Lietuvoje vėl privaloma saviizoliacija dėl COVID-19

Nuotr. iš SAM archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, o atvykstantiems iš jų nuo pirmadienio bus privaloma izoliuotis. Tokia privaloma saviizoliacija įvesta grįžtantiems iš 50 šalių. Tarp jų yra ir Švedija, Baltarusija, Rusija, Jungtinės Amerikos Valstijos.

Vienos išbrauktos, kitos įrašytos

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo išbrauktos Centrinės Afrikos Respublika, Džibutis, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystė, Kaimanų salos, San Marinas, Sent Vinsentas ir Grenadinai, bet įtrauktos devynios naujos valstybės – Albanija, Antigva ir Barbuda, Bosnija ir Hercegovina, Ekvatoriaus Gvinėja, Guamo teritorija, Kazachstanas, Kirgizija, Kosovas ir Salvadoras. Šis sąrašas įsigaliojo nuo pirmadienio, birželio 29 d.
Paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Privalo užsiregistruoti

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Tokiems asmenims bus privaloma 14 dienų izoliacija, net jeigu per paveiktą šalį jie vyko tranzitu.
Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams.
Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

2 Atsakymai į “Lietuvoje vėl privaloma saviizoliacija dėl COVID-19”

  1. Palme parašė:

    Sutinku tikras aūlas ir holkozas! Kas ten gali dar gyventi toje direvnioj!

  2. Dangiras parašė:

    Nesuprantu Mažeikių…(miegantis miestas, miestelis, bažnytkaimis, ar aūlas). Nėra nei operatorių, nei korespondentų, kultūra žlugusi seniai….koroče-GLUCHOTA…O tie rašymai apie COVIDus, tai patyliu….vienzodz….neturiu zodz………………………….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*