Krepšininkai liko šalia prizininkų

18-mečiai mažeikiškiai Sporto mokyklos krepšininkai liko už Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U18 prizininkų pakylos – jie užėmė ketvirtą vietą.

Finalinis aštuoniolikmečių ketverto turnyras Vilniaus „Ryto“ arenoje vyko dvi dienas. Mūsų krepšininkai, kurie reguliariajame čempionate užėmė penktą vietą, pirmose rungtynėse susitiko su pirmenybių favoritais, kurie vėliau tapo šalies čempionais, – Vilniaus „KM I – Šilputa“ krepšininkais. Tris kėlinius vyko atkakli kova ir tik ketvirtąjį pralaimėję rezultatu 18:30 mažeikiškiai Vidmanto Berčio auklėtiniai turėjo pripažinti varžovų pranašumą (rezultatas 75:92). Antrąją turnyro dieną mažeikiškiams teko kovoti dėl bronzos apdovanojimų.
Tačiau ir bronza pasidabinti nepavyko: dvikovoje su Kauno „Perkūnu-Vytruna“ mažeikiškiai vėl nesėkmingai sužaidė ketvirtą kėlinį (po trečiojo mūsų ekipa pirmavo penkių taškų skirtumu). Tai lėmė pralaimėjimą rezultatu 80:86. Mūsų ekipai paskutinėse rungtynėse 21 tašką pelnė Edgaras Preibys, 17 – Kasparas Bružas, kuris buvo išrinktas į simbolinį geriausiųjų finalo ketverto žaidėjų penketuką.
„Jau pirmose rungtynėse rimtai kibome būsimiems čempionams į atlapus, trečiame kėlinyje mus skyrė tik vienas taškas, tačiau tada Augustas Marčiulionis pelnė tritaškį, perėmė du kamuolius ir varžovai „pabėgo“. Gaila, tačiau abejose rungtynėse vis kažko pritrūkdavo paskutinėmis rungtynių akimirkomis.
Tačiau savo žaidėjų nusiteikimu ir pasirodymu likau patenkintas, tą patį pažymėjo ir kitų ekipų treneriai: jaunuoliai stengėsi, kovojo, mūsų miestui nepadarė gėdos“, – krepšininkų darbu džiaugėsi ekipos treneris V. Bertys.