Krašto apsaugos ministerijos dėmesys – infrastruktūros plėtrai

Spartus Lietuvos kariuomenės personalo skaičiaus didėjimas, nauja ginkluotė, įranga ir technika, išaugusios karinio rengimo bei priimančiosios šalies paramos teikimo apimtys reikalauja pasirūpinti karine infrastruktūra. Nuotr. iš KAM archyvo

Krašto apsaugos ministerija (KAM) informuoja: atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės plėtrą ir dislokuotas sąjungininkų pajėgas mūsų šalies teritorijoje, vienas pagrindinių ministerijos prioritetų – operatyvus karinės infrastruktūros vystymas.
Šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 200 didesnių ar mažesnių infrastruktūros projektų, dalį planuojama įgyvendinti jau kitais metais.

Naujas modelis

Siekdama laiku ir kokybiškai patenkinti nacionalinius ir sąjungininkų poreikius, KAM aiškinosi Lietuvos kariuomenės infrastruktūros situaciją. Ji parodė, kad kritinės svarbos uždavinys – sklandus trijų naujų karinių miestelių (Šilalėje, Šiauliuose ir Vilniuje) plėtra.

„Tai ne tik žymiai padidins LK infrastruktūros galimybes, bet ir leis patikrinti naują jos plėtros modelį – viešojo ir privataus sektorių partnerystę, kuriam pasiteisinus jį būtų galima taikyti ir ateityje“, – teigiama ministerijos pranešime.
Trijų karinių miestelių objektų statyba pradedama dar šiais metais.

KAM informuoja, kad šie ir būsimi karinės infrastruktūros plėtros darbai yra vykdomi kol kas precedentų neturinčiu viešos ir privačios partnerystės būdu.

Infrastruktūros projektai – Pabradėje ir Rūdininkuose

Pabradėje pradėta įgyvendinti NATO ypač aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų (angl. VJTF) priėmimui skirta infrastuktūra. Projektas apima naujų kareivinių statybą, valgyklos rekonstrukciją, inžinerinius tinklus, technikos remonto dirbtuves, sraigtasparnių aikštelę, geležinkelio rampą, keleivių ir krovinių terminalą Šiauliuose, kt.

Vienas didžiausių KAM pradėtų infrastruktūros projektų – Rūdninkų karinio poligono steigimas (buvusio poligono atkūrimas) Šalčininkų rajone, kurio reikia Lietuvos kariuomenės kariniam rengimui vykdyti ir jos pajėgumams plėtoti, įsigyjamai naujai moderniai karinei technikai įsisavinti ir tarpusavio sąveikai su NATO sąjungininkais bendrose karinio rengimo pratybose stiprinti.
pokyčiai Rukloje
Kitas labai svarbus ir sudėtingas projektas – bendra Lietuvos ir Vokietijos naujos ilgalaikės infrastruktūros plėtra Rukloje.

Projektu plėtojama nauja infrastruktūra, skirta mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. Jame numatytos ne tik naujos kareivinės, štabai, valgykla, sporto kompleksas, bet ir mokymams bei treniruotėms skirtos erdvės, medicinos punktas, dirbtuvės, sandėliai, laisvalaikio ir dvasinio ugdymo erdvės. Taip pat bus kuriama visa būtina inžinerinė infrastruktūra, tiesiami keliai, kt.

NATO kovinei grupei vadovaujančios Vokietijos lėšomis bus įgyvendinamas ir dar vienas infrastruktūros projektas – nuolatinė logistinė ir karinės technikos aptarnavimo bazė Rukloje.
Ministerijos teigimu, visi šie projektai labai prisidės prie kariuomenės kovinės galios stiprinimo, leis pagerinti priimančiosios šalies paramos ir treniravimosi sąlygas į Lietuvą atvykstantiems sąjungininkams.
Parengė Audronė Malūkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto