Mažeikiams atstovaujantys Seimo nariai padėjėjus renkasi pagal intelektą ir patikimumą

Žurnalistams paviešinus parlamentaro Sauliaus Stomos istoriją, kilo diskusijų apie Seimo narių padėjėjus. Viešojoje erdvėje netyla kalbos, kaip politikas perpus jaunesnei merginai siūlė padėjėjos darbą, mainais už intymius santykius.
„Santarvė“ pasidomėjo, su kokiais padėjėjais dirba mažeikiškiams rinkėjams atstovaujantys Jonas Stanevičius ir Stanislovas Giedraitis.


SVARBIAUSIA –
PASITIKĖJIMAS
„Labai normalus noras,“ – reagavo parlamentaras J. Stanevičius, sužinojęs „Santarvės“ skambučio tikslą.
Seimo interneto svetainėje skelbiama, kad Skuodo-Mažeikių apygardoje politikas turi tik vieną padėjėjąsekretorių. Tačiau trisdešimt ketverių metų parlamentaras patikslina – šiuo metu jam talkina penki, kurie užima tris etatus. Komandą sudaro trys vyrai ir dvi moterys.
„Visi jie yra laiko patikrinti, kartu su manimi savanoriškai dirbę nuo pat rinkimų pradžios. Tai žmonės, kuriais aš labai pasitikiu, kurie atitinka išsilavinimą, ir kurie manimi pasitikėjo, nes buvau nepartinis,“ – padėjėjų pasirinkimą paaiškino Seimo narys.
Pasak pašnekovo, pažįstamų, vėliau ir potencialių padėjėjų ratą mūsų kraštuose jis praplėtė tada, kai dirbo televizijos laidoje „TV pagalba“. Skuode situacija paprastesnė: čia J. Stanevičius turi sodybą, be to, visuomeniniais pagrindais dirbo vicemeru.
Taip į jo komandą pateko dvidešimt aštuonerių metų girininko dukra Simona Kalvaitytė. Ekonominį išsilavinimą turinti moteris tvarko dokumentus, sekretoriauja. O šešiasdešimtmetė Bronė Laureckienė pataria kaimo politikos klausimais.
„Tad tikrai ne žalios akys ar gražios kojos suviliojo, nėra stipriai jaunesnės padėjėjos. Bet moterų savo kolektyve nebijau. Gaila, kad šiuo metu yra daugiau vyrų, bet tam tikrus vyriškus darbus turi daryti vyrai,“ – teigė pašnekovas.

PADĖJĖJĄ SUNKU RASTI
Daug mažiau pavyko sužinoti apie mažeikiškių išrinktą S. Giedraičio padėjėjųsekretorių komandą.
Seimo interneto svetainės duomenimis, jam padeda du vyrai ir viena moteris.
Tačiau keliskart „Santarvės“ paklaustas, kiek turi padėjėjų, pats Seimo narys konkretaus skaičiaus nepateikė.
„Pagal nustatytą tvarką. Atsirenkame pagal išsilavinimą, turi žinoti tą kraštą. Yra kaip tik Petravičius (Algirdas Petravičius – K. V.), Mažeikiuose man atstovauja, Seime turiu. Taip kad aš dar persprendžiu tuos klausimus. Ruošiuosi pertvarkyti savo kai kuriuos kadrus šioje srityje pagal situaciją,“ – pasakojo vakar konferencijoje dalyvavęs politikas.
Parlamentaras tvirtino, kad sudėtinga rasti „aukšto pasiruošimo“ žmogų, mat jiems skiriami nedideli atlyginimai. Vidutinis Seimo narių padėjėjųsekretorių atlyginimas – 1 800 litų per mėnesį.
Prakalbus apie padėjėjųsekretorių išvaizdą, S. Giedraitis vis tik pastebėjo, kad talkinantys žmonės turi būti simpatiški, bendraudami su žmonėmis, jie turi palikti malonų įspūdį.
„Visiems patinka, kai žmogus turi „tam tikrą intelekto“ lygį, – paaiškino pašnekovas.

VERTINO
SKIRTINGAI
Tačiau rinkimuose mažeikiškių pasitikėjimą pelnęs S. Giedraitis pabrėžė, kad šiuo metu kalbėti derėtų ne apie padėjėjus.
„Aš manau, kad Lietuvoje yra daug svarbesnių reikalų nei Stomos problemos. Ta tema specialiai Lietuvoje nuima dėmesį nuo svarbių ekonominių ir kitų problemų. Lietuva varoma į tokius menkaverčius momentus. Yra Seime Jono Pauliaus Antrojo koplyčia, gali ten Stoma porą dienų paatgailauti, ir tegul dirba. Neužsiimkime niekais,“ – atsisveikindamas paragino pašnekovas.
Tuo tarpu J. Stanevičius pasidžiaugė, kad pagaliau viešumon iškyla tokie atvejai. Jis įsitikinęs, kad žurnalistai neperžengė jokių ribų ir politikus, viešus žmones, gali filmuoti iš visų pusių.
„Visos parlamentarų kalbos apie privatumą – kliedesiai. Stoma pasiskelbė, kad jis yra viešasis interesas ir jį turi ginti prokuratūra. Ar sveikam žmogui tai yra suvokiama? Man nesuvokiama. Aš į tai žiūriu labai paprastai, peržiūrėjau tą laidą, viskas yra aišku. Jeigu tas asmuo būtų pirkęs merginą, o taip ir buvo, ne už mokesčių mokėtojų pinigus, nieko nebūtų buvę – su kuo nori žmogus, su tuo bendrauja. Bet šiuo atveju, jeigu jis perka meilę ar šilumą už mokesčių mokėtojų pinigus, pats uždirbdamas penkis tūkstančius ir šimtą litų, tai nebeturiu ką pasakyti…“ – savo nuomonę išdėstė „Santarvės“ pašnekovas.
J. Stanevičiaus manymu, į skandalą įsitraukęs S. Stoma turėtų elgtis garbingai ir atsisakyti mandato. Jo įsitikinimu, kolega kreipėsi į prokuratūrą tam, kad ištemptų laiko: kol vyks teismai, ateis ir kadencijos pabaiga.

SUSIDOMĖTA
TIK DABAR
Seimo nariui S. Stomai įsivėlus į skandalą, parlamentarų padėjėjaisekretoriai pajuto didesnį visuomenės dėmesį.
Mažeikiuose dirbantis S. Giedraičio padėjėjas A. Petravičius „Santarvei“ sakė, kad tik dabar ir žurnalistai pradėjo domėtis jų darbu – ieško naujų momentų, intrigų, gal suras ką įdomaus.
Tiesa, kiek turi kolegų, padėjėjas „Santarvei“ atsakyti taip pat negalėjo…
O pasiteiravus, kaip reagavo į šiuo metu aptarinėjamą „meilės pirkimo“ istoriją, A. Petravičius nusijuokė: „Matot, aš ne mergaitė, tai man neaktualu…“
Tačiau mažeikiškis pridūrė: į košę įsivėlęs politikas turėtų trauktis iš posto ir nebekelti triukšmo.
„Neįlįsi į žmogaus dūšią, jam, žmogui, atrodo, kad jis teisus. Abejoju, ar ten buvo kokia meilė, kaip dabar jis pasakoja. Dabar viešojoje erdvėje jau galime kalbėti, ką norime. Žinoma, situacija buvo surežisuota. Tačiau jie (žurnalistai – K. V.), matyt, turėjo išankstinės informacijos, kad jis (S. Stoma – K. V.) turi tokių tendencijų. Kodėl nepadarė kitam Seimo nariui, o būtent ant to užšoko?“ – samprotavo „Santarvės“ pašnekovas.
Nuotraukos iš redakcijos archyvo: Mažeikiškių išrinkti Seimo nariai S. Giedraitis (kairėje) ir J. Stanevičius teigia, kad svarbiausias kriterijus atsirenkant padėjėjus – išsilavinimas ir patikimumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto