Kur būtinas galimybių pasas, o kur – ne?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasiskiepijusiems pagal visą vakcinacijos planą daugiau nei prieš 7 mėn. nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalioja.
Dalijamės pagrindine informacija apie šiuo metu galiojančias rekomendacijas ir primename, kur galite patekti tik su galimybių pasu, o kuriose vietose jo nereikalaujama.

Galimybių paso išdavimo sąlygos

Galimybių pasas galioja pasiskiepijus „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po visos vakcinacijos;
„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po vakcinacijos; „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po visos vakcinacijos. Taip pat persirgus COVID-19 liga – praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po visos vakcinacijos, ir pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcinos doze – iš karto po sustiprinančiosios vakcinos dozės.
Galimybių pasą galima išsiimti ir persirgus COVID-19 liga – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato, ar atlikus testą. Turint neigiamą mokamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. Turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų (mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai galimybių pasui nėra tinkami).

Svarbu nepamiršti, net ir turint galimybių pasą

Siekiant apsaugoti ne tik savo sveikatą, bet ir aplinkinius nuo užsikrėtimo koronavirusu, pajutus peršalimo simptomus reikėtų likti namuose ir nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar registruotis COVID-19 tyrimui skambinant į Karštąją liniją 1808 arba internetu 1808.lt.
Koronavirusui būdinga: kosulys, karščiavimas, dusulys ir staigus skonio bei kvapo netekimas. Rečiau pasireiškiantys simptomai gali būti gerklės skausmas, sloga, nosies užgulimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, raumenų skausmas, nuovargis, vėmimas ir (arba) viduriavimas, svaigulys.
Asmuo, pajutęs COVID-19 ligos simptomus, gali atlikti ir savikontrolės testą, tačiau, pasireiškus simptomams, rekomenduojama likti namuose ir į vaistinę nevykti.
Nepaisant savikontrolės tyrimo atsakymo, svarbu užsiregistruoti patvirtinančiam PGR tyrimo atlikimui šalies mobiliuose punktuose.

Kaukės privalomos visose uždarose erdvėse

Šiuo metu nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas (kaukių, respiratorių ar kt.) yra privalomas visose uždarose erdvėse visiems lankytojams, vyresniems nei 6 metų. Išskyrus tuos atvejus, kai sportuojama arba kai teikiama paslauga, kurios negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke ir kai dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negalima ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).
Taip pat yra būtina užtikrinti saugaus 2 m. atstumo laikymąsi tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.
Atvirose erdvėse nesilaikant saugaus atstumo, rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones, tokias kaip kaukės, respiratoriai ir kita.

Atsakomybė už kaukių nedėvėjimą

Kiekvienas asmuo yra atsakingas už saugumo priemonių laikymąsi, todėl jei jis nedėvi kaukės ten, kur jos yra privalomos, atsakomybė taikoma jam pačiam. Bauda – nuo 500 iki 1500 eurų.
Tokiu atveju, kai darbdavys neužtikrina saugumo ir darbuotojai darbo vietoje nedėvi apsauginių veido priemonių, atsakomybę prisiima darbdavys. Jei įspėjus darbuotoją ir toliau yra nepaisoma reikalavimų, atsakomybė taikoma darbuotojui – jam gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.
O jei įmonė ar įstaiga teikia paslaugas asmenims, nedėvintiems apsauginių veido kaukių, atsakomybę prisiima ne tik paslaugų teikėjas, bet ir klientas. Pastarajam gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, o paslaugų teikėjui – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Reikalavimai įvairioms veikloms

Siekiama užtikrinti būtinųjų paslaugų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui, nepaisant to, ar asmuo turi galimybių pasą, ar ne.
Visos kontaktiniu būdu teikiamos paslaugos, vykdoma ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti susibūrimai gali vykti atsižvelgiant į rekomenduojamas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.
Svarbu atminti, kad veikloms, kurioms galioja reikalavimas turėti galimybių pasą, atstumų laikymasis išlieka rekomendacinis. Veikloms, kurios būtų vykdomos be galimybių paso, epidemiologinės saugos priemonės (kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt.) – privalomos.

Lentelėje – pagrindinės veiklos ir vietos, kur šiuo metu pateksite su galimybių pasu, o kur – be jo.

Kontaktinės paslaugosGalimybių pasasNosį ir burną dengiančios apsauginės priemonės
Prekybos vietos uždarose erdvėse (plotas mažesnis nei 1 500 kv. m.)NEPRIVALOMA
Prekybos vietos uždarose erdvėse (plotas didesnis nei 1 500 kv. m.)TAIPPRIVALOMA
Atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, prekyba ir ūkinė veikla (ne daugiau kaip 500 asmenų)NEREKOMENDUOJAMA
Atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, prekyba ir ūkinė veikla (daugiau kaip 500 asmenų)TAIPREKOMENDUOJAMA
Teisinės paslaugos ir teismų veiklaNEPRIVALOMA
Psichologinės paslaugos ir psichoterapijos paslaugosNEPRIVALOMA
Socialinės paslaugosNEPRIVALOMA
Muziejų ekspozicijų ir parodų lankymasNEPRIVALOMA
Smulkių remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 min.NEPRIVALOMA
Asmens sveikatos priežiūros paslaugosNEPRIVALOMA
Laidojimo paslaugos ir laidojimo reikmenų parduotuvių veiklaNEPRIVALOMA
Veterinarijos paslaugosNEPRIVALOMA
Pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, pirminis profesinis mokymas, neformalusis vaikų švietimas ir švietimo pagalbaNEPRIVALOMA
Viešasis maitinimas uždarose patalposeTAIPPRIVALOMA
Degalinėse, kuriose užtikrinamas 30 kv. m vienam klientuiNEPRIVALOMA
Degalinėse kuriose nėra užtikrinamas 30 kv. m vienam klientuiTAIPPRIVALOMA
Renginiai (koncertai, spektakliai ir kt.) uždarose erdvėseTAIPPRIVALOMA
Grožio specialistų paslaugosTAIPPRIVALOMA

Išsamiau apie nustatytą galimybių paso naudojimą, saugumo reikalavimus ir kitos aktualios informacijosgalima rasti interneto svetainėsehttps://koronastop.lrv.lt arba https://sam.lrv.lt.

4 Atsakymai į “Kur būtinas galimybių pasas, o kur – ne?”

  1. Mažeikių mieras parašė:

    Nuo kada šuns pasas tapo galimybių?

  2. ojojj parašė:

    aj beje pamirsau paklaust kur „Anonimas“ kad dar neparase savo kokio statistinio komentaro kiek susirgo ir mire nuo korones, o gal jau pats tamsta negaluoja

  3. ojojj parašė:

    kazi ar daug like nomaliu ant sio svieto kurie nebetiki siom pasakom ar tik vien ku ku kurie laukia 3,4,5,6,7,8 ir t.t. dozes kad galetu i maxima nueit?

    1. ojojj parašė:

      turejau omeny ar daug like tokiu kurie tiki

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto