[nggallery id=445 template=caption]Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“ – kol kas vienintelė ikimokyklinio ugdymo įstaiga šalyje, turinti druskų kambarį.
Švietimo įstaigos iniciatyvą palaikius Savivaldybės tarybai, beveik trys šimtai rajono vaikų, lankančių „Bitutę“, turės galimybę atlikti sveikatai naudingas procedūras. Planuojama, kad ateityje druskų kambariu galės pasinaudoti ir kiti mažieji ligoniai.
Ketvirtadienį, dalyvaujant Mažeikių Rotary klubo atstovams ir jų kolegoms iš sostinės bei Danijos, Savivaldybės vadovams, Tarybos nariams, medicinos įstaigų atstovams, druskų kambarys buvo iškilmingai atidarytas.
Sveikatos procedūrų poreikis didelis
Lopšelis-darželis „Bitutė“ – vienintelė švietimo įstaiga Mažeikių rajone, kurią lanko beveik trys šimtai sveikų ir įvairių specialiųjų poreikių turinčių bei neįgalių vaikų. Tad „Bitutėje“ nuosekliai kuriama aplinka sveikų ir specialiųjų poreikių turinčių vaikų fiziniam ugdymui ir sveikatinimui. Taip gimė ir druskų kambario idėja – konstatavus, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigą lankantys vaikai dažnai serga įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, kurių priežastis gali būti užterštas oras, nepalankus klimatas, kiti aplinkos faktoriai, – administracija ir sveikatos specialistai nutarė ieškoti galimybių įgyvendinti haloterapijos procedūrą.
Praėjusių metų pabaigoje „Bitutės“ direktorės Astos Samoškienės prašymui dėl druskų kambario įrengimo pritarė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariai ir ilgai netrukus prasidėjo parengiamieji darbai.
Rotary klubas padeda ne pirmus metus
„Bitutę“ jau ne pirmus metus sieja nuoširdus bendradarbiavimas su Mažeikių Rotary klubu. Druskų kambario atidarymo šventėje A. Samoškienė džiaugėsi ir dėkojo klubui, ypač buvusiam jo prezidentui Vaclovui Radvilui, kad lopšelis-darželis sulaukia nuolatinės pagalbos pritaikant aplinką neįgaliesiems.
Rotary atstovai padėjo sukonstruoti ir pagaminti kėlimo įrenginį vaikams su negalia transportuoti į baseiną. Šiemet pradėjo veikti kitas klubo narių dovanotas įrenginys – koptuvas laiptais. Šie du įrenginiai padėjo išspręsti sudėtingą problemą – įstaigos darbuotojams su neįgaliu vaiku būdavo labai sunku laiptais pasiekti įstaigos vietas: salę, baseiną, specialistų kabinetus.
Druskų kambarys – didžiausias kartu įgyvendintas projektas.
Jungtinis projektas
Kaip atidaryme teigė V. Radvilas, kadangi šiam projektui reikėjo daugiau lėšų, druskų kambario įsteigimas tapo tarptautiniu sudėtiniu Rotary projektu. Prie jo prisidėjo ir parėmė ne tik mažeikiškiai, bet ir Danijos – Lietuvos Rotary organizacijos apygarda, Danijos Fredericia Lillebaelt Rotary club, Pasaulinės Rotary organizacijos specialusis fondas, kuris įsikūręs JAV. Rotary ir įnešė didžiausią sumą į šio projekto įgyvendinimą – beveik 45 tūkst. litų. Labdaros lėšų skyrė ir akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“, kiti rėmėjai.
Atidarymo metu padėkojusi visiems rėmėjams, projekto idėją palaikiusiems žmonėms A. Samoškienė pasidžiaugė, kad bendrovė „Halomed“, atstovaujama inžinieriaus Viktoro Lacuko, druskų kambarį įrengė laiku ir kokybiškai.
Stebuklinga druska
Druskų kambaryje dirbtinai sukuriamas druskų kasyklų mikroklimatas su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Jo sienos, lubos, grindys padengtos druskos sluoksniu. Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis.
Druskos dalelės pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, nusėda ant odos paviršiaus. Alsuojant tokiu oru kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, sumažėja bronchų gleivinės uždegimas, palengvėja kosulys, pagerėja atsikosėjimas, sugrąžinamas alsavimas pro nosį.
Medikai teigia, kad haloterapija – tai tarsi eliksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis organizmui. Haloterapinio gydymo metu vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, sustiprėja imunitetas, kuris priešinasi bakterinei ir virusinei infekcijai.
Haloterapinės procedūros taip pat ramina nervų sistemą, stiprina organizmą, todėl jas galima atlikti kasmet profilaktiškai, ypač tiems, kurie serga bronchine astma.