Mažeikiškė – tarptautinio čempionato nugalėtoja

Taline vykusiame Šiaurės Europos šalių jaunių ir jaunučių stalo teniso čempionate triumfavo šalies merginų rinktinė, o asmeninėse pirmenybėse šių varžybų čempione tapo mažeikiškė Žaneta Brasaitė. MAŽEIKIŠKĖ ŽAIDĖ ĮSPŪDINGAI
Į keturias dienas vykusias Šiaurės Europos šalių pirmenybes susirinko pajėgiausi stalo tenisininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Norvegijos bei Švedijos, varžybose nepasirodė tik Islandijos atstovai.
Komandinėse jaunių merginų pirmenybėse niekas neprilygo mūsų šalies rinktinei, kurios spalvas gynė klaipėdiškė Auksė Gecevičiūtė, širvintiškė Lina Misikonytė bei mažeikiškė Žaneta Brasaitė. Lietuvaitės pogrupyje rezultatais 3:0 nugalėjo švedes, latves ir estes. Finale tik pirmoji Estijos komanda kiek pasipriešino mūsų rinktinei: jos įveiktos rezultatu 3:1, tuo tarpu norvegės parklupdytos rezultatu 3:0.
Asmeninėse varžybose 32 sportininkės varžėsi dviejų minusų sistema. Žaneta iš eilės nugalėjo švedę, estę ir pusfinalyje susitiko su prieš kelias savaites Šiaurės Europos šalių suaugusiųjų čempione tapusia L. Misikonyte. Mažeikiškė įveikė grėsmingą varžovę rezultatu 3:0, o finale rezultatu 3:1 atsirevanšavo (buvo pralaimėjusi komandinėse varžybose – V. S.) estei L. Dmitrijevai.
„Tokio laimėjimo Šiaurės Europos pirmenybėse dar nebuvo pasiekęs nė vienas Mažeikių sportininkas. Žaneta demonstruoja gerą sportinę formą, ir tikimės, kad ją išlaikys iki pat Europos pirmenybių, kurios vyks liepos 21–30 dienomis Sarajeve“, – sakė rinktinių Taline vadovas Raimondas Jackevičius.

DOMEIKOS TENKINOSI SIDABRU
Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė, kurioje rungtyniavo Tonetas Domeika, pasidabino sidabro apdovanojimais. Jie pogrupyje rezultatu 1:3 nusileido čempione tapusiai Norvegijos rinktinei, o vėliau iškovojo pergales prieš Švedijos, Suomijos, Estijos antrąją bei Danijos rinktines. Pastarąją lietuvaičiai įveikė po atkaklios kovos rezultatu 3:2. Asmeninėse varžybose Tonetas iškovojo 24ąją vietą.
Tokį pat apdovanojimą pelnė ir mūsų šalies jaunučių rinktinė, kuriai atstovavo Arnoldas Domeika. Jaunučiai pogrupyje rezultatais 3:0 nugalėjo Suomijos antrąją ir Estijos trečiąją komandas. Finale lietuvaičiai vienodais rezultatais 1:3 nusileido suomiams ir norvegams, tačiau 3:0 privertė pasiduoti estus. Geresnio partijų santykio dėka, trims rinktinėms surinkus vienodai taškų, lietuviai užėmė antrąją vietą. Asmeninėse varžybose Arnoldas liko tryliktas.
„Kiek daugiau tikėjausi iš Arnoldo startų: nors jis buvo jaunesnis už varžovus vienais metais, tačiau jau turi tarptautinių varžybų patirties ir galėjo sėkmingiau kovoti asmeninėse varžybose. Tuo tarpu Tonetas tik šiemet iš jaunučių perėjo į jaunių grupę, todėl jam buvo gerokai sunkiau rungtis su vyresniais ir labiau patyrusiais varžovais“, – sakė R. Jackevičius.
Nuotr. iš asmeninio archyvo:
Ž. Brasaitė užkopė ant čempionų pakylos. Dešinėje – trečioje vietoje likusi šalies suaugusiųjų rinktinės narė L. Misikonytė.