Lietuva pasitiko olimpinę čempionę

Lietuvos olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės sutiktuvės. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Trečiadienio vakarą Vilniaus Rotušės aikštėje susirinkusi didžiulė minia padėkojo aukso medalį Londono olimpinėse žaidynėse iškovojusiai 15-metei Lietuvos plaukikei R. Meilutytei.

Pasitiko ir Prezidentė

Olimpinį auksą Lietuvai padovanojusią 15-metę Rotušės aikštėje su ąžuolų vainiku pasitiko šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir tūkstančiai Lietuvos žmonių.
Prezidentė olimpinio aukso medalio laimėtojai R. Meilutytei palinkėjo visada išlikti Lietuvos Rūta.
Kartu pasveikinusi ir tuos olimpiečius, kurie iš Londono medalių neparveš, Prezidentė padėkojo visiems, garsinantiems Lietuvą Londono olimpinėse žaidynėse.
„Sveikinu visus tuos, kurie kovojo negailėdami jėgų. Dėkoju visiems jiems, kad ilgus metus garsino Lietuvos vardą ir liko pavyzdžiu jaunajai sportininkų kartai. Jaunieji Lietuvos olimpiečiai įrodė, kad Lietuva užsiaugino naująją, labai talentingą įvairiose sporto šakose kartą. Tikiuosi, jaunimas visada prisimins Lietuvos sporto veteranus ir seks jų pavyzdžiu“, – kalbėjo Prezidentė.

Lietuvos olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės sutiktuvės. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Skirti valstybiniai apdovanojimai

Pasak Prezidentės, jaunosios čempionės pergale džiaugėsi ne tik Lietuva, bet ir kaimyninės šalys – Lietuvos vadovė sveikinimų sulaukė iš aukščiausių Latvijos ir Estijos politikų.
Trečiadienį Prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo valstybiniais apdovanojimais apdovanoja Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį laimėjusią plaukikę Rūtą Meilutytę ir bronzos medalį iškovojusį imtynininką Aleksandrą Kazakevičių. Rūta Meilutytė apdovanojama ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi. Imtynininkas Aleksandras Kazakevičius – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

Lietuvos olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės sutiktuvės. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Sulaukė daug sveikinimų

„Auksinę“ Rūtą pasveikino ir Maskvos olimpiados čempionė Lina Kačiušytė. „Keista, Lietuva neturi nė vieno normalaus baseino, tačiau turi gražų būrį talentingų plaukikų, – stebėjosi buvusi plaukikė. – Rūtai linkiu ištverti šį chaosą, pailsėti ir sukaupti jėgų, kad ir toliau mus ir pasaulį stebintų savo rezultatais“.
„Ar žinote, kokiu stiliumi plaukė Rūta? Brasu – t. y. varlyte. Lietuva – varlių ir gandrų kraštas, todėl visi mes esam varlytės, – kalbėjo Kilnaus sportinio elgesio vykdomojo komiteto narys Arvydas Juozaitis, kuris pats 1976 metų Monrealio olimpinėse žaidynėse 100 m plaukimo krūtine varžybose iškovojo bronzos medalį. – Lietuvos simbolika – yra jėgos simbolis. Lietuva – tai jėga, Rūta – tai jėga“.
Vilniaus miesto vardu olimpinę čempionę pasveikinęs mero pavaduotojas Romas Adomavičius pažadėjo, kad netrukus sostinėje atsiras tarptautinius standartus atitinkantis baseinas. Tiesa, paklaustas kada, politikas konkretaus laiko įvardinti nesugebėjo.
R. Meilutytę sveikino Lietuvos plaukimo federacijos atstovai, pirmasis jos treneris Giedrius Martinionis, kolegos plaukikai, garsūs Lietuvos atlikėjai, staigmeną plaukikei pateikė ir buvę jos klasiokai – Kauno Milikonių vidurinės mokyklos moksleiviai. Jie Rūtai įteikė didžiulį pliušinį meškiną, kurio marškinėlius išmargino palinkėjimais.
Iškilmingas olimpinės čempionės sutiktuves vainikavo fejerverkai.

Dėkojo palaikiusiesiems

R. Meilutytė neslėpė susijaudinimo, matydama ją pasitikusią minią.
„Norėčiau visiems padėkoti už palaikymą. Jūs nerealūs. Negaliu patikėti, kad Lietuvoje tiek daug žmonių serga už mane. Labai didžiuojuosi, kad esu lietuvė, – jaudindamasi kalbėjo jaunoji plaukikė, kuri dvejus metus gyvena ir treniruojasi Plymute (Anglija).
Plaukikė dėkojo visiems, kurie padėjo pasiekti šį medalį – pirmajam treneriui, kuris išmokė ją plaukti, dabartiniam treneriui, šeimai, draugams.
„Esu labai laimingas tėtis, kad Rūta suteikė tiek džiaugsmo Lietuvai, o svarbiausia, kad ji yra sveika ir dora mergaitė, – sakė olimpinės čempionės tėtis Saulius Meilutis. – Leidome Rūtą į plaukimą, nes ir broliai jį lankė. Norėjome, kad vaikai išmoktų plaukti. Vėliau norėjome, kad Rūta taptų krepšininke, bet plaukimas buvo jos pirmoji meilė, ir tikroji“.
Prie R. Meilutytės iškilmingoje sutikimo šventėje prisijungė visa jos šeima – tėtis, broliai Mindaugas ir Margiris bei močiutė, kuri savo anūkės triumfą stebėjo olimpiniame baseine.

Lietuvos olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės sutiktuvės. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Tapo trečiąja čempione

Olimpinių žaidynių debiutantė triumfavo moterų 100 m plaukimo krūtine varžybose. Jaunoji mūsų šalies plaukikė finale distanciją įveikė per 1 min. 5,47 sek. ir 0,08 sek. pranoko sidabro medalį pelniusią pasaulio čempionę 25-erių metų amerikietę Rebeką Soni (Rebecca Soni).
Rūta buvo pirma tiek atrankos varžybose, tiek pusfinalyje. Beje, pusfinalyje lietuvė pasiekė naują Europos rekordą (1 min. 5,21 sek.), o sau priklausantį Lietuvos rekordą olimpiadoje pagerino daugiau nei 2 sek.
R. Meilutytė tapo trečiąja Lietuvos plaukike, kuriai pavyko tapti olimpine čempione. 1980 metų Maskvos olimpinėse žaidynėse 200 m plaukimo krūtine rungtyje aukso medalius iškovojo L. Kačiušytė ir Robertas Žulpa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto