L. Linkevičius: Vakarų nuolaidžiavimas Rusiją verčia elgtis įžūliai

Eltos nuotr.

Gruzijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad ES prie savo sienų siekia turėti stiprias ir suverenias kaimynes, tačiau Vakarų bandymai įsiteikti Rusijai Maskvą skatina elgtis įžūliai.

Dalyvavo ir kalbėjo konferencijoje

Tbilisyje, Makeino (McCain) tarptautinės lyderystės instituto kartu su Ekonomikos politikos tyrimų centru organizuojamoje konferencijoje kalbėjęs L. Linkevičius pažymėjo, kad Rusija siekia perbraižyti sienas Europoje – tai matyti ne tik iš Krymo okupacijos, bet ir iš neteisėtų vadinamųjų „sutarčių“, kurias Rusija pasirašė su okupuotais Gruzijos Abchazijos ir Pietų Osetijos regionais.
„Rusija kaltina kitus tuo, ką vykdo pati. Šios revanšistinės Rusijos politikos sunaikino pasitikėjimą ir bet kokią prasmingo bendradarbiavimo perspektyvą trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu“, – teigė ministras konferencijoje „Naujasis Europos geopolitinis kraštovaizdis: saugumas, ekonominės galimybės, laisvė ir žmogiškasis orumas fronto linijų valstybėms“.

„Atsisakydami savo principų ir politikos nieko nepasieksime“

Pasak L. Linkevičiaus, Vakarai siekia sukurti vientisą ir laisvą Europą, ES kaimynystėje siekiama turėti stiprias, suverenias ir klestinčias valstybes, ir būtent tam sukurta ES Rytų partnerystės iniciatyva.
„Tačiau Rusijos tikslai yra paremti geopolitiniais sumetimais plėsti įtakos erdves ir Vakarų mėginimai jai įsiteikti, nuraminti, tik dar labiau paskatina ją veikti įžūliai“, – teigė L. Linkevičius.
Ieškodamas sprendimų ateičiai, ministras akcentavo, kad kantrybė, atkaklumas ir nuoseklumas – vienintelė prasminga strategija.
„Atsisakydami savo principų ir politikos nieko nepasieksime. Silpnumas labiausiai ir skatina agresiją. Todėl ypač svarbu, kad Gruzija ir kitos Rytų partnerės sėkmingai įgyvendintų ES pasiūlytas reformas ir tęstų savo pačių pasirinktus kelius. Tai sustiprins šalis partneres, jų nepriklausomumą, padidins visuomenės atsparumą, padės diversifikuoti prekybą, vystyti energetikos ir transporto jungtis“, – teigė užsienio reikalų ministras.

One Reply to “L. Linkevičius: Vakarų nuolaidžiavimas Rusiją verčia elgtis įžūliai”

  1. zinot parašė:

    Isverstaskuriais ministrais negalima pasitiketi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto