Lietuvos krepšininkai nepateko į olimpinių žaidynių pusfinalį

Lietuvos krepšininkams nepavyko nugalėti rusų ir patekti į olimpinių žaidynių pusfinalį. Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė  pralaimėjo Rusijos krepšininkams.

Nepateko pirmą kartą

Lietuviams pirmą kartą po Nepriklausomybės atgavimo nepavyko iškopti į olimpinių žaidynių pusfinalį. Prieš tai penkeriose olimpiadose iš eilės mūsiškiai patekdavo į geriausių komandų ketvertuką. 1992 metais Barselonoje, 1996 metais Atlantoje ir 2000 metais Sidnėjuje lietuviai iškovojo bronzos medalius, o 2004 metais Atėnuose ir 2008-aisiais Pekine užėmė ketvirtąsias vietas.

Lietuviai daugiau klydo

Lietuviai pralaimėjo rezultatu 74:83 (10:17, 17:15, 23:22, 24:29).
Rungtynių pradžioje mūsų krepšininkai turėjo nedidelį pranašumą 7:4, 9:6, tačiau rusai laimėjo atkarpą 9:0 ir išsiveržė į priekį 15:9, o po 10 žaidimo minučių pirmavo 17:10.
Antrajame ketvirtyje varžovai buvo padidinę savo turimą persvarą iki devynių taškų 21:12, 23:14, tačiau mūsų šalies krepšininkams pavyko priartėti 21:25. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė penki taškai 27:32. Per pirmąją rungtynių pusę Lietuvos rinktinė suklydo septynis kartus, o rusai prarado tik tris kamuolius.

Rusai buvo pranašesni

Pasinaudodami lietuvių klaidomis, rusai, įpusėjus trečiajam kėliniui, įgijo 14 taškų pranašumą 46:32. Po Manto Kalniečio tritaškio ir Rimanto Kaukėno dvitaškio mūsiškiai priartėjo 37:46, tačiau varžovai taip pat atsakė rezultatyviomis atakomis ir vėl nutolo 51:37. Rankų nuleisti neketinę Lietuvos krepšininkai laimėjo atkarpą 11:2 ir prieš paskutinį kėlinį sumažino atsilikimą iki keturių taškų 50:54. Iki tol kamuolį branginę rusai trečiajame ketvirtyje suklydo net aštuonis kartus.
Tritaškį pataikęs R. Kaukėnas sumažino skirtumą iki minimumo 53:54, bet rusai ir vėl atitrūko. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, skirtumas padidėjo iki devynių taškų 64:55, o 37-ąją min. tapo dviženklis 74:64. Likus žaisti 1,5 min., lietuviai sumažino atsilikimą iki penkių taškų 72:77, tačiau Rusijos komandai pavyko išsaugoti pergalingą persvarą.

Krepšininkų rezultatai

Pasirodymą olimpinėse žaidynėse baigusiai Lietuvos rinktinei R. Kaukėnas pelnė 19 taškų, M. Kalnietis – 14, Darius Songaila – 12, Jonas Valančiūnas ir Martynas Pocius – po 5, Linas Kleiza – 4, Šarūnas Jasikevičius – 3, Paulius Jankūnas ir Simas Jasaitis – po 2, Jonas Mačiulis – 1.Renaldas Seibutis ir Antanas Kavaliauskas taškų nepelnė.
Rusijos komandoje Timofejus Mozgovas surinko 17 taškų, Andrejus Kirilenka (12 atk. kam.) – 14, Viktoras Chriapa – 12, Sergejus Monia – 10.
Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39–35, tačiau pataikė tik 12 dvitaškių iš 37 (32,4 proc.).
Rusijos rinktinė pusfinalyje penktadienį kovos su Ispanijos ir Prancūzijos poros nugalėtoja.