Kultūros darbuotojai ruošiasi protesto akcijai

Mažėjant kultūros darbuotojų, ateityje gali nebelikti organizuojančiųjų kultūros renginius. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kultūros darbuotojų bendruomenė, nesulaukianti, kada bus pradėti vykdyti pažadai dėl atlyginimų didinimo, darbo sąlygų gerinimo, kyla į kovą.
Pirmadienį, vidurdienį, Vilniuje vyks protesto akcija „Deklaracijų laikas baigėsi – kultūros darbuotojai nori gyventi oriai!“
Ją palaikys ir Mažeikių rajono kultūros darbuotojai.

Vyko vadovų sueiga

Antradienį Žemaičių Kalvarijos kultūros centre įvyko Lietuvos kultūros centrų asociacijos Telšių apskrities kultūros centrų vadovų sueiga.
Jos metu vadovai aptarė kultūros srities aktualijas, kalbėjo apie būsimas veiklas, ateities perspektyvas.
Sueigoje kalbėta ir apie mažus kultūros srityje dirbančių žmonių atlyginimus, kaskart vis didėjančius reikalavimus ir darbo krūvius. Telšių apskrities kultūros centrų vadovai aptarė klausimus apie rugsėjo 17 dieną sostinėje rengiamą protesto akciją.
Joje dalyvaus ir mažeikiškiai. Vieni vyks į Vilnių, kiti šios protesto akcijos tikslus ir dalyvius palaikys būdami darbe.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Kultūros darbuotojai ruošiasi protesto akcijai”

  1. Lilija parašė:

    Jeigu gydytojai ima kyšius, mokytojai daro manikiūrus ar pardavinėja turguje kvepalus, slaugytojos leidžia vaistus, pensininkai valo aplinką aplink namus ar pardavinėja sodo gėrybes, tai kodėl kultūros darbuotojai negali prisidurti prie ubagiškų atlyginimų. Juk ne visi gali tilpti prie valdžios lovio! Reikia viską uždaryti, visus išvaikyti šunims šėko pjauti ir bus rami galva! Kam tos kultūros! Juk “runkelius” lengviau valdyti. Protingi susikraus lagaminus, nusispjaus ir paliks tą ašarų pakalnę. Valio, biudžetas bus pilnas ir valdžiažmogiai galės patys lobti ir palikuonims palikti.

  2. konstatuoju faktus parašė:

    daugelis kultūros darbuotojų-verslininkai .Marš į privatų verslą, o nedrumst vandenį.Pasiūlymas kultūros ministerijai ,savivaldybių veiksnioms taryboms, administracijai:žymiai sumažinti kultūros centrų direktorių, pavaduotojų, jei yra ir kitų nereikalingų etatų, nes dabar net renginius veda samdytos ,, LT žvaigždės”,o vietos kultūros etatai: projektų vadovai ,renginių kuratoriai, koordinatoriai, menų vadovai lieka nuošalyje, gal konkursams skelbt bei imituoti veiklai.Tad pagrįstas klausimas kam tiek etatų?Taip pat siūlymas. Jei seniūnijose mažėja žmonių skaičius vienas centro kultūros vadovas kelioms mažesnėms seniūnijoms,pvzd.:Tirkšlių vadovauja ir koordinuoja veiklą aplink esančių Šerkšnėnų, Žemalės, Užlieknės ir t.t..Veiklos koncentravimas ir algų kėlimas likusiems dirbti profesionaliems kultūros darbuotojams.Kiti ,kaip minėjau marš groti, dainuoti į vestuves kitus renginius.Anksčiau ar vėliau taip turės būti ,kaip ir su mokyklomis.Paprasčiausiai nepatems biudžetai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto