Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė – Europos čempionė!

Lietuvos rinktinė triumfavo Slovėnijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate. ELTOS nuotr.

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinę Liublianoje, Slovėnijoje, Europos jaunimo krepšinio čempionato finalo rungtynėse iškovojus pirmąją vietą.

Įspūdinga pergalė

Lietuvos rinktinė triumfavo Slovėnijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate. Ji finale sekmadienį po atkaklios kovos 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) nugalėjo Prancūzijos krepšininkus.
„Įspūdingas Jūsų sportinių laimėjimų kelias, pradedant šešiolikmečių varžybomis ir baigiant šiandienos finalu. Visose amžiaus grupėse, vadovaujami trenerio Kazio Maksvyčio, triumfavote ir tapote Europos ir pasaulio čempionais. Tokio sėkmingo sportinio skrydžio dar nebuvo Lietuvos krepšinio istorijoje“, – sakoma Prezidentūros išplatintame šalies vadovės sveikinime.
Pasak valstybės vadovės, Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė – įkvepiantis pavyzdys visam šalies jaunimui, kaip reikia siekti užsibrėžto tikslo, pasitelkiant ne tik individualius talentus, bet ypač – komandinę dvasią. Anot Prezidentės, taip dirbant ir kovojant, neįveikiamų varžovų ir nepasiekiamų tikslų nėra.
Šalies vadovė čempionams palinkėjo sėkmės ir sportinių aukštumų profesionaliame krepšinyje.

Dalyvavo šešiolika komandų

Mūsų šalies komandai 11 taškų pelnė Egidijus Mockevičius, 10 – Žygimantas Skučas, 9 – Vytenis Čižauskas, 6 – Arnas Butkevičius, 5 – Paulius Vaitiekūnas, 4 – Edgaras Ulanovas, 3 – Dovydas Redikas, 2 – Rolandas Jakštas.
Lietuviai metė tik 10 baudos metimų, o pataikė 4. Prancūzai iš 58 dvitaškių ir tritaškių pataikė tik 15 (25,9 proc.).
Lietuvos krepšininkai Europos jaunimo čempionatą laimėjo po 16 metų pertraukos.
Bronzą pelnė Ispanijos rinktinė. Ji rungtynėse dėl trečiosios vietos 67:66 (18:18, 14:15, 20:16, 15:17) įveikė Serbijos krepšininkus.
Rungtynėse dėl penktosios vietos Vokietijos komanda 80:63 (13:16, 18:16, 26:13, 23:18) įveikė latvius.