„Mažeikiai“ – reguliariojo sezono nugalėtojai

Emocingai žaidimo gijas savo rankose laikantis treneris Aloyzas Rudys nuvedė „Mažeikius“ iki reguliariojo čempionato nugalėtojų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių reprezentacinė krepšinio komanda pirmąją Nacionalinės krepšinio lygos distanciją įveikė puikiai – tapo reguliariojo čempionato nugalėtoja.

Sirgalius privertė pasijaudinti

Paskutines reguliariojo čempionato rungtynes išvykoje mažeikiškiai žaidė su vienu iš turnyro autsaiderių Molėtų „Ežerūnu-Kariu“.
Varžovai tik pirmąsias dešimt rungtynių minučių atkakliau priešinosi mažeikiškiams, laimėdami kėlinį rezultatu 19:16. Po to prasidėjo mažeikiškių pergalingas žygis – po antrojo kėlinio mūsų ekipos persvara jau siekė dešimt taškų, po trečiojo išaugo iki aštuoniolikos, o rungtynes mūsų ekipa laimėjo rezultatu 88:55.
O štai pastarasis susitikimas namuose su Jonavos „Triobet“ privertė gerokai pasijaudinti mūsų komandos sirgalius – nieko nelemiančiose rungtynėse varžovai pirmavo visus tris kėlinius, po dviejų jų persvara siekė net dešimt taškų. Viskas stojo į savo vietas paskutiniame kėlinyje, kurį mažeikiškiai laimėjo net 32:17, o rungtynes 80:68.
Abejose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Rokas Giedraitis, pelnęs atitinkamai 22 ir 18 taškų. Rungtynėse su molėtiškiais jam gerai talkino Olegas Koženecas ir Eigirdas Žukauskas, pelnę po 12 taškų, rungtynėse namuose pasižymėjo ir Arvydas Gydra, kuris įmetė šešiolika taškų.

Pergales lėmė komandos darna

Mažeikiškiai, iškovoję 27 pergales ir patyrę septynis pralaimėjimus, reguliariajame Nacionalinės krepšinio lygos sezone iškovojo pirmąją vietą.
„Jeigu sąžiningai, tai tokios vietos sezono pradžioje nelabai tikėjausi – jį pradėjome gerai nesukomplektuoti, traumą gavo centras Rokas Grinius, kuriam buvo numatytas pagrindinio centro vaidmuo, ilgam iš rikiuotės iškrito Evaldas Aniulis. Laimei, atėjo Olegas Koženecas, prisidėjo Andrius Mažutis, kuris savo žaidimu lėmė net kelias pergales. Jam gavus traumą, sėkmingai „atradome“ Eigirdą Žukauską, manau, kad nemažai padės ir atėjęs Arvydas Gydra.
Tokio aukšto žaidėjo mums ir reikėjo – norėjome, kad būtų rotacija Olegui, dabar galime grąžinti į jiems įprastas pozicijas Vytautą Pikalavičių ir Osvaldą Mačernį“, – kalbėjo treneris Aloyzas Rudys.
Anot jo, pergales pirmajame etape lėmė komandos sudėtis ir sėkminga komplektacija – nėra skambių pavardžių, tačiau yra darnus kolektyvas ir tarpusavio supratimas bei ėjimas vieno tikslo link.

Laukia Šilutės barjeras

Iš Nacionalinės krepšinio lygos iškrito „Gargždai-Bremena“, į atkrintamąsias varžybas nepateko Klaipėdos „Nafta-Universitetas“, o kitos ekipos susiskirstė į atkrintamųjų varžybų poras.
„Mažeikiai“ aštuntfinalyje susitiks su šešioliktąją vietą užėmusia Šilutės „Šilute“, bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios rungtynės vyks kovo septintąją Mažeikiuose, antrosios – po dviejų dienų Šilutėje, o jeigu prireiks trečiųjų, jos kovo keturioliktąją vyks mūsų mieste.
„Reguliariajame čempionate šilutiškius įveikėme abu kartus gana lengvai. Komanda dirba kryptingai, joje gera drausmė, griežtas treneris, tačiau manau, kad jeigu nusiteiksime kovai, didelių problemų turėtume išvengti, laiko šioms dvikovoms pasiruošti turime pakankamai. Planuojame dar ir vienas draugiškas rungtynes – penktadienį žaisime su Plungės „Olimpu“, – sakė treneris.
Peržengus šilutiškių barjerą, mažeikiškių lauktų viena iš dviejų Vilniaus komandų: arba „Statyba“, arba „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“.