Mažeikiams – tiesioginio valdymo grėsmė?

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės tarybai per tris mėnesius nepavyko paskirti mero pavaduotojo. Vyriausybės atstovų institucija pareikalavo artimiausiu metu išspręsti šią problemą, antraip pagrasino įvesianti tiesioginį valdymą. Jeigu būtų įvestas tiesioginis valdymas, įgaliojimus prarastų meras bei tarybos nariai. Vyriasybė skirtų įgaliotą asmenį vadovauti rajonui.
Savivaldybės meras tikisi, kad tokių drastiškų priemonių neprireiks. Jeigu su frakcijomis nepavyks susitarti, išeitis – pareigybę panaikinti. Kaip sakoma, nėra objekto – nėra ir problemos.

Terminas – du mėnesiai

Pagal galiojančios įstatymus naujai išrinktam merui susitarti su savivaldybės tarybos dauguma dėl vicemerų ir savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo duodami du mėnesiai nuo kadencijos pradžios. Mūsų rajone politinė kova dėl valdžios užsitęsė – iki šios nepaskirtas vienas vicemeras, nors Savivaldybės taryba yra nustačiusi dvi tokias pareigybes.
Dviejų mėnesių terminas suėjo birželio 16-ąją. Savivaldybės meras gavo Vyriausybės atstovų įstaigos reikalavimą artimiausiu metu išspręsti problemą – paskirti Savivaldybės mero pavaduotoją arba pakeisti Savivaldybės sprendimą, nustatantį mero pavaduotojų skaičių. Reikalavime pabrėžiama, kad to nepadarius „atsiranda pagrindas svarstyti klausimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybėje“. Įvedus tiesioginį valdymą, savivaldybės taryba ir jos suformuotos vykdomosios institucijos netenka savo įgaliojimų.

Nesusitarus pareigybę panaikintų

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius „Santarvei“ teigė, kad artimiausiu metu kviesis frakcijos seniūnus ir tarsis, kaip spręsti problemą.
„Kalbėsime dėl vicemero, reikia žiūrėti, kas ką siūlo. O galbūt nuspręsime, kad atsisakome šių pareigų. Kai kas stebisi, priekaištauja, kad kalbu su visais – kalbėtis reikia, niekam nepasakau nei ne, nei taip. Aš pateikiu informaciją, nuo derybų sėkmės ir vicemero postas kažkam priklausys. Viena jo norėti, kita – galėti, trečia – kokią tai duos naudą koalicijai. Nežinau, ar tas koalicijos išplėtimas būtų naudingas. Kitą kartą geriau su maža, bet tokia, kuri žodžio laikosi“, – samprotavo meras.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

44 Atsakymai į “Mažeikiams – tiesioginio valdymo grėsmė?”

 1. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Reikia tiesioginio valdymo iš Berlyno, lukterėkit, gausit tikrai. Neišvarėt Mažeikių lddp-istų geležinkelio atstatinėt – tikrai būtinas tiesioginis valdymas.

 2. tuščia jų parašė:

  kovojat su utėlėm, Joni, tuščiai

 3. Jonis parašė:

  Ar tiesa kad tiems autobusams laikyti vidinis kiemelis neseniai išklotas ,,ausinėmis” plytelėmis? Įdomu kiek tai atsiėjo savivaldybei? Ne savivaldybei, o mokesčių mokėtojams?

 4. Mano kimentras parašė:

  Savivaldybės administracijos siekiai turėtų būti:
  1. Ne valdyti, o vadovauti.
  2. Tartis ir sustarti.
  3. Plėtoti veiklą, o ne uždaryti įstaigas, kad nebutų veiklos. Nėra įstaigų, nėra problemų negeras požiūris.
  4. Išlaikyti istorinius objektus ateitiems kartoms.
  5. Dirbti komandiškai, o vienam su dar vienu draugu demostruoti gebėjimus.
  6. Pamatyti kitų žmonių gebėjimus.
  7. Susitelkti į svarbius dalykus, ne vien į reklamą.
  ir t.t.

 5. Jonis parašė:

  Ar tiesa kad sesutės valdoma mokykla turi net tris autobusus?

 6. Pritariu parašė:

  Aš irgi noriu žinoti, kodėl apžiūrint galimai naujas Reivyčių seniūnijos patalpas dalyvavo ir ponios švogeris?

 7. Jonis parašė:

  Laukite tęsinio. Greit sužinosite apie išskirtinę paramą ir skiriamas lėšas sesutės valdomai mokyklai.

 8. @zopas parašė:

  Nieko naujo ant Marijos žemės. Švogerių krašte ne griekas pasitart ir papozuot su švogeriu, aptariant būsimus pirkinius ir jų remontą. Švogeriškai :)
  https://www.facebook.com/Mazeikiaisavivaldybe/photos/pcb.1023476558043707/1023475001377196/?type=3&theater
  Nors ne Durbės mūšis, bet bent taip Žemaitaitaičiai Kryžiokams nosį nušluostys.

 9. Siaip parašė:

  Na gerai, Nagiene bloga. O kas tas saunusis didvyris vietoj jos galetu but? Kryzius? Nu jo, jis sventas……..

 10. to Jonis parašė:

  ir mieste, toks tas miestas, nepasislėpsi, bet kaip ir rašote ir čia sureguliuota ir NIEKO, kaip gerais tarybiniais laikais. Net santarve rašė apie sugyventinio samdymą mokyklos remonto darbams.

 11. to @zopas parašė:

  Žiauriai gerai parašyta! 100 balų! Ypač apie neryžtingąjį merą ir pilkąjį Napoleoną ;)

 12. Siaip to Jonis parašė:

  O tamsta drasus tik Santarveje komentara parasyt? Yra begales tarnybu, reikejo suraityt rasta, jei viska taip gerai zinot ir joms nusiust, butu issiaiskine kas kur kada. Bet tamsta galimai kaip tas mazas sunelis, kiauksi pasislepes uz kampo, bet tiek ir naudos…..

 13. Jonis parašė:

  Nagienes garbintojams , paklauskit Buknaitiskiu kas dejos kai Sesute vadovavo tenykstei mokyklai, net mokyklos valytoja buvo direktorei uz merge , melze karves ,darzus ravejo ir kitus ukio darbus dirbo ,o alga ejo kaip mokyklos valytojai, kiek skundu zmones rase bet kita sesute( jusu garbinama) viska sureguliavo ir NIEKO , mieste galima pasislept ,kaime visi viska mato , kita gal butu islekus lauk o ponia A.su sesutes palaikimu isejo direktoriaut i miesta …..

 14. @zopas parašė:

  Neryžtingas Meras išeina atostogų. Dauguma balsais susilygina su mažuma, po 13 balsų.
  Šaukiamas neeilinis posėdis skirti vicemerą ar naikinti etatą, kad išvengti tiesioginio valdymo.
  Balsuojant socdemai su konservatoriais išeina. Lieka 13 TT pavasarinių kliokvarnių – nėra kvorumo.
  Sprendimas nepriimtas. Įvedamas tiesioginis valdymas ir skelbiama naujo mero ir naujų tarybos narių rinkimų data.
  100-to dienų Neryžtingas Meras nekandidatuoja.
  Pilkojo Napoleono TT atstovu į merus tampa Kobra išvengusi Riki Tiki Tavi ( su sąlyga, kad per būsimus rinkimus į Seimą nekandidatuos ir nemaišys Napoleonui ).
  Tarp kandidatų į Merus – naujas mesijas Naujakas Nuskriaustasis.
  O tempora, o mores!

 15. Mintis parašė:

  Padiskutuokime.Prieš 25 metus gerai prisimename savivaldybės pastatą.Ten tilpo visi skyriai ir valdininkai ir lengva ten buvo patekti bet kokiu klausimu.Žinome,kiek tuo metu Mažeikiuose buvo gyventojų,žinome,kiek tada buvo valdininkų.Žinome ir dabartinį jų kiekį(apie 300).Ar ne perdaug jų prisiperėjome,gal čia ir yra pagrindinė problėma.Gal mes išmokome vaidinti stipriai dirbantį ir nepakeičiamą,gal tragėdija yra netekti šiltos tinginio kėdutės,gal čia ir yra pagrindinė šunvotė,kuri labai sunkiai gydoma?

 16. Vaidas parašė:

  Kaip matau, gera darba dirba Nagiene, jog tiek daug nuskriaustuju cia susirinko. Kryzius tai savs toks, gimines artimieji klestejo, vargo nemate, bet uzslinko debesis pavadinimu Nagiene, vergai pazemintieji (kanceliarines ziurkes) net i tualeta savivaldybes pastate nueit parukyt nebegali, o ka jau kalbet apie 38 kartus per diena verdama kava. Viskas prazuvo, viskas. Kaip toliau gyvent nuskriaustiesiems reiks, gi i privatu sektoriu svelniai tariant neprotingu tinginiu nieks nepriims. Darbintis baristom, bet Mazeikiuose poreikio ner, Jezau, Jezau, nejau reiks eit gatviu sluot……Bloga Nagiene, bloga…

 17. parašė:

  Duočiau tam Songailai vicemerą, koks čia skirtumas, juk kuo jis blogesnis? paskaitykit laikraštyję nuomones, tai jo nuomonė visai kad ir niekada nebuvus politiku normali. perspaudė tik garbindamas Nagienę ir Macevičių, lyg tai nežinotume tikrąją tiesą apie ją. Rimkienė irgi pataiko į dešimtuką, graži politikės kalba kviečianti pažvelgti plačiau nuo ravėjų iki investicijų pritraukimo. Jurkus neskaniai pasijuokdamas iš Macevičiaus priklausomybės Seimo nariui, partijai duoda suprasti, kad ne tuos pasirinko, nors kažkada mero žodžiais tariant ,,nesilaikė žodžio”, o tarp eilučių duoda suprasti, jei ne jie tai mes pasiūlysime tą vicemero postą kad ir Songailai, Virgi nesnausk, tai tavo šansas. Prisimink istoriją su tavo draugu Vilhelmu ir Broniumi. Jei visus pakomentuojant, tai kam ta Šukienė iš vis šnekinta, leiskit jai dar susiprasti. Bernotienė kalba apie politiką provincijoje labai provincialiai, kad ir apie ūsų tampymą , priekaištai dėl netikslių lozungų, praėjusios kadencijos blogybes tik dabar paviešino, o kur tada buvo praėjusią? nepatinka benalūs klausimai? Didžiausias nugrybavimas kad viena dalis norėtų dirbti, o kita dalis susijungti ir parodyti, kad kita dalis yra silpna. Praėjusią kadenciją šalia buvo protingi žmonės – jie man padėjo, viskas buvo gerai. Tai dabar jau nebėra protingų, nebėra kas padeda, tai viskas blogai? neįžeidinėkite tarybos narių pavadindama jų išėjimą vaikišku žaidimu, o prisiimkite kaltę kad tiek ilgai tęsiasi politinės pamokos. Deja jų kai kas taip ir neišmoksta.

 18. TAI VA parašė:

  Posakis įsileisk velnią į bažnyčią čia labai tinka. Užuojauta bet ne nuoširdi merui ir savivaldybės darbuotojams.

 19. nesupratau parašė:

  Tai jau tiesioginis valdymas įvestas, kad merė Nagienė.

 20. Nagienei parašė:

  Pritariu tikrai laikykitės, tiek laiko jau išsilaikėte, atlaikėte ir Giedraičio ir Tenio laikus, atlaikysite ir Macevičiaus, nes esate visų laikų geriausia merė ir būsite per visus amžius.

 21. Nagienei parašė:

  Laikykitės ponia Nagiene, visi jus puola, nes esate visų laikų geriausia merė

 22. To jooo parašė:

  Taip aukštas IQ ir EQ, nes jūs pats įvardijote ,,mylėtojais”. Deja kas mylės dabartinę valdžią? Jūs? galbūt. Bet kaip jums bus su IQ, nes pavardžiū rašymas ne noro ar nenoro reikalas, o išsilavimimo atspindys.

 23. jooo parašė:

  kryžiaus mylėtojų IQ tikrai aukštas :D Telkia jėgas chebrytė:kryžius,tenys,kupliauskas.jurkus…ir t.t. Pavardžių rašyti didžiąją nėra jokio noro.

 24. Tokia istorija parašė:

  Sunku prarasti tiek metu islaikytus pelningus postus,nervai pakrike

 25. to TOMAS parašė:

  Jūsų gynyba ir puolimas suprantamas tuomi, kad esate neabejingas. Tačiau apie kavą ir cukrų kaip bendravimo proceso priemonę nelabai suprantate. Matosi, kad esate šalininkas to, kad žmonės bijo net į kolidorių išeiti ir ruošiasi net mobilius tualetus įsigyti, kad tik nesusitiktų kai ko.

 26. moterys parašė:

  visada parenkamos iškuopti senų apsivogusių pirdžių tvartus. Sėkmės gerb.Nagienei.

 27. Tomas parašė:

  Toks jausmas, jog komentaruose susirinko visa Kryziaus gimine (sedintys ir imituojantys darba savivaldybeje) ir vienu balsu skundziasi, koks blogis Nagiene. Jei Nagiene visa diena krapstytu nosi, ji vistiek butu naudingesne uz “darbstuolius” Kryziu ir Teni kartu sudejus… Nes tokiu apvaliu nuliu kaip pastarieji, dar reiktu paieskot. P.S. Ten vienas parase, jog “profesionaliausi” is savivaldybes bega? Idomu, ju profesionalumas pasireiske greitu kavos gaminimu ar cukraus istirpinimu puodelyje?

 28. bronius parašė:

  Pirmai pradžiai užtektų nors nebesodinti jos į tarybos narių vietą posėdžių salėje stalo gale, gal užtektų nors šone, kaip anksčiau buvo.

 29. Jonas parašė:

  Noriu paklalusti. Kokios yra galimybės administracijos direktorei būti ir vicemere? Ir tai nėra durnas klausimas, gal tiesiog realybė durna, nes dabar susidaro įspūdis, kad vistiek ji vadovauja ne tik savivaldybei , bet ir tarybai.

 30. Antanas parašė:

  o ko bloga vicemerė iš kairės. Savo vietą žino nuo pat pradžių. KOMUNIKABILI, ĮDOMI, RYŠKI. Nebent bijote kad užgoš tą už jos stovinčią, tą iš dešnės stovinčią ir patį merą. Dėl už jos stovinčios nebe problema, jos ir taip kelintą kadenciją nesimato. Tą iš dešnės kiek užgoš, nes nebeleis jai paveiksluotis kaip pati rašė su visais ,,žoles sravinčiais žmonėmis”, nes tai politikų o ne vykdytojų reikalas, t.y. pastatys ją į vietą. Deja pavojus, kad ji ir pastatyta į vietą toliau mėgins būti pirmoji rajone taip iškils reali grėsmė jūsų vietai. Patarimas, kol dar gal yra laiko…, sustatykit visus į savo vietas, kol nepraradote savos…Kalbu apie vietą kaip apie rinkėjų merui suteiktą įgaliojimą būti pirmu irsavo noru neužleidžiantį bent jau savo vietos kitiems.

 31. mažeikiškis parašė:

  Meras pasirinkdamas administracijos direktorę jau pasirašė sau nuosprendį tad kuo greičiau tai įvyktų tuo geriau visiems Mažeikiams. Negalima nepaisyti kitų patirties (buvęs admin. dir. įspėjo dėl jos charakterio ir socdemai jos atsiktatė deja per vėlai…) nei praities(buvusi komjaunimo lyderė, bet buvusių vadų komunistų nebūna…. ). Negalima šiais laikais pasirinkti praeities komunizmo šmėklų ir tikėtis kad jie mokės dirbti pasiketusiame pasaulyje su kitokiais žmonėmis. Pastatė paminklą autoritarinam režimui vietoj to kad jį būtų nugriovęs. Niekas neberinks vistiek antrai kadencijai, nes visus kad ir gerus mero darbus užgoš administracijos direktorės emocinės pusiausvyros ir intelekto, kultūros ir socialinės inteligencijos trūkumas. p.s. savivaldybės dauguma profesionalių darbuotojų jau dabar iškosi sau kito darbo.

 32. Balsuokim parašė:

  Tiesioginis valdymas reiškia naujus rinkimus. Kas balsuotų už Macevičių ir Nagienę – spaudžiam nykštį aukštyn. Kas norėtų matyti kitus vadovus – spaudžiam nykštį žemyn.

 33. Aiškiaregis parašė:

  Mažeikiams seniai reikia tiesioginio valdymo.

 34. Sodininkas parašė:

  Gal tiesioginis valdymas padarys tvarką mieste????

 35. Jonis to nuomonei parašė:

  Taip taip Nagiene pati geriausia i Sodra visa gimine sukiso , sesutei Arbatauskienei silta kedute parupino ….

 36. Klausimas parašė:

  Kas yra Mažeikių rajono meras, vicemerai? Kur jie? Ką jie veikia? Tačiau yra Nagienė, Nagienė, Nagienė!!!

 37. oi, oi, oi parašė:

  Proga rimtai pasigalvoti ar ne per didelė atsakomybė pečius slegia. Kad ir kokios audros rajone bebūdavo, bet per visus tuos metus neatsimenu, kad opozicijai būtų pavykę sulaužyti daugumos sprendimą.

 38. to nuomone parašė:

  Nagiene geriausia pati sau. Cha, cha, cha.

 39. Pritariu parašė:

  Jeigu jau meras nesusitvarko su savo pareigomis, tad gal išties tokio nereikia – tegu valdo centras. Jau dabar matyti, kad mūsų meras šoka pagal administracijos direktorės muzikėlę ir balso kaip ir neturi.Kita vertus, gal išties antrojo mero pavaduotojo nereikia: ir taip apsistatęs krūva patarėjų, tegu pats ką nors dirba, o ne verslininkus lėktuvu skraidina…

 40. B. parašė:

  Kadangi po rinkimų jokių permainų mieste nesimato ir nenusimato ateityje, geriau jau būtų įvestas tiesioginis valdymas. Panašu, kad visa rajono valdžia tik tam ir sudaryta, kad laiku pasiimti atlyginimą už nieką neatsakius ir nieko nenuveikus. O algos tikrai ne minimumas. Miestas merdi, jokios pramonės su naujom darbo vietom nesukuriama, akis bado griūvenos net miesto centre, kiemai netvarkomi…Pamačiau N.Akmenę, Šilutę, Kėdainius, Ukmergę – pavydas ima. Tai gal Vilnius šį tą padarytų?

 41. Nuomonė parašė:

  Niekam galvos neskaudės, jei juos visus nuims ir pakeis kitais, nes niekam jie neįdomūs, nieko gero nedaro. Tik tegul Nagienę palieka. Ji vienintelė iš jų visų dirba, rūpinasi miestu, yra labai geras žmogus ir vadovas. Ačiū jai už viską.

 42. Pelenes istorija parašė:

  Dvariskiai matuojasi kedute kaip kurpaite Truputi siauroka, neitelpa .

 43. Cha parašė:

  Oho, kokia provokuojanti antraste. Telsiai administracijos direktoriaus neissirenka, ten gresme, o cia tiesiog perspejimas netempti gumos

 44. Mykolas parašė:

  Koktu žiūrėti į tuos pačius savivaldybę okupavusius senų socialdemokratų snukius. Viskas sukasi ratu: rajonui vadovaujant socdemams, bendrapartiečiai buvo išrinkti vadovauti strateginėms Mažeikių įmonėms. Atėjus laikui pailsėti,Išėjus į senatvės pensiją ar pasibaigus kadencijai, vėl visi sugrįžo į savivaldybę-šiltą gūžtą, lyg tai jie būtų vieninteliai nepakeičiamieji. Jei jau atėjo laikas į užtarnautą poilsį, tai ir sėdėkit ant pečiaus ir bezdėkit su savo senatviniais marazmais, o nevadovaukit rajonui. Užleiskit vietą jauniems, perspektyviems žmonėms. Jau bloga nuo jūsų “nepakeičiamumo”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*