Ledų gamybos įmonėje gelbėti „nukentėjusieji“

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=579 template=caption]Ledų gamybos įmonėje įvyko civilinės saugos pratybos, kuriose buvo tobulinama bendrovės darbuotojų ir specialiųjų tarnybų sąveika. Tai jau ketvirtos šiais metais ugniagesių gelbėtojų pratybos įvairiuose rajono objektuose.

Patikrinta sąveika

Pagal pratybos scenarijų, ledų gamybos įmonėje išsiliejo amoniakas, nukentėjo du darbuotojai. Buvo paskelbta įmonės darbuotojų evakuacija iš gamyklos teritorijos, atvyko medikai ir du Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai. Ugniagesiai gelbėtojai ir įmonės darbuotojai sudarė dvi grandis, kurios, pasinaudodamos cheminiais kostiumais ir suspausto oro aparatais, suieškojo ir išnešė „nukentėjusiuosius“ į saugią vietą.
„Ledų gamybos įmonė įsigijo du komplektus naujų cheminių kostiumų, suspausto oro aparatus, jais dirbti buvo išmokyti du įmonės darbuotojai. Šiomis pratybomis buvo norima praktiškai įsitikinti, kaip šie žmonės įsisavino pateiktas žinias, patikrinti, ar tinkama sąveika su ugniagesiais gelbėtojais“, – informavo rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Gintaras Indrulis.

Galimybė susipažinti su įmone

Penktadienio rytą vykusios pratybos, kurios buvo jau ketvirtos šiais metais mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams, šį kartą daugiausia buvo orientuotos į gelbėjimo darbus. Metų pradžioje ir vasarą vykusiose pratybose apleistame buvusiame Statybos tresto pastate ir UAB „Valcetas“ medienos įmonėje labiau buvo akcentuotas gaisrų gesinimas, o viloje „Dubgiris“ vykusių pratybų metu atkreiptas dėmesys į žmonių evakuaciją ir gelbėjimo darbus.
„Tokios pratybos mūsų pareigūnams yra būtinos – tai galimybė pasižvalgyti po įmonę, sužinoti, kaip veikia gamybos procesai, praktiškai susipažinti su jos teritorijoje esančiais vandens šaltiniais. Taip pat stebima, kaip incidento metu elgiasi įmonių darbuotojai, ką jie moka“, – sakė G. Indrulis.
Šiais metais numatytos dar vienerios pratybos vienoje iš rajono įmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto