Laižuvos tvenkinyje – nugaišusios žuvys

Tvenkinio pakrantėje pastebėtos nugaišusios žuvys. Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Trečiadienio popietę už Laižuvos miestelio esančioje maudykloje – tvenkinyje šalia Vadaksties, buvo pastebėtos nugaišusios žuvys.

Laižuvos seniūnė Jolanta Šeputienė „Santarvei“ pasakojo: „Iš karto nuvykome į vietą, nugaišusias žuvis surinkome, sutvarkėme pakrantę. Kodėl žuvys nugaišo, nežinoma. Viena iš versijų – joms pritrūko deguonies. Visą žiemą prižiūrėjome tvenkinį, buvo iškirsta daugiau kaip dvidešimt ekečių, tačiau, matyt, to nepakako. Įtakos galėjo turėti ir tai, kad buvo dideli šalčiai, žvejai prisimena, kad panašus įvykis šiame tvenkinyje, kuris yra negilus, dumblėtas, apaugęs žolėmis, buvo prieš kelerius metus.“
Tvenkinio pakrantėje buvo rasta apie pusšimtis nugaišusių žuvų – daugiausia raudžių, keli karšiai, šeši amūrai, pernai įleisti tvenkiniui nuo dumblo ir žolių valyti, plačiakakčių.
Į aplinkosaugininkus nesikreipta. Pasak seniūnės, išžvalgytas visas tvenkinys, teršalų ar taršos požymių nerasta. Trečiadienio vakarą dar kartą buvo apžiūrėtos pakrantės, čia apsilankyta ir ketvirtadienio rytą. Daugiau nugaišusių žuvų nerasta.

One Reply to “Laižuvos tvenkinyje – nugaišusios žuvys”

  1. Geriausias bebras parašė:

    idomu kokiais budais ir priemonem seniune nustate, kad nera tersalu ir tarsos pozymiu? gal diejo cierka vandens pasemusi is prudo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*