Kultūros darbuotojai mokosi gyventi kitaip

Autorės nuotrauka

„Artimiausiomis savaitėmis turėsime išmokti gyventi kitaip“, – tokia frazė vakar nuskambėjo iš premjero Sauliaus Skvernelio lūpų, kai jis per televiziją šalies gyventojus supažindino su pokyčiais šalies viešajame gyvenime, diktuojamais koronaviruso grėsmės.
Mūsų rajone veikiančios kultūros įstaigos gyvenimo kitaip pamokų ėmėsi nedelsdamos.

Lankytojų tiesiogiai neaptarnaus
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, muziejaus lankytojus pasitiko užrašai ant durų, informuojantys apie tai, kad nei bibliotekoje, nei jos filialuose, nei muziejuje dvi savaites lankytojai nebus aptarnaujami.
Šiuo laikotarpiu bibliotekose nevyks planuoti renginiai, skaitmeninio raštingumo mokymai, edukaciniai užsiėmimai.
Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė sakė, kad bibliotekininkai mokosi, kaip gyventi, kaip su lankytojais bendrauti nuotoliniu būdu.

Informacija – internetu
Bibliotekos darbas jau seniai yra susietas su internetu – yra elektroninis katalogas. Todėl ir skaitytojai gali prie jo prisijungti, prasitęsti knygų išdavimo terminą. Savo ruožtu ir bibliotekininkai mato, kada kam artėja knygų grąžinimo termino pabaiga, todėl kasdien šią informaciją tikrins ir, jei reikės, knygų grąžinimo terminą pratęs. Be to, norintieji grąžinti knygas, gali naudotis knygų grąžinimo įrenginiu.
Pasak Mažeikių kultūros centro direktoriaus Raimundo Radavičiaus, centre bent jau iki kovo 27 dienos nevyks jokie renginiai – dalies jų data nukelta „į geresnius laikus“, dalis iš viso atšaukti. Bus laukiama ir konkretesnių nurodymų, kaip organizuoti įstaigos darbuotojų darbą. Pavyzdžiui, ansamblių, choro, teatro vadovų neatsiejama kasdieninio darbo dalis yra repeticijos, bendravimas su choristais, muzikantais, aktoriais mėgėjais. Tačiau dabar šį dalyką tenka nutraukti. Galbūt vadovams bus siūloma likti namuose, rengti kolektyvų koncertines programas ir panašiai.

Autorės nuotrauka

Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto