Lietuvos prezidento kreipimasis dėl Rusijos agresijos Ukrainoje

Ketvirtadienio rytą prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į šalį kalbėdamas apie Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą. Pateikiame kreipimosi tekstą.

Brangūs Lietuvos žmonės,
šiandien mes tapome nusikalstamų Rusijos veiksmų prieš Ukrainą liudininkais. Negalime likti abejingi šiai neišprovokuotai karinei agresijai, kuri stumia į pavojų milijonus nekaltų žmonių ir griauna tarptautinės tvarkos pamatus.
Šią nerimo valandą mano ir, tikiu, kiekvieno iš Jūsų mintys yra su broliška ukrainiečių tauta. Siautėjančio blogio akivaizdoje privalome būti vieningi, solidarūs ir pasirengę duoti atkirtį.
Ukraina neliks nei viena, nei vieniša. Ji gali ir toliau kliautis visokeriopa Lietuvos parama. Agresijos Ukrainoje akivaizdoje didiname ir savo kovinį pasirengimą. Kaip tai užtikrinti, spręs mano sušaukta Valstybės gynimo taryba.
Sustabdyti Rusiją gali tik vieninga ir griežta demokratinių Vakarų reakcija. Todėl jau pradėjau aktyvias konsultacijas dėl tolesnių veiksmų su NATO sąjungininkais ir Europos Sąjungos partneriais. Veiksmai turės apimti tiek aktyvią paramą Ukrainai, tiek ir sunkias sankcijas Rusijai.
Nuo to, kaip reaguosime artimiausiomis valandomis ir dienomis, gali priklausyti visos Europos ateitis. Todėl kviečiu Lietuvos žmones laikytis rimties, o valstybės institucijas – būti ypač budrias ir užtikrinti aukščiausią parengtį. Nors tiesioginės grėsmės Lietuvos valstybės stabilumui nėra, privalome tinkamai vertinti susiklosčiusią situaciją ir veikti atsakingai bei solidariai.
Niekada anksčiau nebuvome tokie stiprūs ir taip gerai pasirengę kartu su sąjungininkais atremti išorės iššūkius.
Atėjo metas parodyti, kas mes esame – ir ko mes esame verti.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

10 Atsakymų į “Lietuvos prezidento kreipimasis dėl Rusijos agresijos Ukrainoje”

 1. Jolanta parašė:

  Zelenskis jau verkia, kad Ukraina palikta viena kovoti su Rusija. Va jums ir Amerika. Čia taip pat kai po karo Amarika vis žadėjo partizanams padeti, kol rusai visu neiszude.
  As nei kremline žiurke, nei rublius gaunu, bet teisybe sakau.
  Dabar Lietuvoje žmogus, kuris nors kiek nesutinka su fašistine lanzbergine politika, iškart išvadinamas Kremliaus agentu, išdaviku ir taip toliau.

 2. Atsakymas parašė:

  Todėl kad Olandijos ar Šveicarijos Putinas nepuls, bet pervažiavęs Ukrainą, praris ir Lietuvą. Nebent tu nori gauti algą rubliais …

  1. Jolanta parašė:

   Lietuvos nepraris, nes Lietuva NATO nare, jei dar iki šiol nezinojai. Tai va

  2. Jolanta parašė:

   Lietuvos nepraris, nes Lietuva NATO nare, jei dar iki šiol nezinojai.

  3. Anonimas parašė:

   Manau, kad tokios Jolantos algą rubliais ir gauna, todėl ir loja ištisai, kad į bliudelį šis tas įkristų.

 3. Vaje parašė:

  Čia iš tos tautosakos-Ukraina taip ilgai kalbėjo apie karą, kad su nekantrumu jo laukė! Pirmyn, sofų riteriai, ginti brolių banderlogų! Amerika mums padės!

 4. Jolanta parašė:

  O kai JAV žudė ir sprogdino Iraką, Siriją, Libija , kur tada buvo Lietuvos prezidentai? Kodel tada jie nesikreipė į Lietuvos liaudį?
  Kodel Olandijos, Liuksemburgo ar Šveicarijos prezidentai nesikreipia į savo liaudį dėl Ukrainos? Ko čia ta Lietuva tiek triedzia?

  1. Tamstai parašė:

   akivaizdžiai blogai su galva

   1. Anonimas parašė:

    Čia jau ne su galva blogai, čia visiška išsigimėlė ar išsigimėlis, pasislėpęs po moterišku vardu.

 5. Jolanta parašė:

  O kai JAV žudė ir sprogdino Iraką, Siriją, Libija , kur tada buvo Lietuvos prezidentai? Kodel tada jie nesikreipė į Lietuvos liaudį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto