Lietuva skyrė pagalbą Palestinos pabėgėliams

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Palestinos pabėgėlių paramos ir darbo agentūros (UNRWA) aukšto lygio vaizdo konferencijoje, kurią organizavo Švedijos vystomojo bendradarbiavimo ir Jordanijos užsienio reikalų ministerijos. Konferencija buvo skirta sutelkti šalis donores, siekiant įveikti COVID-19 pandemijos sukeltus iššūkius ir sumažinti agentūros biudžeto lėšų trūkumą.
Donorų konferencijoje Lietuva išreiškė nuoseklią paramą gyvybiškai svarbią humanitarinę pagalbą teikiančiai agentūrai ir siekį tikslingai prisidėti prie pagalbos bendruomenėms, paveiktoms Artimųjų Rytų konflikto.
„Lietuva solidarizuojasi su tarptautine bendruomene ir, suprasdama dėl COVID-19 pandemijos pabėgėlių stovyklose susidariusią sunkią humanitarinę situaciją, yra įsipareigojusi padėti UNRWA užsitikrinti finansinius išteklius, kad ji galėtų teikti kokybiškas paslaugas Palestinos pabėgėliams“, – sakė R. Murmokaitė.
Lietuva taip pat paskelbė apie šiais metais paskirtą 50 tūkst. eurų paramą JT Palestinos pabėgėlių paramos ir darbo agentūrai.
UNRWA yra 1949 metais JT Generalinės Asamblėjos įkurta agentūra, įgaliota teikti humanitarinę pagalbą ir švietimo, sveikatos apsaugos bei kitas paslaugas 5,6 mln. Palestinos pabėgėlių, esančių 59 stovyklose Vakarų Krante, Libane, Jordanijoje ir Sirijoje. Agentūra veikia JT valstybių savanoriškai skiriamomis lėšomis ir daugiau nei pusę jos biudžeto sudaro ES ir valstybių narių skiriama parama.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto