Lietuvoje užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis

Nuotr. iš sam.lt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šiandien Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.

Susirgusiam asmeniui ir su juo sąlytį turėjusiems asmenims yra pateikta informacija apie profilaktikos priemones, šie asmenys stebimi.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo gegužės pradžios už Afrikos ribų pasaulyje buvo nustatyta daugiau kaip 23 tūkst. užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų, dauguma jų – Europoje.

2022 m. liepos 23 d. PSO pripažino beždžionių raupų protrūkį tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija. Nors beždžionių raupais gali užsikrėsti visi, tačiau ne visiems užsikrėtimo rizika vienoda. Šiuo metu didesnė beždžionių raupų užsikrėtimo rizika kyla asmenims, turintiems tiesioginį fizinį kontaktą su sergančiu asmeniu.

Sergantys asmenys gali užkrėsti kitus, kol yra ligos simptomai (dažniausiai 2–4 savaites).

Beždžionių raupais užsikrėsti galima tiesioginio sąlyčio metu su infekuoto žmogaus kūno skysčiais, odos pažeidimais, lytinių santykių metu, taip pat per virusu užkrėstą aplinką (patalynę, rūbus).

Žmogus gali užkrėsti kitus, kai atsiranda odos bėrimai su žaizdelėmis. Žaizdelėms užsitraukus ir nukritus šašams, žmogus tampa nebeužkrečiančiu.

SAM ragina, jeigu jums atsirado išbėrimas su pūslelėmis, pakilo temperatūra, kreipkitės į gydymo įstaigą: konsultuokitės telefonu su šeimos gydytoju arba vykite į ligoninės, kurioje yra Infekcinių ligų skyrius, priėmimo skyrių.
Parengta pagal SAM pranešimą

9 Atsakymai į “Lietuvoje užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis”

 1. Anonimas parašė:

  daway karantina spalvotiesiems

  1. Anonimas parašė:

   Geriau tokiems durnmaršiniams kaip jūs.

   1. Anonimas parašė:

    tu tai isvis patylek vedare, visada skalambiji po visais straipsniais apie covid pasakas ar kitus straipsnius kur zmonem smegenis plaunamos. matomai esi konkreciai nusenes sukrioselis arba samanes pragertom smegenim. kisdavai savo statistikas po straipsniais apie corone kiek zmoniu mire ir t.t., lygtai kam tai idomu buvo, nebent tokiam pat nupuseliui kaip ir tu

    1. Anonimas parašė:

     Nereikia apie kitus spręsti pagal save :-) Matyt, pats( ar pati) ir esi tas nupušėlis samanės mylėtojas, tad ir apie kitus taip galvoji :-) Beje, ne visai supratau apie kokią covid’o statistika čia tamsta kliedite? .

 2. elytaz parašė:

  Laikas parodys,kiek Lietuvoje yra lytinių iškrypėlių-pyderastų.

  1. Anonimas parašė:

   Parašėte visišką nesąmonę.

 3. Nuva parašė:

  Spalvoti nelankykite spalvotu rudnosiuku

 4. Patarimas parašė:

  Visada žiūrėk, su kuo į lovą guliesi- tada nebaisūs jokie beždžionių raupai!

  1. Anonimas parašė:

   Teisingas patarimas. Nemiegok su kuo papuola ir kur papuola nemiegok.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto