Lietuvos krepšininkai pateko į Olimpiados ketvirtfinalį

Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro penktojo turo rungtynėse A grupėje pirmadienį Lietuvos rinktinė 76:63 (7:18, 22:15, 21:19, 26:9) įveikė Afrikos čempionus Tuniso krepšininkus ir pateko į ketvirtfinalį.

Lemtingas – kevirtas kėlinys

Tris kėlinius varžovus vijęsi lietuviai tik per paskutines 10 žaidimo minučių sugebėjo perimti iniciatyvą ir susikrauti pergalingą pranašumą.
Tunisiečiai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį (5:0). 6-ąją min. lietuviai atsiliko dviem taškais 7:9, tačiau varžovai spurtavo 11:0 ir antrojo kėlinio pradžioje įgijo 13 taškų persvarą 20:7. 12-ąją min. komandas skyrė 21 taškas (22:10), tačiau tada mūsiškiai pelnė 11 taškų be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimumo 21:22. Tuniso krepšininkai ir vėl atitrūko (32:21, 34:23). Iki ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti varžovų persvarą iki šešių taškų 29:35.
Įpusėjus trečiajam kėliniui, tunisiečiai susigrąžino dviženklį pranašumą 43:31, o 16-ąją min. skirtumas padidėjo iki 14 taškų 48:34. Lietuviai sumažino atsilikimą iki devynių taškų 49:48, 41:50. Likus 3 min. iki ketvirčio pabaigos, Tunisas pirmavo 53:41, bet po šešių iš eilės Dariaus Songailos taškų skirtumas sumažėjo iki septynių taškų (47:54), o po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio lietuviai priartėjo iki keturių taškų 50:54.
Simo Jasaičio taiklus tolimas metimas ketvirtojo kėlinio pradžioje sumažino atsilikimą iki minimumo, o po D. Songailos dvitaškio su „bauda“ lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį 56:54. Beveik 3 min. nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų ir šią „sausą“ atkarpą nutraukė iš toli pataikęs Renaldas Seibutis, o po dar vieno taiklaus tolimo Lietuvos rinktinės gynėjo metimo mūsiškiai atitrūko 63:56. Likus žaisti 2 min. 40 sek., lietuviai įgijo dviženklį pranašumą 69:59, o paskutinę susitikimo minutę padidino skirtumą iki 13 taškų 76:63.

Krepšininkų rezultatai

Lietuvos rinktinei po 13 taškų pelnė D. Songaila ir Š. Jasikevičius, po 10 – Rimantas Kaukėnas, R. Seibutis ir S. Jasaitis, 6 – Antanas Kavaliauskas, 5 – Mantas Kalnietis, 4 – Linas Kleiza, 3 – Paulius Jankūnas, 2 – Jonas Mačiulis.
Tuniso ekipoje 17 taškų surinko Aminas Rzigas (Amine Rzig), 16 – Salahas Medžris (Salah Mejri, 12 atk. kam.), 12 – Makramas Ben Romdanė (Macram Ben Romdhane).
Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37–32, pataikė 11 tritaškių iš 24 (45,8 proc.) ir atliko net 24 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 16 kartų.
Dvi pergales iš penkių galimų iškovoję lietuviai A grupėje užsitikrino ketvirtąją vietą.
Ketvirtfinalyje trečiadienį Lietuvos rinktinė žais su B grupės nugalėtoja Rusijos komanda.

One Reply to “Lietuvos krepšininkai pateko į Olimpiados ketvirtfinalį”