Lietuviškos dovanos užsieniečiams – kaip išsirinkti?

Kokios yra populiariausios lietuviškos dovanos užsieniečiams? Gintaro papuošalai (ar bet kas kita!). Gintaro dirbinius rasite visame Baltijos regione. Gintaras yra suakmenėjusi medžio sakai. Šis sodrios spalvos akmuo daro gražius papuošalus. Taip pat rasite jį naudoti kitiems dalykams, pvz., butelių kamščiams ir raktų pakabukams. Gintaro mylėtojai džiaugiasi!

Vilnos gaminiai iš Lietuvos

Šalyje, kurioje žiemos ilgos, jums reikia puikių vilnos gaminių, kad sušiltų! Nesvarbu, ar renkatės kumštines pirštines ar kojines, žinote, kad jūsų galūnės bus gražios ir skrudintos per žvarbaus šalčio bangas. Jei lankysitės žiemą, tikrai įvertinsite šį suvenyrą!

Lietuviškas midaus

Midus yra istorinis gėrimas, pagamintas iš grūdų, medaus ir vandens. Į lietuvišką midų dažnai dedama papildomų skonių, pavyzdžiui, vaisių, prieskonių. Lietuviškas midus pretenduoja tapti seniausiu alkoholiniu gėrimu. 2002 metais Stakliškių midui suteiktas kulinarinio paveldo statusas Lietuvoje. Perspėjame, kad alkoholio kiekis juose gali labai svyruoti nuo 8 iki 25%!

Lietuviškas vynas

Kalbėdami apie alkoholio temą, turime prisiminti ir lietuvišką vyną. Dėl savo šiaurinės padėties žemė tradiciškai nelaikoma vyno gamybos regionu. Anksčiau daugelis vynų buvo gaminami iš obuolių, o ne iš vynuogių. Šiuolaikinis vynas pradėtas gaminti XX a. XX a. Vyno darykla „Anykščių vynas“ yra didžiausia gamintoja apskrityje. Čia gaminami vynai dažnai pagardinami vaisiais ir kitais augalais, todėl yra unikalus lietuviškas suvenyras.

Bičių vaško žvakės ir lietuviškas medus

Bitės – svarbus Lietuvos paveldo elementas. Dar pagonybės laikais bitininkystė buvo tradicinis viduramžių darbas. Nuo to laiko lietuviai daug ką kuria su medumi, tačiau labiausiai paplitusios yra bičių vaško žvakės ir aromatizuotas medus. Daugelyje kavinių rasite medaus kaip saldiklio. Dėl vietovėje augančių lauko gėlių medus yra ypač skanus. Daugelis žmonių čia išgeria po šaukštą per dieną, prisiekdami jo prevencinėmis galiomis. Tai puiki naminė priemonė nuo gerklės skausmo. Bet kuriuo atveju tai yra puikus prisiminimas apie jūsų kelionę.

Natūralios spalvos linas

Kitas ypatingas būdas prisiminti kelionę po Lietuvą – pirkti lininius gaminius. Minkštas audinys dažnai būna šviesių spalvų ir naudojamas įvairiems gaminiams, pavyzdžiui, drabužiams ar staltiesėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto