Leckavos punktas: viena ranka davė, kita – atėmė

Rajono Savivaldybės tarybos sprendimu Leckavos medicinos punkto renovacijai buvo skirta 34 tūkstančiai litų. Praėjus pusmečiui politikai persigalvojo ir pinigus atidavė Mažeikių choreografijos mokyklai – stogui ir sanitariniams mazgams suremontuoti.
DIRBTI NĖRA LENGVA
Leckavos medicinos įstaiga įsikūrusi senose pirmosios Leckavos mokyklos patalpose. Pastatui daugiau kaip 100 metų. Medicinos punkto patalpos priklausė Savivaldybei, vėliau buvo perduotos Reivyčių seniūnijai.
Leckavos bendruomenės slaugytojos Linos Gaudutienės duomenimis, medicinos punktas aptarnauja 600 gyventojų. Lyginant su kitomis kaimų medicinos įstaigomis, aptarnaujamoje zonoje sąlygos sudėtingos. Teritorija didelė, išblaškyta, didžioji gyventojų dalis senyvo amžiaus, išsibarstę po vienkiemius, juos reikia lankyti namuose. Šiam medicinos punktui priklauso Kušlėnai, Fermos kaimas, Kabaldikai, Montvydai, Tulnikiai, Reivyčių gyvenvietė.
„Kai šią vasarą pradėjau dirbti medicinos punkte, buvusi Mažeikių ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Danutė Margelienė ir seniūnas Jonas Repšys sakė, kad patalpos dar šiais metais bus renovuotos, tam jau yra skirti pinigai. Tačiau niekas nepajudėjo nė per plauką: medicinos punkto patalpos neatitinka higienos normų, o pinigų nebėra“, – konstatuoja liūdną faktą L. Gaudutienė.

PINIGAI DINGO
Anot L. Gaudutienės, pinigai buvo gauti ne tik Leckavos, bet ir Buknaičių medicinos punktų renovacijai. Buknaičiuose suspėta renovuoti patalpas, o iš Leckavos jie kažkur „nuplaukė“.
Leckavos bendruomenė ne kartą kreipėsi į rajono vicemerą Joną Siminkevičių, kuris žadėjo padėti susigrąžinti pinigus, tačiau pažadai taip ir liko tik pažadais.
„Kaip pinigai, skirti vienam tikslui, gali būti panaudoti ne pagal numatytą paskirtį?“ – stebisi bendruomenės slaugytoja.
Reivyčių seniūnas Jonas Repšys „Santarvei“ sakė, kad rajono Savivaldybės tarybos sprendimu skirtus pinigus buvo numatyta panaudoti medicinos punktui įrengti naujos mokyklos pastate, kur taip pat yra kultūros namai ir biblioteka. Tačiau skilus Pirminės sveikatos priežiūros centrui, pinigai liko Savivaldybėje ir buvo atiduoti kitam objektui renovuoti. Buknaičių medicinos punktas pinigus gavo metais anksčiau, iki poliklinikos restruktūrizacijos, tad čia renovaciją suspėta atlikti.
Leckavos bendruomenės pirmininkė Regina Stonkuvienė susirūpinusi, kad dėl neremontuojamų medicinos punkto patalpų šiai įstaigai gali būti nebepratęsta licencija, kuri baigiasi šiais metais. Visą vasarą nevykstant darbams, ji nerimavo dėl pinigų likimo, tačiau Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius užtikrinęs, kad pinigai skirti ir niekur nedingsią.

NUSPRENDĖ IR PADARĖ
Savivaldybės architektūros, urbanistikos, statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas patikslino, kad iš Privatizavimo fondo savivaldybių švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, socialinės ir kitos paskirties statinių statybos, rekonstravimo, remonto ir materialinio aprūpinimo 2005 metų programai įgyvendinti Mažeikių rajono savivaldybei buvo skirta 189 tūkst. litų. Iš jų rajono Tarybos sprendimu kovo 31 d. 34 tūkstančiai skirti Leckavos medicinos punkto renovacijai.
Paskui buvo gautas Mažeikių choreografijos mokyklos prašymas skirti lėšų jos remontui. Spalio 3 dienos rajono Tarybos posėdyje pasiūlyta keisti programą ir vietoje numatytos Leckavos medicinos punkto renovacijos įrašyti Mažeikių choreografijos mokyklos stogo ir sanitarinių mazgų remonto darbus. Toks sprendimas ir buvo priimtas.
„Apie tai, kad Leckavos medicinos punktas pinigų neteko ir jie skirti Choreografijos mokyklai, sužinojome spalio mėnesį iš informacijos spaudoje. Per tokius vargus išprašyti pinigai „nuplaukė“, mūsų kaimo žmonės eilinį kartą buvo užmiršti ir palikti likimo valiai“, – apmaudu netveria R. Stonkuvienė.

POLITIKAI ŽINO GERIAU
Rajono Savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius mano, kad geriems leckaviškių norams koją pakišo kaimų medicinos punktų privatizacija.
Anot jo, Savivaldybė norėjo, kad pinigai būtų panaudoti renovuoti pastatą, kuriame įsikūrę kultūros namai, mokykla ir biblioteka, būtų užtekę vietos ir medicinos punktui. Tačiau prasidėjo medicinos tinklo restruktūrizacija, dėl kurios kaimų medicinos punktai pereina Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro priklausomybėn.
Šiai įstaigai tuo metu vadovavęs gydytojas Remigijus Kontaras sakęs, kad tikisi gauti lėšų iš ES struktūrinių fondų.
Su poliklinikos, kuriai priklausė kaimų medicinos punktai, direktoriumi Audrium Stankevičiumi pinigų perskirstymo politikai nederino. „Rajono Taryboje 27 protai sprendžia, tad gal jie geriau žino, kam ir ko reikia“, – replikavo jis.
Anot dabartinio Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Apolinaro Kuodžio, kol kas medicinos punktai tebepriklauso poliklinikai, ir tik po Naujųjų metų keisis jų pavaldumas.
„Esame parašę projektą ES struktūrinių fondų paramai gauti. Projektas jau pateiktas komisijai. Jei tik jis bus patvirtintas ir gaus finansavimą, atliksime Leckavos medicinos punkto rekonstrukciją“, – patikino A. Kuodys.
Pasak vicemero, dirbančio visuomeniniais pagrindais, Kęstučio Slavinsko, pateiktas projektas ir yra argumentas, dėl kurio leckaviškiai neteko jiems skirtų pinigų. Jie turį laukti lėšų iš ES fondų.
„Girdėjau, kad projekto autoriai įsitikinę, jog finansavimą gaus ir lėšas panaudos kaimų medicinos punktų renovacijai. Didelė tikimybė, kad taip ir bus. Turint galvoje dar ir tai, kad keičiasi medicinos įstaigų pavaldumas, šis žingsnis buvo logiškas“, – patikino K. Slavinskas.

REMONTUOTI TEKO PATIEMS
Paaiškėjus, kad pinigų medicinos punkto renovacijai nebeliko, patalpų remonto darbų teko imtis patiems leckaviškiams. Pagal viešųjų darbų programą buvo sutvarkytas kiauras pastato stogas. Čia pasidarbavo leckaviškiai Leonas Malūkas ir Vytautas Šuliokas. Medicinos punkto vidų, kanalizaciją geranoriškai padėjo sutvarkyti Liudvikas Dovydauskis. Stalius, dabar jau pensininkas leckaviškis Eduardas Lukošius medicinos punktui savo rankomis pagamino spintelę.
Bendruomenės pirmininkė R. Stonkuvienė sakė nebetikinti, kad leckaviškių gyvenime kas nors dar gali pasikeisti. Anot jos, per daug būta neišpildytų pažadų.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.
Leckaviškiai susirūpinę savojo medicinos punkto likimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto