‘ ačių’. O kur šildymas, elektra, vanduo ir t.t. . Mokinių beveik 40.
  Nejaugi neaišku kodėl taip gyvenam.

 12. Lina parašė:

  Kodėl nerašoma,kiek vaikų atsivežama iš Mažeikių? Taip dirbtinai yra palaikomas mokyklos egzistavimas.
  O apie kokybišką mokymą reiktu patylėti. Veltui švaistomi biudžeto pinigai, nors visiems aiškus tos mokyklos likimas.

 13. mokykla parašė:

  dirbtinai palaikoma. Tikrai būtų geriau senelių namai.

 14. aš savo verslus dėl gyventojų demografijos jau uždariau parašė:

  Čia nesvarbu.Juk iš biudžeto pinigų, ne iš savo.

 15. Mažeikiai parašė:

  Labai graži ir gera mokykla. Mokytojai labai kūrybingi ir labai puikiai užima ir moko vaikus.

 16. Shiusha parašė:

  Pagrindinis kriterijus – artejantys rinkimai. Kas pjaus saka, ant kurios sedi? Ka isvis ta komisija nutars? Pagal ja ne vienos mokyklos nereiketu uzdaryt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto