Maudymosi vietų tvarkymą pristabdo teisinis reguliavimas 

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajone yra netoli dvidešimties gyventojų pamėgtų maudymosi vietų, tačiau prasidėjus maudymosi sezonui dar ne visur galima saugiai maudytis. Gyventojai piktinasi, kad kai kur nėra nupjauta žolė, nesutvarkyti priėjimai prie maudymosi vietos ir kad pernelyg didelis vandens telkinių dumbluotumas. Seniūnai teigia, kad viskas yra tvarkoma pagal galimybes, o žolę kai kur trukdo nupjauti tai, kad ji patenka į teritoriją „Natura 2000“, o tokiai taikomi žolės pjovimo ribojimai.
Vandens dugno valymas galimas tik nuo liepos 1-osios.

Nemažai gyventojų nepasitenkinimo sukelia tai, kad, įbridęs į rajone esančius vandens tekinius, pakliūni lyg į „purvo vonią“, o kojos pinasi tarp vandens augalų. Pagal galiojančius teisės aktus vandens telkinių, ežerų dugnai gali būti pradėti valyti tik nuo liepos 1-osios, pasibaigus žuvų nerštui. Todėl švaresnių vandens telkinių dar teks palaukti.
Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius „Santarvei“ sakė, kad maudymosi sezonui yra pasiruošta, tačiau pripažino, kad sulaukia ir nusiskundimų iš gyventojų.

„Gyventojai norėtų, kad visur būtų nupjauta žolė, visuose pavenčiuose, kad visur galėtų prieiti prie vandens. O tai neįmanoma, nes susiduriame su „Natura 2000“ teritorija, kuriai yra taikomi žolės pjovimo apribojimai. Ją pjauti galime po liepos 15-osios“, – aiškino seniūnas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto