Mažeikiškės sukurtas plakatas – Seime surengtoje parodoje

Mažeikiškę Eladą Radzytę pasveikino ir už dalyvavimą konkurse padėkojo Seimo narys Linas Slušnys.

Praėjusių metų rudenį prasidėjo ir šių metų vasarį baigėsi tarptautinės LIONS klubų organizacijos inicijuotas Taikos plakatų konkursas.
Jame savo atstovę turėjo ir mūsų rajonas – Mažeikių dailės mokyklą lankančią Eladą Radzytę.

Konkursas turi ilgametes tradicijas

Daugiau nei tris dešimtmečius tarptautinė LIONS klubų organizacija mokyklose ir jaunimo grupėse rengia Taikos plakatų konkursą. Skaičiuojama, kad jame nuo 1988 metų dalyvavo daugiau kaip 4 mln. vaikų iš 100 pasaulio šalių. Nacionaliniu lygmeniu konkursą organizuoja ir remia vietiniai LIONS klubai. Konkurse dalyvauja 11–13 metų vaikai.
Nuo 2020 metų prie šio projekto prisijungė ir Lietuvos LIONS klubų asociacija, sudarydama sąlygas visiems 11–13 metų Lietuvos vaikams dalyvauti konkurse, atskleisti savo talentus bei siekti jų pripažinimo ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygiu. Šiuo konkursu vaikai įgalinami per meną kūrybiškai atskleisti savo požiūrį, jausmus, viziją apie pasaulį ir taiką.

Dalyvavo ir mažeikiškiai

Taikos plakatų konkursas vyko trimis etapais: regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu.
Kasmet konkurso dalyviai kuria plakatą pagal tarptautinės LIONS klubų organizacijos pasiūlytą temą. 2021–2022 m. Taikos plakato tema – „Mes visi susiję“. Geriausias regiono piešinys keliavo į respublikinį turą, kuriame buvo išrinktas nacionalinis nugalėtojas. Jo piešinys išsiųstas finaliniam vertinimui į JAV.
Šiemet konkurse dalyvavo 12 kūrinių iš įvairių Lietuvos miestų.
Pastaruosius kelerius metus konkurse, pakviesti ir padrąsinti Mažeikių moterų klubo LIONS narių, dalyvauja ir mūsų rajono vaikai. 2021–2022 metais jame dalyvavo Mažeikių dailės mokyklą lankantys jaunieji dailininkai.

Taikos plakato piešimo konkurse, kuris pasaulyje vyksta 30 metų, dalyvavo ir būrys 11–13 metų vaikų iš Lietuvos, o tarp jų ir mažeikiškė moksleivė Elada Radzytė.

Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo surengtas balsavimas. Jo metu daugiausia „patiktukų“ surinko E. Radzytės piešinys. Ji drauge su dar 11 vaikų buvo pakviesta į Seimą, kur atidaryta laureatų plakatų paroda, o patys laureatai buvo pasveikinti ir apdovanoti.
Mažeikių moterų klubo LIONS narės Eladai skyrė apdovanojimą. Be to, buvo išleisti ir visiems mažeikiškiams konkurso dalyviams įteikti kalendoriai, ant kurių viršelių – jų piešiniai.
Nida PUKELIENĖ
Nuotraukos iš Mažeikių moterų klubo LIONS archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto