Lietaus įkalintiems daugiabučių gyventojams valdžia nieko gera nežada

Užlietą kiemą turėjo aplenkti iš Mokslo ir žinių dienos šventės grįžtantys moksleiviai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Žemaitijos gatvės 15 ir 17 namų gyventojams ramybės neduoda jau 8 metus kylanti problema: po stipresnio lietaus vis užliejamas kiemas. Dėl to kenčia kiemo pereiti negalintys namo gyventojai, automobilių savininkai bei verslininkai.
Valdžios atstovai teigia: norint išspręsti problemą reikalingas nežinia kada įvyksiantis kapitalinis vamzdynų remontas.


Problemos neišsprendžia

Žemaitijos g. 15 namo gyventojas Darius teigė, kad problemų dėl nuolat patvinusio kiemo kyla ir gyventojams, ir verslininkams: palijus žmonėms kiemas tampa neišbrendamas, o į parduotuves nebeužsuka peršlapti nenorintys žmonės.
„Namo gyventojai neišeina iš namų, visi rūsiai patvinę, o dar mokyklose šventė – vaikai eina peršlapę kojas“, – pirmadienį pasakojo Darius, pridūręs, kad jau aštuonerius metus ši problema nesprendžiama, o situacija kasmet vis blogesnė.
Esą kiemo tvarkyti ne kartą atvykę Savivaldybės siųsti darbininkai, bet name įstrigusiems gyventojams šie darbai sukelia tik juoką: raudonu traktoriuku atvykę žmonės į šulinį įkiša pagalį su kastuvu, ten kažką pamakaluoja ir išvažiuoja.
„O kas iš to? Tai jokios problemos neišsprendžia. Juk specialios įmonės turi priemonių, kuriomis galima sutvarkyti užsikimšusius vamzdynus“, – sakė tame pačiame name veikiančios įmonės darbuotojas, svarstęs, kad nuotekų vamzdynas greičiausiai užsikemša dėl ten patenkančių šiukšlių bei dirvožemio.


Pažadėjo apžiūrėti

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvei“ tvirtino pastaruoju metu nusiskundimų dėl užlieto kiemo negavęs. Specialistas patikino, kad darbininkai artimiausiu metu nuvažiuos apžiūrėti ir galbūt sutvarkys užsikemšančius nuotekų vamzdynus.
„Traktoriukas atvažiuodavo, pravalydavo ar prapūsdavo, bet tai yra eksploataciniai ir laikini dalykai“, – kaltinimus dėl prastos vamzdynų priežiūros atmetė Savivaldybės specialistas.
A. Žiulpa priminė, kad daugelis Mažeikių daugiabučių yra statyti prieš bene 40 metų, todėl nors ten buvę įrengti ir itin kokybiški vamzdynai, jų gyvavimo laikas jau pasibaigęs. Vedėjo teigimu, didžiąją dalį lietaus nuotekų tinklų reikėtų perstatyti.
A. Žiulpa pripažino, kad daugiabučių namų gyventojai neretai skundžiasi dėl patvinusių kiemų, tad kiek Savivaldybė išgali, tiek padeda. Probleminėse vietose įrengiami nauji trapai, statomos minimalios naujos linijos.
„Viskas atsiremia į pinigus, lietaus kanalizacijos problemoms spręsti per metus tėra skirta tik 30 tūkstančių litų“, – sakė specialistas, pridūręs, kad tokių pinigų užtenka sutvarkyti tik keliems objektams.


Tikisi renovacijos

A. Žiulpa teigė, kad būtina miesto lietaus surinkimo sistemos renovacija, kaip kažkada ji buvo po truputį statoma, taip turėtų būti po truputį ir perstatoma.
„Rimtesniems remontams yra ruošiamas naujas specialusis planas, kurį įvykdžius problemos bus išspręstos iš esmės“, – sakė specialistas, be kita ko pridūręs, kad darbai turėtų prasidėti nuo žemiausių taškų – pirmiausia bus tvarkomi lietaus vandenį į Ventos bei Ašvos upes išleidžiantys vamzdžiai, vėliau po truputį – visa miesto lietaus surinkimo sistema.
Specialistas pripažino, kad tam reikalingos milžiniškos investicijos. Vis dėlto dėl naujojo plano nėra ko džiūgauti daugiabučių namų gyventojams: numatoma, kad bus tvarkomi pagrindiniai vamzdynai, o tvarkyti kiemams reikės rengti naujus dokumentus, ieškoti naujų finansavimo šaltinių.
A. Žiulpa priminė, kad kol kas iš esmės vamzdynai keičiami tik vykdant gatvių renovacijos projektus, o kada pokyčių sulauks daugiabučių namų gyventojai – bijąs prognozuoti.

13 Atsakymų į “Lietaus įkalintiems daugiabučių gyventojams valdžia nieko gera nežada”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Po kiekvieno lietaus prie boulingo Naftininkų-Sodų gatvių kampo galima tik valtimi praplaukti,vandens srovė kilnoja šulinių dangčius,aplinkiniuose namuose tvinsta rūsiai.

 2. visažinis parašė:

  tie riebūs subingalviai piršto nepajudins,jei neišeina pasivogti ES milijonų.

 3. Pasipiktinusiai parašė:

  Jo, geriau pastatytu 27 betonines tupyklas, kur butu galima alu nemokamai isleisti, o ne viena svaria ir dar uz lita moket reikia. O kam tupyklos su musem ir aromatu nepatinka, gales kaip seniau i krumelius lysti.

 4. Asta parašė:

  Zemaitijos 15 namas,kiemas apleistas….niekam tai neidomu…

 5. As parašė:

  pries 8 metus gyvenau mazeikiuose ta problema gyva buvo ir dar dabar niekas sitos problemos neisprendzia tikrai juokinga

 6. Pasipiktinusi parašė:

  Kokiam auksiniui tulikui randa 270 tukstanciu o kanalizacijai ar kiemu tvarkymui tu pinigu nebelieka

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Kalnenuose ,daugiausiai gyvena patys valdininkai,kurie ir pasirupina savo aplinkiniais kiemais .Tik klausimas,uz kieno pinigus?

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar ne viska jau norima sumesti ant paciu daugiabuciuose gyvenanciu gyventoju? O ka savivaldybe? Praplauti tose balutese pinigelius,? Gyventojams laikas viska skaiciuoti ,kiek idedam ir kur idedam savo pinigus? Kokia didziules sumas sukaupe valdininkai uz tas buto renovacijas?! Greit visi liksime pliki ir basi,jei taip toliau.Laikas atsibusti,ponai!.

 9. to užtad parašė:

  Kalnėnų rajono Ukrinų gatvėje ir aksfaltas lygesnis nei kitur

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Kur eina pinigai surinkti uz siuksliu isvezima? Suma susidaro ispudinga! O kur eina automobilistu pinigai uz keliu eksplotacija? gal uz juos remontuokime kelius ir kiemus?

 11. Jonis parašė:

  Na Zulpa tai melagiu melagis pats susidures su situom veikeju kai kelis kartus kreipiaus su problema o po to sitas pareiske kad pirma karta girdi …..Kazi kodel sita taip vadinama specialista vis laiko tame kresle?

 12. užtad parašė:

  Užtad Ukrinų ir Varduvos gatvės dalis bus sutvarkyta už 5,5 mln. litų(kur savivaldybė skyrė virš 200 tūkst.) Tam pinigų atsirado, o tokiems kiemams ir dar begalei duobėtų įvažiavimų, pinigų nebėr, laužykit ir plūkdykit savo mašinas, valdininkams nusišvilpt.

 13. v parašė:

  Kas jai is vis rupi,svarbiausia kad tik sauridos apzeles veikejas gerai gyvena musu saskaita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*