Lietuvė plaukikė olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį!

Plaukikė Rūta Meilutytė Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė tapo olimpine čempione! 15-metė lietuvė pirmadienį iškovojo aukso medalį Londono olimpinių žaidynių moterų 100 m plaukimo krūtine varžybose.

Pirmasis medalis

Tai pirmasis Lietuvos sportininkų medalis Londone.
Olimpinių žaidynių debiutantė R. Meilutytė, kurią treniruoja britas Džonatanas Rudas (Jonathan Rudd), finale pranoko septynias varžoves ir distanciją įveikė per 1 min. 5,47 sek.
Sidabro medalį pelnė pasaulio čempionė 25-erių metų amerikietė Rebeka Soni (Rebecca Soni). Ji lietuvei pralaimėjo 0,08 sek. Įveikus 50 m, JAV plaukikė buvo tik ketvirta.
Bronzos apdovanojimą iškovojo 21-erių metų japonė Satomi Sudzuki (Satomi Suzuki, 1 min. 6,46 sek.).
Nugalėtojos titulą gynusi olimpinio rekordo savininkė 26-erių metų australė Leizel Džons (Leisel Jones) liko penkta (1.06,95).
Finale dar dalyvavo Jamaikos, JAV, Rusijos ir Danijos plaukikės.
Beje, dėl techninių kliūčių finalo plaukimas vėlavo kelias minutes.

Nesupranta, ką padariusi

Dvejus metus Plymute (Anglija) gyvenanti ir besitreniruojanti Lietuvos plaukikė buvo greičiausia tiek atrankos varžybose, tiek pusfinalyje. Pusfinalyje Rūta pasiekė naują Europos rekordą (1 min. 5,21 sek.), o sau priklausantį Lietuvos rekordą olimpiadoje pagerino daugiau nei 2 sek.
Londono olimpinių žaidynių moterų 100 m plaukimo krūtine varžybose aukso medalį iškovojusi 15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė negalėjo patikėti savo pasiektu rezultatu.
„Dar vis nesupratau, ką padariau. Visos emocijos tiesiog susiliejo, kojos linko, meldžiausi, kad nenukrisčiau, – po apdovanojimo žurnalistams sakė ketvirtuoju takeliu plaukusi R. Meilutytė. – Norėčiau padėkoti savo šeimai, draugams, treneriams.“
Jaunoji plaukikė sakė dar nežinanti, kam skirs medalį.

Pasveikino šalies vadovai

Auksinį R. Meilutytės plaukimą pilnutėlėje 17,5 tūkst. žiūrovų talpinančioje arenoje stebėjo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pasveikino plaukikę, iškovojusią garbingą aukso medalį.
„Tai pirmasis Lietuvos sportininkų medalis šiose žaidynėse ir jį iškovojote Jūs, jauniausia visų laikų Lietuvos Olimpinės rinktinės narė! Visa Lietuva, sulaikiusi kvapą, stebėjo Jūsų pasirodymą žaidynėse nuo pat pirmųjų akimirkų. Savo pasiektu rezultatu Jūs nustebinote visą pasaulį ir, būdama tik 15-os metų, jau įėjote į olimpinio sporto istoriją. Olimpinis aukso medalis – didžiulis laimėjimas, o daugeliui sportininkų – ir didžiausias visos karjeros pasiekimas. Kartu tai pergalė, po kurios reikia dirbti dar sunkiau ir atkakliau, nes svarbu nuolat judėti pirmyn. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai, ryžtingai ir valingai dirbti. Jūs – didžiulė Lietuvos viltis!“ – rašoma Prezidentės sveikinime.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Premjeras Andrius Kubilius taip pat pasveikino plaukikę.
„Vakar Lietuvoje laikas vienai minutei ir penkioms sekundėms buvo sustojęs – trys milijonai žmonių sulaikę kvapą sekė kiekvieną Jūsų yrį į pergalę. Laimėdama pirmąjį olimpinį medalį plaukimo rungtyje po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Jūs atvertėte naują puslapį šalies plaukimo sporto istorijoje. Ši pergalė – puikus įrodymas, kad jaunoji Lietuvos karta yra kupina energijos ir alkana sėkmės. Esu įsitikinęs, kad dar ne kartą nudžiuginsite sporto aistruolius ir savo pavyzdžiu įkvėpsite šalies jaunimą“, – sako Vyriausybės vadovas.
Prieš finalinį plaukimą arenoje susirinkę lietuviai kelis kartus sušuko: „Lietuva!“
O medalių įteikimo džiaugsmo ašaras šluostydama R. Meilutytė kartu su kitomis medalininkėmis apsuko garbės ratą aplink baseiną, pozavo fotografams.
R. Meilutytei už aukso medalį Lietuvoje bus įteikta 400 tūkst. litų premija. Plaukikė teigė, kad apie premiją nieko nežinojusi.

Dar dalyvaus varžybose

Lietuvos sportininkė, daugelio žurnalistų nuostabai, oficialioje spaudos konferencijoje nedalyvavo. Jos organizatoriai sakė, kad R. Meilutytė po dopingo kontrolės išvyko. Tuo tarpu kitos dvi medalininkės mielai atsakinėjo į žiniasklaidos atstovų klausimus. Bronzos medalį pelniusi japonė Satomi Sudzuki (Satomi Suzuki) sakė, kad ji iš visos širdies sveikina Lietuvos plaukikę, kuri būdama tokia jauna, sugebėjo tapti olimpine čempione.
Kaune gimusi ir antroje klasėje plaukimo treniruotes pradėjusi lankyti R. Meilutytė pernai Trabzone (Turkija) vykusiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iškovojo net tris medalius.
R. Meilutytė, kurios pirmasis treneris – Giedrius Martinionis, Londono olimpinėse žaidynėse dar dalyvaus 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose. Atrankos plaukimai vyks trečiadienį.

Šiek tiek istorijos

R. Meilutytė tapo trečiąja Lietuvos plaukike, kuriai pavyko tapti olimpine čempione. 1980 metų Maskvos olimpinėse žaidynėse aukso medalius 200 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo Lina Kačiušytė ir Robertas Žulpa.
Nepriklausomos Lietuvos istorijoje ant aukščiausios olimpinių žaidynių prizininkų pakylos laiptelio yra užkopę trys sportininkai – disko metikai Romas Ubartas (1992 m. Barselona) ir Virgilijus Alekna (2000 m Sidnėjus, 2004 m. Atėnai) bei šaulė Daina Gudzinevičiūtė (2000 m. Sidnėjus).

2 Atsakymai į “Lietuvė plaukikė olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį!”

  1. buvusiam klientui parašė:

    Neteršk tinklapio.Tamstos svaičiojimai artėjančios pilnaties įtaka?Stebina šio tinklapio moderatoriai, nes netrina absurdiškų komentarų…
    NUOŠIRDŽIAUSI SVEIKINIMAI RŪTAI!!!

  2. Valio parašė:

    Pasirodo, ir be krepšinio turim kitų sporto šakų ir talentingų sportininkų. Džiaugiuosi už jauną plaukikę ir linkiu jai daug jėgų, ištvermės ir pasitikėjimo sportininkės karjeroje. Šaunuolė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto