Margučių ridenimo lovelis pripažintas Lietuvos rekordu

Tirkšlių kultūros centro kolektyvui už įgyvendintą iniciatyvą – rekordinį margučių ridenimo lovelį, padėkojo Mažeikių rajono savivaldybės atstovai. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Prieš pat Velykas, balandžio 2 dieną, Tirkšlių pušyne buvo oficialiai atidaryta ir visuomenei pristatyta šventinio laikotarpio pramoga – margučių ridenimo lovelis.
Penktadienį iš Lietuvos rekordus registruojančios agentūros „Factum“ sulaukę žinios, kad lovelis iš tiesų yra rekordinio ilgio, šios idėjos sumanytojai džiaugiasi ne tik šiuo pasiekimu, bet ir lovelį išbandžiusių gyventojų sąmoningumu.

Tokį margučių ridenimo lovelį sumanė ir jo pastatymą inicijavo Tirkšlių kultūros centro darbuotojų kolektyvo nariai. Jiems į pagalbą atėjo tirkšliškis tautodailininkas Antanas Viskantas, įmonė „Klijuotas medis“ ir kolegos, artimieji. Per 3 savaites buvo pagamintas lovelis ir mediniai 3–7 kilogramų kiaušiniai. Pats lovelis surinktas iš 40 vienetų lakštinės klijuotos medienos lapų, o tam, kad jis įgautų formą, buvo panaudotas 81 medinis stovas.
Tirkšliškiai prisipažino, kad iš pradžių tikrai nemanė siekti rekordo. Kultūros centro darbuotojai norėjo padaryti kažką įdomaus, įsimintino ir dovanojančio gerų emocijų pušyno lankytojams. Todėl, įvertinę pušyno kraštovaizdį, jie nusprendė įrengti ilgą, nuo kalno besidriekiantį margučių ridenimo lovelį. Tik paskui kilo mintis bandyti siekti rekordo.
Paruošiamųjų darbų įkarštyje lovelio sumanytojai išsiaiškino, kad panašus rekordas buvo užfiksuotas 2007 metais Molėtų rajone. Ten buvo sumontuotas kiek daugiau nei 45 metrų ilgio brezentinis margučių ridenimo lovelis.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto