Laukiniai gyvūnai arčiau žmonių traukia ieškodami maisto

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Prieš šventes mažeikiškiai socialinių tinklų paskyrose dalijosi nuotraukomis, kuriose skirtingose Mažeikių senamiesčio vietose užfiksuotas jaunas stirnos patinėlis.
Tokių atvejų, kai šie miško gyvūnai užklysta į miestą, o kartais net patenka į bėdą, pavyzdžiui, įstringa tarp tvorų, pasitaiko kasmet.
Kodėl žiemą stirnos patraukia arčiau žmonių ir kaip jiems elgtis, klausėme gamtininko, Renavo dvaro sodybos direktoriaus Deivido Makavičiaus.

Arčiau žmonių patraukia kiekvieną žiemą
Nuotraukose matoma stirna gruodžio 19 d. skirtingu dienos metu skirtingų žmonių buvo užfiksuota įvairiose miesto vietose – Sienos gatvėje, Laisvės gatvėje šalia prekybos centro „Maxima“.
Gyvūno „pasisvečiavimas“ mieste, atrodo, baigėsi laimingai. Stirna nebuvo baikšti, prisileido žmones. Todėl viena mažeikiškių šeima ją įkėlė į savo automobilį ir sveiką nuvežę į Falsbergo mišką paleido.
Pasak D. Makavičiaus, tame, kad žiemą stirnos ir kiti gyvūnai traukia arčiau žmonių, užklysta į miestą, nėra nieko nuostabaus.
„Įprastai, kol dar nebūna sniego, stirnos laikosi šiek tiek atokiau nuo žmonių. O kai jau prisninga, jos ir ateina, nes žmonių soduose yra įvairių krūmų, medelių, kurių šakeles stirnos pakramto“, – kalbėjo gamtininkas.
Jis pastaruoju metu sulaukia informacijos apie į sodybas atklystančias kurapkas ir klausimų, kaip būtų galima joms pagelbėti, kuo palesinti ir panašiai.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video