Mažeikiškė tęsia kovą su „savu ratu“

Mažeikių rajono valdžia vadovaujasi principu: „Tu man, aš tau“. Iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos endokrinologo specialybei įgyti be konkurso skiriama 100 tūkst. litų „savo rato“ žmogui, dirbančiam privačioje įstaigoje, ir motyvuojama, kad tai daroma gyventojų labui.
Tokia yra mažeikiškės Daivos Šideikienės nuomonė. Ši moteris siekia įrodyti, kad prieš metus Savivaldybės taryba neteisėtai patvirtino viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės parengtą gydytojo endokrinologo paruošimo programą ir skyrė daugiau nei 26,2 tūkst. litų rezidentūros studijoms Z. Šiaulienės įmonėje „Šeimos sveikatos centras“ dirbančiai bendrosios praktikos gydytojai Eglei Šiuškienei.
Šiandien paaiškės, ar bus skirta likusi, daugiau nei 65,5 tūkst. litų suma, reikalinga studijoms baigti.
SPRENDIMO PAGRĮSTUMĄ SPRĘS TEISMAS
Birželio 19 dieną Mažeikių rajono apylinkės teismas priėmė nutartį svarstyti Daivos Šideikienės ieškinį Mažeikių rajono savivaldybės administracijai, VšĮ Mažeikių ligoninei ir E. Šiuškienei.
Ieškovė siekia, kad būtų panaikintas praėjusių metų liepos mėnesį priimtas Savivaldybės tarybos sprendimas apmokėti gydytojo endokrinologo rezidentūros studijas bei nutraukta sutartis, sudaryta tarp Všį Mažeikių ligoninės ir E. Šiuškienės.
D. Šideikienė mano, kad buvo pažeistos jos teisės, nes spaudoje nebuvo skelbtas konkursas dėl paraiškų teikimo specialiosios programos priemonėms vykdyti, todėl negalėjusi pateikti paraišką dalyvauti šiame konkurse.
Ieškovės nuomone,Taryba buvo suklaidinta, nes jai pateiktuose dokumentuose buvo nurodyta, kad E. Šiuškienė dirba Židikų pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytoja. Tačiau tuo metu minėta gydytoja ten nedirbo – jos darbovietė buvo privati gydymo įstaiga.
„Esu įsitikinusi, kad Taryba neteisėtai skyrė pinigus rezidentūros studijoms apmokėti, ir tai noriu įrodyti“, – „Santarvei“ sakė D. Šideikienė.
Moteris kruopščiai išnagrinėjo visus dokumentus, susijusius su šiuo klausimu, parašė galybę raštų Savivaldybei, Mažeikių ligoninės administracijai, rašė skundus Seimo nariui Romui Venclovui, Seimo kontrolieriams, Vyriausybės atstovui Telšių apskrityje, teikė ieškinius Šiaulių apygardos administraciniam, Lietuvos vyriausiajam administraciniam, Šiaulių apygardos teismams. Pastarasis priėmė nutartį ieškinį perduoti spręsti pirmosios instancijos teismui.

IŠVARGINO EMOCIJOS
Savivaldybės administracija jau pervedė daugiau nei 26,2 tūkst. litų Kauno medicinos universiteto Podiplominių studijų centrui už E. Šiuškienės studijas. Rezidentūros sąmatoje nurodoma, kad iš šios sumos 10,2 tūkst. litų buvo skirta studentės stipendijai.
Šiandien Savivaldybės taryba turėtų svarstyti dar vieną sprendimo projektą dėl VšĮ Mažeikių ligoninės programos. Šįkart prašoma E. Šiuškienės studijoms skirti daugiau nei 65,5 tūkst. litų. „Santarvei“ buvo paaiškinta, kad Savivaldybės ir ligoninės administracijas išvargino nuolat kylančios emocijos dėl šios gydytojos studijų finansavimo, todėl norima, kad iš karto būtų paskirta visa suma.
„Svarbiausia, kad Tarybos sprendime nėra įvardyti konkretūs asmenys. Kai reikia parvežti mirusio žmogaus palaikus, visi duomenys surašomi, o čia kažkodėl nieko. Apskritai visuose su šiuo klausimu susijusiais dokumentais randu tiek neatitikimų, jie taip suka uodegas, kad tik sunkiau būtų išnarplioti“, – teigė D. Šideikienė.
Mažeikiškė piktinasi, kad iki Tarybos sprendimo nebuvo jokio konkurso, niekas nebuvo informuotas apie ketinimą finansuoti endokrinologo rezidentūros studijas. Viskas buvo padaryta tyliai.
„Čia juk ne mero, ne Lidžiaus, ne Vaicekavičienės pinigai. Kažkodėl rajono biudžeto pinigai skiriami individualios įmonės darbuotojos poreikiams tenkinti. Abejoju, ar Džiugelis duotų šimtą tūkstančių kam nors kitam. Aš nesu prieš gydytojų rengimą, tačiau noriu, kad viskas būtų daroma sąžiningai. Neseniai spaudoje rašė, kad tuberkuliozės skyriui Savivaldybė nesurado aštuonių tūkstančių litų, o štai Šiuškienei šimto tūkstančių nepagailėjo“, – piktinosi moteris.

TIKI SĄŽININGUMU
D. Šideikienė priminė, kad Savivaldybė jau kartą mokėjo už endokrinologijos rezidentūros studijas. 2001–2002 m. buvo skirta beveik 17 tūkst. litų gydytojos Jūratės Butnorienės išsilavinimui. Baigusi rezidentūrą, ši gydytoja išvyko dirbti į Kauną.
Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius ir Savivaldybės vyriausioji gydytoja Irena Vaicekavičienė Tarybos nariams ne kartą teigė, kad šįkart sutartyje sudėti visi saugikliai. Tačiau iki šiol nė vienas politikas nepaprašė ją parodyti.
Sutartyje studentė įsipareigojo po studijų dirbti Mažeikių ligoninėje pusaštuntų metų. Tuo tarpu darbdavys pažadėjo savo iniciatyva nenutraukti sutarties net 25 metus.
Taip pat numatyta, kad, nebaigus studijų ar nutraukus darbo sutartį savo noru, studentė turės grąžinti pinigus.
Apie kažkokius procentus už tokioms brangioms studijoms iš mokesčių mokėtojų pinigų suteiktą paskolą net neužsimenama.
Mažeikių ligoninės direktorius A. Lidžius „Santarvei“ pareiškė tikįs E. Šiuškienės sąžiningumu, todėl apie procentus negalvojęs. Beje, visi „Santarvės“ pašnekovai tikino, kad ir patys šįkart elgėsi sąžiningai. Ir visi kratėsi atsakomybės.

KONKURSĄ ORGANIZUOTŲ TIK BEPROTIS?
Savivaldybės vyr. gydytoja I. Vaicekavičienė „Santarvei“ pareiškė, kad šiuo klausimu reikia kalbėti su A. Lidžiumi. Teko priminti, kad pinigai E. Šiuškienės studijoms skiriami iš jos kuruojamos Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, todėl taip pat yra atsakinga už šių lėšų skyrimą.
I. Vaicekavičienė akcentavo, kad lėšos yra skiriamos ne kuriam nors asmeniui, o ligoninei, kuri yra sudariusi sutartį su universitetu.
„Šiuo klausimu galima daug kalbėti, nes turėjome labai smalsią moteriškę, dėl kurios labai smulkmeniškai viską išnagrinėjome“, – prisipažino Savivaldybės darbuotoja.
Vyr. gydytoja akcentavo, kad, norint gauti finansavimą rezidentūros studijoms, pirmiausia ten reikia įstoti. O tai padaryti esą labai sunku. E. Šiuškienės studijoms buvo skirti pinigai, nes ji jau buvo įstojusi.
„Jūs man suformuluokite, į ką turėjo būti nukreiptas konkursas. O jeigu paraišką pateiks žmogus, neturintis jokio išsilavinimo? Negi finansuosime? Tik beprotis būtų galėjęs organizuoti konkursą vienai vienintelei mokamai vietai šalyje. Universitetas organizuoja konkursą! Mes negalime rajone pasirinkti mums patinkančio asmens, nuvežti į universitetą ir pasakyti, kad būtų geri ir jį priimtų“, – neslėpė pasipiktinimo I. Vaicekavičienė, išgirdusi klausimą, kodėl nebuvo organizuotas konkursas.
Kalbėdama su „Santarve“, Savivaldybės darbuotoja nuolat vartojo pirmąjį asmenį: „ir be tyrimų žinojome, kad mums tokio specialisto labai reikia“, „mes tą specialybę pasirinkome, nes yra būtinų specialybių sąraše“.
„Santarvė“ valdininkei priminė, kad Mažeikių rajono savivaldybės taryba yra penkių pirminės sveikatos priežiūros centrų steigėja, todėl neturėtų tapatintis tik su viešąja įstaiga Mažeikių ligonine, kuri, beje, nė vieno lito neskyrė šiam specialistui rengti – visas krūvis buvo suverstas Savivaldybės biudžetui.
I. Vaicekavičienė paliepė klausti Tarybos, kodėl sutartyje nebuvo numatytas trišalis (studentas, ligoninė ir Savivaldybė) studijų apmokėjimas. Taip esą nusprendė Sveikatos komitetas.
„Tas klausimas tada nebuvo keliamas. Kaip sugebėjo susitarti, taip ir susitarė“, – pareiškė valdininkė.

NEŽINOJĘ GIMINYSTĖS RYŠIŲ
Meras Vilhelmas Džiugelis teigė, jog jam ne skirti pinigai, o problemos sprendimas rūpi. Kaip buvęs ligoninės vyriausiasis gydytojas, jis puikiai žinąs, kad endokrinologo šiai įstaigai labai reikėję. Juolab kad daugėja gyventojų, sergančių cukriniu diabetu.
Meras teigė nesidomėjęs E. Šiuškiene kaip asmeniu ir nežinojęs, kad ji yra artima ligoninės direktoriaus pavaduotojo Vytauto Džiugo žmonos giminaitė. Skiriant pinigus studijoms, tai esą neturėję jokios įtakos.
Mažeikių ligoninės direktorius A. Lidžius „Santarvę“ įtikinėjo taip nieko nežinojęs apie studentės giminystės ryšius. Tačiau neneigė, kad E. Šiuškienės kandidatūrą jam pasiūlė būtent V. Džiugas.
„Jūs turite klausti tų, kurie skyrė pinigus ir sutiko su siūlomomis sąlygomis. Jai paprasčiausiai pasisekė“, – gynėsi nuo atsakomybės direktorius.
A. Lidžius pripažino, kad ne viena E. Šiuškienė prašė pagalbos. Pinigų rezidentūros studijoms norėjo odentologai, ginekologai ir kitų specialybių gydytojai, tačiau endokrinologo ligoninei labiausiai reikėję.
Beje, jis ir nenorėtų, kad studijuotų jo ligoninėje dirbantys gydytojai, nes jų ir čia labai reikia. Todėl apsidžiaugęs, kad norą mokytis pareiškė būtent E. Šiuškienė, kuri tuo metu dirbo „Šeimos sveikatos centre“.
A. Lidžius neabejojo, kad, grįžusi po studijų, E. Šiuškienė atidarys privatų kabinetą. Svarbiausia, kad ji ligoninėje taip pat turės etatą.
Direktorius atsisakė kalbėti apie tai, kodėl nebuvo skelbtas konkursas studijų finansavimui gauti.
„Šita tema negaliu diskutuoti. Vyksta ikiteisminis tyrimas. Žinoma, argumentų mes turime“, – patikino A. Lidžius.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
D. Šideikienė pasiekė, kad teismas nagrinėtų Mažeikių ligoninės direktoriaus A. Lidžiaus ir Savivaldybės tarybos sprendimų pagrįstumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content