Laižuvos seniūnijoje – naujas afrikinio kiaulių maro židinys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajone, netoli Laižuvos esančiame Karaliaučiaus miške, medžiotojai aptikto 18 šernų gaišenų. Atlikus tyrimus išsiaiškinta, kad žvėrių mirties priežastis – afrikinis kiaulių maras.
Prieš Kalėdas tos pačios seniūnijos Palaižupės kaimo teritorijos miške rasta dėl šios ligos kritusių 11 šernų.

Europos Komisija Lietuvos teritoriją yra suskirsčiusi į tris afrikinio kiaulių maro zonas: pirma zona – rizikos teritorija; antra zona – užkrėsta teritorija, kurioje toks maras nustatytas laukinėje faunoje; trečia zona – užkrėsta teritorija, kurioje liga nustatyta šernams ir naminėms kiaulėms.
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Vaidotas Sungaila informavo, kad  antradienį sulaukta naujausio Europos Sąjungos sprendimo, pagal kurį antrai zonai priskiriamos ne tik tos teritorijos, kur nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai, bet ir su jomis besiribojančios.
Pagal šį dokumentą mūsų rajone antrai afrikinio maro zonai dabar priklauso keturios seniūnijos: Laižuvos, Viekšnių, Mažeikių ir Mažeikių apylinkės.
„Nauja tai, kad antroje zonoje bus taikoma tokia priemonė kaip kiaulių išskerdimas. Kas nori ir kas nesilaiko biosaugos reikalavimų, galės išskersti kiaules ir už tai gauti išmokas, tik su sąlyga, kad organų mėginiai bus ištirti“, – pabrėžė tarnybos vadovas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto