Mažeikiams planuojama skirti per 10 mln. eurų paramos

Pav. iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos archyvo

Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonų savivaldybėse esančioms pramoninėms teritorijoms ir laisvosioms ekonominėms zonoms (LEZ) vystyti planuojama skirti 30,6 mln. eurų paramos, – pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Mažeikių rajonui numatoma skirti 10,25 mln. eurų, Akmenės – 11,74 mln. eurų, Jonavos – 8,6 mln. eurų.

Kurs investuotojams palankią aplinką

„Kurdami investuotojams pritraukti palankią aplinką, finansuosime infrastruktūros įrengimą ir plėtrą šiuose rajonuose esančiose pramoninėse teritorijose ir LEZ“, – pranešime sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė teigė, kad finansavimas bus teikiamas, kad savivaldybės galėtų pramoninėse teritorijose įrengti ir modernizuoti inžinerinius tinklus ir susisiekimo komunikacijas, atlikti infrastruktūros kapitalinį remontą, tiesti ir rekonstruoti kelius.

Pagal šią priemonę paraiškas gali teikti savivaldybių administracijos ir Akmenės laisvoji ekonominė zona. Galimi projekto partneriai: pramonės parkų operatoriai, LEZ valdymo bendrovės, iš savivaldybių biudžetų išlaikomos įstaigos, energijos skirstymo ar perdavimo operatoriai ir komunalinių paslaugų teikėjai.

Paraiškas iki spalio 16 dienos priima Inovacijų agentūra.

Naudojamos ES investicijų programos lėšos

Iš 1 mlrd. eurų plano ekonomikai, pramonės perėjimui neutralios klimatui ekonomikos link iš Teisingos pertvarkos fondo numatyta 165,2 mln. eurų, o tvarioms darbo vietoms kurti investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą, investuotojams pritraukti – dar 97,6 mln. eurų.

Priemonė „Gerinti konkurencinę investicijų pritraukimo aplinką“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos Teisingos pertvarkos fondo lėšomis.

Parengta pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.

5 Atsakymai į “Mažeikiams planuojama skirti per 10 mln. eurų paramos”

 1. Nina parašė:

  Respublikos gatvė, Valančiaus daroma investicija, dviračių takas, šalgatvis klojamas trinkelėmis, Vytauto g. ir Laižuvos baisu važiuoti, kad ratai nenulėktų, šaligatvių nėra.

 2. Anonimas parašė:

  O kur Mažeikiuose yra tas LEZ

 3. Birute parašė:

  Gal kartais ir Vytauto gatvės šaligatviai galu gale bus sutvarkyti. Birutės gatvė link miškelio šaligatvis trinkelėmis dedamas, o mieste asfaltu išpiltas.

 4. Anonimas parašė:

  Tikrai baisu

 5. Irena parašė:

  Baisu pagalvoti kad ir mieste šaligatvius tiesia asfaltbetoniu 😏

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto