Pareigūnai įsisavina aukštalipio kvalifikaciją

Tarptautiniame mokymo centre įgūdžius įgijo ir pirmieji mažeikiškiai pareigūnai. Nuotrauka iš centro archyvo

Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai, dirbantys naftos perdirbimo gamykloje, šį mėnesį pradėjo mokymus, kuriuos baigus jiems bus suteikta aukštalipių gelbėtojų kvalifikacija.

Rengė mažeikiškius

Lapkritį pirmoji keturių Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesių gelbėtojų grupė jau dalyvavo mokymuose Klaipėdos rajone įsikūrusiame „Gridins Group“ tarptautiniame mokymo centre. Čia jie buvo supažindinti su aukštuminių gelbėjimo darbų pagrindais, pramoninio alpinizmo taikymu naftos ir dujų pramonėje bei saugiais darbo metodais. Praktinių mokymų metu pareigūnai buvo supažindinti su alpinizmo įranga, komplektacija ir tikrinimu.
„Aukščio bijo visi, tik vieni prisitaiko nugalėti tą baimę, kiti – ne. Aukštalipiams taip pat būtina itin gera sveikata bei stiprus fizinis pasirengimas. Mažeikiškiai pasirodė labai gerai – tai jauni, motyvuoti pareigūnai, kurie noriai gilinosi į aukštalipių darbo specifiką“, – pabrėžė vienas iš mokymo centro vadovų Marius Laurėnas.
Ant įrengtų specialių konstrukcijų ugniagesiai gelbėtojai mokėsi įvairių pakilimo bei nusileidimo manevrų, gelbėjimo darbų pagrindinių principų naudojant aukštuminių darbų įrangą. Pritaikyti įgytas žinias pareigūnams kol kas nebus galima, nes valdyba specialios įrangos neturi. Pareigūnai tikisi, kad padedant mokymų centro specialistams artimiausiu metu bus įsigyta patikima ir kokybiška aukštuminių darbų įranga.

Aukštalipiai gamykloje – būtini

Nuotrauka iš centro archyvo

Kaip informavo Mažeikių objektinė priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, iš kiekvienos budinčios pamainos į kursus, kurie trunka aštuoniasdešimt valandų, bus siunčiami po du fiziškai ir psichologiškai labiausiai tam pasiruošusius pareigūnus. Keturi jau dalyvavo keturiasdešimties valandų mokymuose, gruodį jie tęs antrąją mokymų dalį, po to mažeikiškiams teks laikyti egzaminą. Jį išlaikiusiems gelbėtojams bus įteikti sertifikatai.
„Gamykloje yra didelė dalis technologinių įrenginių (kolonos, reaktoriai, krosnys), kurių aukštis siekia keturiasdešimt ir daugiau metrų. Juose vyksta įvairūs darbai, kai kyla reali grėsmė žmonių saugumui. Mes kol kas neturime tokiose situacijose žmonių gelbėjimui būtinų automobilinių kopėčių ar keltuvo, tad nutarėme taikyti pramoninio alpinizmo įgūdžius ir įrangą. Be jos, dar planuojame įsigyti ir automobilines kopėčias“, – informavo valdybos viršininkas Raimondas Ramanauskas.
Aukštalipiai specialistai pažymi, kad vien mokymų nepakaks.
„Šių mokymų užteks tik aukštalipybos pagrindams. Pareigūnams kartkartėmis reikės pasitikrinti kvalifikaciją, įgyti praktikos, idealu būtų, kad jie atvažiuotų pas mus bent kas ketvirtį palaipioti.
Visą laiką atsiranda naujovių, tik po darbo aukštyje pareigūnas pradeda visiškai kitaip galvoti ir mąstyti, tačiau tam reikia laiko ir praktikos“, – sakė M. Laurėnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto