Mažeikiškė dainininkė įsitikinusi: atlikėjas ir jo daina turi būti kaip vienas kūnas

Asmeninio albumo nuotrauka

Juodkrantėje vykusiame tarptautiniame jaunųjų vokalistų festivalyje-konkurse „Baltic voice“ tarp dešimties komisijos narių buvo ir mažeikiškė dainininkė Goda Bumbliauskaitė.
Šiuo metu Anglijoje vokalą studijuojanti mergina buvo pirmojo „Baltic voice“ didžiojo prizo  laimėtoja, o dabar jai pačiai teko vertinti kolegų pasirodymus bei vesti finalinį koncertą.

Dainuoja nuo mažens

Dvidešimtmetė Goda buvo jauniausia tarptautinės komisijos narė, puikiai susitvarkiusi su savo pareigomis. Merginos teigimu, jos nuomonė dėl atlikėjų vertinimo sutapo su daugumos komisijos narių sprendimais. Dainininkė šioje srityje jau turi nemažos patirties: ne kartą pati yra dalyvavusi tarptautiniuose konkursuose kaip atlikėja, tapusi ne vieno jų laureate, tad žino, kaip dainuoti ir ko iš atlikėjų laukiama tokiuose konkursuose.
Godai buvo ketveri metai, kai mama, pamačiusi mergaitės norą dainuoti, nuvedė ją į Kultūros centre veikusį vaikų ansamblį „Drugelis“ pas dainavimo mokytoją Iloną Grinkevičienę.
„Jau tada namuose demonstruodavau didelį norą rodyti savo balsą, mėgau dainuoti, jei kas filmuodavo renginius, visada verždavausi į priekį, norėjau būti dėmesio centre, tad namiškiai nusprendė mane parodyti specialistams. Ir, atrodo, neapsiriko – taip prasidėjo mano muzikinė kelionė“, – šypsojosi pašnekovė.
Vaikų dainavimo grupė „Drugelis“ buvo lyg tramplinas į aukštesnio lygio kolektyvą – šou grupę „Lietutis“, kuriai vadovavo Algirdas Grinkevičius. Atėjusi į ją keturiolikos Goda su vadovu dirbo apie penkerius metus – čia atsiskleidė solistės galimybės.

Konkursas – savęs pasitikrinimas

Vadovas A. Grinkevičius nesitenkindavo grupės pasirodymais vietoje, tad savo dainininkes veždavo į įvairiausius konkursus ar festivalius: „Laumės juostą“, „Pop kopėčias“, „Baby sing“, „Sing Christmas“, „Jazz fontanas“, buvo ir pasirodymai garsiuose konkursuose Latvijoje: „Rudens mikrofonas“, „Balandžio lašai“ („Apriļa pilieni“).
Sėkmė tiek „Lietutį“, tiek Godą lydėjo konkursuose „Berliner perle“ Vokietijoje, „Orfeo in Italija“ – mažeikiškės savo amžiaus grupėse laimėdavo prizines vietas, Goda tapo ne vieno tarptautinio konkurso Grand prix savininke.
„Kai esi gerai įvertintas, pasitikėjimas savo jėgomis nuolat auga. Dalyvavimas konkursuose – gera proga pasižiūrėti, kurioje vietoje esi savo darbo procese. Repetuodama namuose nelabai galiu pamatyti to, kas jau padaryta, nes niekas neįvertina. Be to, nežinai, ar vyksta tobulėjimas, nes kiekvieną dieną save girdi taip pat, o konkursų metu tas įvertinimas ateina labai greitai. Be to, konkurso metu kitokios yra ir vadovo pastabos, o dalyvaudamas konkurse esi labai matomas ir čia jau negalima daryti klaidų, o jei padarai, neparodyti, kad pasimetei – tai rodo atlikėjo profesionalumą“, – apie konkursų reikšmę samprotavo atlikėja.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*