Labdarą mažeikiškiai galės krauti į specialų konteinerį

Didžiuosiuose miestuose labdarą į konteinerius žmonės deda jau treji metai. Nuotrauka iš www.dovanokime.lt

„JCI Lietuva“ Mažeikių skyriaus narės mažeikiškius kviečia neišmesti nebereikalingų drabužių. Jau pagamintas specialus konteineris, į kurį bus galima sukrauti aprangą bei avalynę.
Labdaros išdalijimu sunkiau gyvenantiems mažeikiškiams pasirūpins Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojai.

Parinko specialią vietą

Tarptautinės visuomeninės organizacijos Mažeikių skyriaus prezidentė Sigita Narkienė įsitikinusi, kad tokia akcija mūsų miestui bus naudinga.
„Žmonės turi vaikų, nežino, kur dėti išaugtus drabužėlius, juk į šiukšlinę gaila išmesti. O šiuo projektu siekiame didinti žmonių socialinį supratingumą, dalijantis drabužiais ir avalyne su žmonėmis, kuriems reikalinga socialinė pagalba,“ – pasakojo organizacijos atstovė.
Klaipėdoje pagamintas konteineris stovės prekybos centro IKI aikštelėje. Pašnekovė akcentavo, kad ši vieta pasirinkta ne šiaip sau.
„Stebėdami situaciją kituose miestuose, pamatėme, kad mūsų partneris (Raudonojo Kryžiaus draugija – K. V.) patiria nuostolių, mat iš konteinerių išimti labdarą važiuoja patys. Tad Mažeikiuose konteineris stovės priešais Raudonojo Kryžiaus būstinę – nereikės važinėti,“ – paaiškino S. Narkienė.
„JCI Lietuva“ atstovė džiaugėsi, kad lėšas, reikalingas konteineriui pagaminti, paaukojo Mažeikių Rotary klubas.

Išdalins vargstantiesiems

Tokiu būdu labdarą planuojama rinkti nuo vasario mėnesio.
S. Narkienė „Santarvei“ pasakojo, kad šis konteineris – trejus metus Lietuvoje vykdomo projekto „Dovanokime!“ dalis.
Šiuo metu tokie konteineriai jau stovi penkiuose šalies miestuose. Vien 2010-aisiais šalies gyventojai paaukojo 33 tūkst. kilogramų drabužių bei avalynės.
„Nebereikalingus daiktus mažeikiškiai galės įdėti pro specialią angą konteinerio viršuje. Viskas apgalvota: jeigu kas nors ir bandytų išimti labdarą – nepavyktų. Bet per trejus metus dar nė karto nebuvo bandymų dėžę ištuštinti, tad gal ir Mažeikiuose jo nelies,“ – mažeikiškių geranoriškumo tikisi pašnekovė.
Suaukotą labdarą drabužiais ir avalyne Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojai išdalins sunkiau gyvenantiems mažeikiškiams.

Nuotraukas demonstravo Briuselyje

Iš savaitgalį vykusio Lietuvos skyrių prezidentų suvažiavimo grįžusi S. Narkienė „Santarvei“ pasakojo, kad vienu metu dirba prie kelių projektų.
Artimiausiu metu skyrius ruošiasi įgyvendinti individualų projektą ir padėti vienam neįgaliam žmogui. O atšilus orams mažeikiškiai savanoriai vėl kibs spalvinti gyvenimo.
„Santarvė“ rašė, kad praėjusiais metais „JCI Lietuva“ Mažeikių skyriaus narių iniciatyva nudažytos lopšelio-darželio „Delfinas“ pavėsinės.
„Projektas „Spalvotas gyvenimas“ vyksta visoje Lietuvoje. Tačiau mes idėją įgyvendinome spalvingiausiai, už tai pelnėme Efektyviausio skyriaus“ vardą. Be to, atnaujinto Mažeikių darželio nuotraukos buvo demonstruojamos nacionaliniame kongrese Briuselyje,“ – rezultatu džiaugėsi pašnekovė.

Susiduria su abejingumu

„JCI Lietuva“ Mažeikių skyriaus prezidentė S. Narkienė įsitikinusi, kad tokia veikla duoda naudos ir miestui, ir patiems žmonėms – gražūs, paprasti darbai užkrečia.
Pašnekovė pateikė minėtą pavyzdį apie nuspalvintas pavėsines ikimokyklinukams. Organizacijos iniciatyva ir rėmėjų lėšomis buvo nudažytos tik trys pavėsinės. Vėliau likusias įstaigos kolektyvas nusidažė pats.
„Vadinasi, viską galima, tik reikia norėti. Bet žmonės labai sugadinti, dauguma nori finansinės naudos, jie nesupranta, kaip tu gali kažką daryti už dyką. Aš tai pajutau Mažeikiuose, ypač kai susiduri su valdiškomis institucijomis. Labai pajutome, jog žmonės nori, kad jų niekas nejudintų – geriau nedaryti nieko. O jeigu mes kažką darome, sako, kad niekam to nereikia. Bet mes taip nemanome,“ – nusišypsojo pašnekovė.
S. Narkienė pridūrė, kad dalyvavimas tarptautinės organizacijos veikloje daug duoda ir pačiam nariui – organizuojami įvairūs mokymai, susitikimai, atsiranda galimybė keliauti.
JCI vienija aktyvius 18–40 metų amžiaus žmones.

7 Atsakymai į “Labdarą mažeikiškiai galės krauti į specialų konteinerį”

 1. Juste parašė:

  Jci Mazeikiai facebook’e yra, uzklausk

 2. Neris parašė:

  kaip faina, kad yra tokiu energingu zmoniu! kaip prie jusu prisijungti? truksta man veiklos.
  tik nepasiduokit bobutem visokiom, kad upo nenumustu!

 3. Rika parašė:

  Mielieji, konteineriai atidaromi specialiu užraktu, ir tikrai jų iš ten niekas „nekrapštys“. Atkreipkite prašau dėmesį į konteinerių aukštį.
  Nuvilnyjęs socialinis LIBERTA Rotary klubo projektas P/C Eifelyje parodė, kad Mažeikiškiai tikrai nėra abejingi labdaros rinkimui, pagalbai skurstantiems, visiškai atviras socialinis projektas“ Spalvotas kampelis“ nei karto nebuvo nuniokotas ar kitaip apgadintas, niekas daiktų nesavino, dėl to galima pasidžiaugti Mažeikiškių geranoriškumu padedant vystyti tokius projektus. Dalinkimės gėriu ir galvokime tik gerai, išmokime džiaugtis.

 4. Rimantas parašė:

  lai tik pabando bomzai krapstyt…manau, kad IKI parduotuves kameros gales nufilmuot tuos plesikus kurie kesinsis i konteineri….gera iniciatyva, gal zmones i maisto konteinerius nemes geru drabuziu…

 5. gm parašė:

  Vaidas teisus,jie su kabliais iskrapstys visa labdara…

 6. vaidas parašė:

  bomžai greitai įšdraskis ta labdarą.

 7. asta parašė:

  Labai dziaugiuos, kad atsiranda toks konteineris pas mus mieste, nes dirbantiems zmoniems , raudonojo kryziaus darbo laikas buna nepatogus, o dabar nereiks sukti galvos kam atiduot drabuzelius :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto