Maksimalaus draudimo idėja liko neįgyvendinta

Didžiausią pavojų eismo dalyviams kelia vairuotojai, kuriems nustatomas vidutinis arba sunkus girtumas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusių metų gruodį pateiktas reikalų ministerijos pasiūlymas dėl visiško visų vairuotojų blaivumo – nulinių alkoholio promilių kraujyje – atmestas.
Atsižvelgus į Susisiekimo ministerijos pastabas, tokio siūlymo atsisakyta.

Siūlymo atsisakyta

Tuometinis Vidaus reikalų ministerijos vadovas Saulius Skvernelis siūlymą visiško blaivumo reikalavimą taikyti visiems vairuotojams argumentavo specialistų tyrimais – buvo nustatyta, kad ir mažas alkoholio kiekis kraujyje paveikia vairuotojo smegenis, o didėjant alkoholio koncentracijai blogėja vairuotojo reakcija. Vairuotojas blogiau vertina greitį, atstumą, kitų eismo dalyvių veiksmus ir rizikuoja savo bei kitų asmenų sveikata ar net gyvybe.
Šioms pataisoms įsigalioti reikėjo tik Vyriausybės ir Seimo pritarimo, tačiau šiais metais Vidaus reikalų ministerija atsisakė šio siūlymo. Buvo atsižvelgta į Susisiekimo ministerijos pastabas, kad didžiausią pavojų eismo dalyviams kelia vairuotojai, kuriems nustatomas vidutinis arba sunkus girtumas, todėl keisti nuostatų dėl leistinos alkoholio koncentracijos organizme netikslinga.

Įkliūva stipriai įkaušę

Mažeikių rajone įskaitinių avarijų, kurias sukėlė neblaivūs vairuotojai, nėra daug – užpernai jų buvo dvi, pernai – trys. Per penkis šių metų mėnesius užfiksuotos dvi avarijos, kuriose buvo sužeisti žmonės.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto