Ligoninės direktoriaus elgesį įvertins Savivaldybės komisija

„Santarvės“ publikacijoje „Tarnybinis automobilis dingo… iš namų“ aprašyti faktai sulaukė etikos sargų dėmesio, juos aiškinsis Savivaldybės komisija.


Etikos komisija įpareigojo
Publikacijoje buvo rašoma apie tai, kad iš Mažeikių ligoninės direktoriaus Albino Lidžiaus namų dingo įstaigos nuomotas prabangus automobilis „Honda Accord“. Be to, „Santarvė“ išsiaiškino, kad šiuo tarnybiniu automobiliu direktorius važinėdavo iš namų į darbą.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, susipažinusi su publikacija, pavedė ligoninės steigėjui – Mažeikių rajono savivaldybei – išsiaiškinti, ar įstaigos direktorius Albinas Lidžius nenaudoja tarnybinio automobilio, pažeisdamas įstatymų nuostatas.

Sudaryta komisija
Antradienį Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus įsakymu buvo sudaryta penkių žmonių komisija. Jos pirmininke paskirta Personalo administravimo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė, nariais – Juridinio skyriaus specialistai Michailas Norbutas ir Virginijus Kenstavičius, Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė bei Ūkio ir transporto skyriaus vedėjas Steponas Kalendra.
Komisija, atsižvelgdama į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pavedimą, turės išsiaiškinti „Santarvėje“ keliamos problemos aplinkybes: ar iš tikrųjų A. Lidžius iš namų į darbovietę važinėja tarnybiniu automobiliu, ar toks važinėjimas pagrįstas tarnybine būtinybe, ar važinėja kitais tikslais, nesusijusiais su tarnyba, ar ligoninės taisyklės, leidžiančios tarnybinį automobilį laikyti namuose, neprieštarauja aukštesnės galios teisės aktams ir kt.
„Savivaldybė išvadas turės pateikti per mėnesį. Jeigu tyrimas bus atliktas netinkamai, jo imsis pati etikos komisija“, – „Santarvei“ sakė šios komisijos vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*