Lauko ir „namų“ skruzdėlės – tai skirtingos šių vabzdžių rūšys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Apie skruzdėles dažniausiai galvojame, kad tai – miško gyventojos. Iš tiesų taip nėra: miestiečiai mato jas zujančias šaligatviais, landžiojančias į savo mažus urvelius. Mūsų namai šiai skruzdėlių rūšiai nėra patrauklūs. Juose puikiai jaučiasi kiek kitokios, mažytės faraoninės skruzdėlės, kurių ne visada lengva atsikratyti.

Biologas Deividas Makavičius teigia, kad mieste tarp šaligatvių gyvena juodosios sodinės skruzdėlės – jos tarp šaligatvio plytelių išrausia urvelius, deda kiaušinėlius ir aplinkui medžioja – ieško sau maisto.  Į butus jos patenka gana retai, vienas kelias, jei prie namo auga vijokliai, tada šios skruzdėlės užsuka į balkonus, gali užklysti ir į butą. Jei ras kokį saldumyną, mielai juo pasmaguriaus, bet žmogui šios skruzdėlės jokios įtakos neturi – tai lauko vabzdžiai. Ir įkąsti mums negali – yra per mažos.
„Tad jei namuose pastebėjote vieną kitą juodąją skruzdę, nereikia pernelyg jaudintis – joms kur kas mielesnė ir priimtinesnė natūrali aplinka. Žmonių būstuose jos nesijaučia patogiai, todėl dažniausiai pačios ieško kelių atgal į gamtą“, – teigė D. Makavičius.
Gamtininkas pažymi, kad pačios pavojingiausios mūsų namams yra kitos skruzdėlės.
„Namuose dažniausiai aptinkamos rudosios faraoninės skruzdėlės. Jas atpažinsite iš gelsvai rusvos, panašios į gintarą spalvos ir palyginti nedidelio dydžio – tai mažiausios šalyje aptinkamos skruzdės.
Ši skruzdėlių rūšis yra atkeliavusi iš kitų šalių –  Lietuvos klimatinės sąlygos joms nėra pačios palankiausios, todėl jos dažniausiai ir įsikuria patalpose – mūsų namuose, butuose“, – kalbėjo D. Makavičius.
Apie tai, kaip išvengti skruzdėlių namuose ar jomis atsikratyti, skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto