Mažeikiškėms įstaigoms – padėka iš Prezidentūros

Už dalyvavimą gražioje iniciatyvoje į rajoną atskriejo Prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos Dianos Nausėdienės padėka.

Didžiosios metų šventės ir pasiruošimas joms – jau praeity, tačiau nuveiktų darbų atgarsiai vis dar pasiekia Mažeikius.
Prieš Naujuosius metus Savivaldybės meras, mūsų rajono įstaigos bei organizacijos sulaukė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos Dianos Nausėdienės padėkos už dalyvavimą šventinių žaisliukų kūrimo akcijoje „Baltasis paukštis“.

Pakvietė visas savivaldybes

Artėjant šv. Kalėdoms, Prezidentūra ir pirmoji ponia D. Nausėdienė pakvietė Lietuvos savivaldybėse veikiančių mokyklų, kultūros, nevyriausybinių, globos organizacijų atstovus dalyvauti kalėdinės eglutės žaisliukų gaminimo akcijoje.
Akcijos dalyvių – kiekvienos iš 60 Lietuvos savivaldybių atstovų, buvo paprašyta iš vilnos nuvelti po 25 paukštelius.
„Tegul Jūsų rankomis nuvelti paukšteliai suskrenda į Prezidentūrą iš užsienio, iš visų Lietuvos regionų, iš mokyklų, iš dienos ir globos centrų, iš kiekvienos šeimos, iš kiekvienų namų. Tegul jie simbolizuoja tai, kas svarbiausia, – kiekvienas esame unikalus ir reikšmingas. O visi kartu galime sukurti bendrus namus Vilčiai ir Meilei, nuveikti daug gražių ir prasmingų dalykų“, – kviesdama organizacijų atstovus į „Baltojo paukščio“ akciją, kalbėjo D. Nausėdienė.

Atsiliepė ir mažeikiškiai

Prezidento kanceliarijai buvo išsiųsti ir mažeikiškių pagaminti eglės papuošimai – paukščiukai. Skaičiuojama, kad į sostinę iš Mažeikių „išskrido“ per 80 paukščių, simbolizuojančių vienybę, susitelkimą, bendrystę.
Juos nuvėlė Plinkšių globos namų, „Vilties erdvės“, „Mažeikių vilties“, „Gyvenimo spalvų“, Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos, Mažeikių rajono neįgaliųjų centro, Socialinių paslaugų tarnybos, Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro, Sodų pagrindinės mokyklos, „Ventos“ progimnazijos atstovai, Savivaldybės administracijos, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai.
Lapkričio pabaigoje šalies vadovas ir jo žmona Prezidentūroje įžiebė eglę, papuoštą daugiau nei tūkstančiu iš įvairių šalies kampelių į Vilnių atsiųstų veltų paukštukų.

„Baltojo paukščio“ akcijai mūsų rajono įstaigų atstovai nuvėlė per aštuoniasdešimt paukštelių.

Mažeikių rajono savivaldybę pasiekė Lietuvos Respublikos Prezidentūros laiškas. Jame šalies vadovas ir pirmoji ponia nuoširdžiai dėkoja visiems akcijos dalyviams už tai, kad pavyko įgyvendinti simbolinę idėją, įprasminančią tai, kas svarbiausia, – kiekvienas esame unikalus ir reikšmingas, o visi kartu galime sukurti bendrus dalykus ir paskleisti gerumo bangą per Lietuvą.

Akcija dovanojo gerų emocijų

Prie „Baltojo paukščio“ akcijos prisijungusios Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos „Gyvenimo spalvos“ vadovė Lilia Baltutienė sakė, kad bendrijos nariai nuvėlė penkis ar šešis papuošimus. Akcijos organizatoriai buvo pateikę schemą, todėl pats kūrybinis procesas žmonėms buvo nesunkus ir įdomus.
Pasak „Santarvės“ pašnekovės, bendrijos nariai džiaugiasi, kad galėjo dalyvauti šioje akcijoje, ir, pamatę per televiziją rodomą Prezidentūros Kalėdų eglę su gausybe paukštukų, kalbėjo, kad ant jos kažkur yra ir jų rankomis nuvelti dirbiniai.
Mažeikių rajono neįgaliųjų centro direktorė Audronė Šimkuvienė patvirtino, kad pirmosios šalies poros paskelbta akcija bei kvietimas joje dalyvauti centro lankytojoms buvo smagus ir gerų įspūdžių padovanojęs užsiėmimas.
Prie iniciatyvos prisijungė mokyklų vaikai, bendruomenės, šeimos. Šios idėjos tikslas ir buvo suburti visuomenę kūrybiškumui, susitelkimui, bendrystei ar tiesiog smagiam užsiėmimui.
Nuotr. iš Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos
ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto