Leidinyje – ir Mažeikių krašto kaimų bendruomenių gaminiai

Lietuvoje veikianti Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra „Litfood“ vykdo nemažai funkcijų, susijusių su žemės ūkio ir maisto produktų eksporto skatinimu, šių produktų eksporto ir importo licencijavimu ir panašiai.
Viena iš agentūros funkcijų yra tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų populiarinimas.
Neseniai buvo sudaryta elektroninė knyga „Sukurta ir pagaminta Lietuvos kaime“. Joje skelbiama ir apie Pikeliuose, Urvikiuose, Židikuose gaminamus maisto produktus bei dirbinius, vedamas edukacijas.

Elektroninį leidinį galima rasti ir pavartyti adresu: http://inx.lv/5CwJ.
Jame pateikiama informacija apie 280 kaimų bendruomenių, jų narių sukurtus ir pagamintus produktus, teikiamas paslaugas, pramogas bei kitas vykdomas veiklas iš 39 Lietuvos rajonų savivaldybių.
Leidinio Mažeikių rajonui dedikuotoje skiltyje yra pristatomas Ukrinų bendruomenės narių gaminamas obuolių sūris bei kiti iš vaisių pagaminti skanėstai – cukinijų ir moliūgų saldainiai, užkandžiai, džiovintos vaisių tyrelės.
Dėmesio skirta ir židikiškių Ilonos Michalenkovienės iš modelino gaminamoms lėlėms bei Irinos Klemenienės audiniams, juostoms, šiaudiniams sodams, megztiems žaislams bei galimybei dalyvauti audimo, šiaudinių sodų rišimo edukacijose.
Elektroninėje knygoje pateikiama informacija ir apie veiklių Pikelių bendruomenės narių vedamas ekskursijas bei žvakių liejimo edukaciją.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto