Labdara mažeikiškiams nesvetima

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje kasmet vyksta vis daugiau įvairių labdaros akcijų. Vienų metu gyventojų prašoma paaukoti pinigų sergančiųjų gydymui, kitų – maisto produktų, knygų ar kanceliarinių prekių. Dar gyventojų prašoma paaukoti pinigų įvairių nevyriausybinių organizacijų veiklai finansuoti.
Vieni piktinasi dėl to, kad valstybė nesugeba pasirūpinti savo piliečiais, todėl, kovojant su skurdu bei nepritekliumi, pečius tenka suremti tiems, kurie gali kažką paaukoti. Kiti tyliai, kiek galėdami aukoja su mintimi ir viltimi: o jeigu kada prireiks, jeigu bėda prirems ir mane…

Moko dalintis

Lietuvoje iki kovo 11 dienos vyks akcija-labdaros iniciatyva „Kviečiu į svečius“.
Jos esmė: paskatinti žmones surengti labdaringas vaišes, pasikviesti į jas svečių, o surinktas lėšas paaukoti nepasiturinčiųjų maitinimui.
Akcijos sumanytojai šią iniciatyvą vadina ir proga prisidėti prie gerų darbų, ir vienijančia, skatinančia bendruomeniškumą, tęstine akcija, mokinančia dalytis. Ši iniciatyva kitoje aplinkoje įgyja ir skirtingas formas.
Pavyzdžiui, dažnam girdėta „Pyragų diena“, kurios metu įvairių kolektyvų nariai atsineša savo keptų pyragų, jais vaišina vieni kitus ir kiekvienas pagal išgales paaukoja tam tikrą sumą pinigų į aukų dėžutes.
Tokios ir panašios labdaringos akcijos pirmiausia prigijo užsienio šalyse, iš jų buvo nusižiūrėtos ir „parvežtos“ į Lietuvą.

Aktyvesni – mažieji

Vaidotas Ilgius, „Maisto banko“ komunikacijos ir plėtros vadovas, yra vienas iš „Kviečiu į svečius“ bei panašaus pobūdžio labdaringų renginių organizatorių.
Pašnekovas „Santarvei“ sakė, jog ne vieną stebina faktas, kad aktyviau prie tokių akcijų bei iniciatyvų jungiasi ne didmiesčių, o mažesnių miestų, miestelių bei kaimų bendruomenių atstovai.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto