Labdaros organizatoriams praverstų… parama

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Remiantis statistika, kas penktas Lietuvos gyventojas gyvena žemiau skurdo ribos. Reikalingiausių daiktų: drabužių, avalynės, maisto – neišgali nusipirkti net ir kai kurie darbo turintys žmonės.
Apie tai, kad ekonominė situacija nėra gera, liudija ir Mažeikiuose veikiančių, labdaros bei paramos organizavimu užsiimančių nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Šių organizacijų savanoriai sako, kad, aukodami asmeninį laiką, o neretai ir pinigus, užuot išgirdę „Ačiū“, dažnai sulaukia priekaištų bei kritikos.

Domisi, kokiu principu dirba

Į redakciją paskambinusi mažeikiškė papasakojo, kad viename iš Draugystės gatvės Mažeikiuose daugiabučių namų yra įsikūrusi viešoji įstaiga „Gerovė visoms kartoms“.
„Santarvės“ skaitytoja sakė žinanti, kad ši organizacija priima gyventojų atnešamus drabužius, avalynę, žaislus, o paskui visa tai perduoda sunkiau besiverčiantiems žmonėms.
Ir vis tik pašnekovė stebėjosi – pasak jos, prie namo per dienas stovi organizacijai priklausantis automobilis, tačiau durys visada užrakintos, į vidų neužeisi ir savo surinktų drabužių lauknešėlio, kad ir norėdamas, nepaliksi.
Mažeikiškė domėjosi: „Kokiais principais veikia labdaros ir paramos organizacijos? Kodėl jos, jeigu jau yra iš Mažeikių rajono savivaldybės gavusios tai veiklai skirtas patalpas, nedirba ir lankytojų nelaukia nuolat?“

Atvykimas suderinamas telefonu

Viešosios įstaigos „Gerovė visoms kartoms“ įkūrėja ir vadovė Rasa Gabalienė sako, kad ant įstaigos durų yra nurodytas telefono numeris. Juo paskambinę žmonės – ir norintieji atiduoti drabužių, ir tie, kuriems jų reikia – susiderina laiką, kada gali atvykti.
„Anksčiau būdavo taip, kad dirbdavau kiekvieną darbo dieną. Kadangi per savaitę į organizacijos patalpas ateina vos du ar trys žmonės, nutariau, kad neverta būti nuo ryto iki vakaro“, – paaiškino dvejus metus veikiančios įstaigos vadovė.
Pasak R. Gabalienės, kartais savo atneštus drabužius mažeikiškiai paprasčiausiai palieka šalia durų. Kai kurie praeiviai iš smalsumo tuos maišelius išpakuoja – kas patinka, tą pasiima, o kitką išmėto.
Todėl organizacijos vadovė aukojančiųjų prašo, kad atneštų drabužių, batų, žaislų jie nepaliktų prie durų.

Prašo aukoti naudoti tinkamus daiktus

Pasak R. Gabalienės, iš norinčiųjų atiduoti savo daiktus kitiems tikimasi, kad daiktai bus tvarkingi, nesuplyšę.
„Kartais atsitinka taip, kad, mirus seneliui ar močiutei, vaikai ar anūkai visus drabužius iš eilės deda į maišus ir tempia pas mus. Būtų gerai, jei atrinktų, įvertintų, ar atsiras kas nors, kam tų senų drabužių prireiks. Kita vertus, ir seni, bet tvarkingi daiktai suranda naujus šeimininkus“, – kalbėjo pašnekovė.
Viešosios įstaigos įkūrėja sakė pastebėjusi, kad pernai ieškodami drabužių į organizaciją kreipdavosi ypač daug mažeikiškių. Šiuo metu pagalbos prašymų mažiau, tad situacija iš pažiūros ramesnė. Kita vertus, pasak pašnekovės, tai jokiu būdu nereiškia, kad žmones kamuoja mažiau socialinių problemų.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Labdaros organizatoriams praverstų… parama”

  1. vera parašė:

    Labai gerai kad yra labdara.aciu Raselei.ir nekreipk y piktus zmones demesio jie pikti nes sunku gyventi.

  2. Jonis parašė:

    Tai kaip cia gaunasi Lepse visur tik giriasi kad Jos karalyste septinmyliai zingsniais pirmyn varo ekonomika auga kaip ant mieliu va net hoholus veltui gydo o jus snekat apie ubagyste …… ai tiesa apie 18 milijardu esancia skola Lepse irgi tyli … ir kazin kodel

  3. Rasa parašė:

    Automobilis stovi nes šalia gyvenu.o patalpas mums niekas neskyre.ačiū savo vyrui kuris išnuomavo ir moka už ju išlaikima.

  4. o parašė:

    tai čia dar ne viskas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto