Mažeikiškės važiuos gimdyti į Telšius?

Iš Mažeikių ligoninės į Telšius iškėlus du skyrius, įprasto darbo netektų apie 60 ligoninėje dirbančių medikų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) siekiant įgyvendinti sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą, jos dalyviams numatyta skirti beveik 800 mln. eurų.
Mūsų Savivaldybę aplankęs sveikatos apsaugos ministras tikino, jog bus atsižvelgta į savivaldos požiūrį ir gyventojų poreikius, tačiau dabartinė pertvarkos eiga verčia mažeikiškius suklusti. Ketvirtadienį vykusiame Mažeikių ligoninės ir SAM bei Ligonių kasos atstovų pasitarime paaiškėjo, kad ketinama į Telšius iškelti du mūsų ligoninės skyrius: Akušerijos ir ginekologijos bei Vaikų ligų.
Apie šiuos ketinimus „Santarvė“ kalbėjosi su Regioninės Mažeikių ligoninės direktoriumi Sigitu Kakčiu.


– Kokios mintys po pokalbio su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais?
– Manau, galiu pasakyti, kad dabar tikrai sprendžiamas mūsų įstaigos – Regioninės Mažeikių ligoninės likimas. Mažeikiškiai, tikiuosi, supranta, ką jiems lems ministerijos ketinimas reformos metu iš Mažeikių į Telšius iškelti du svarbius mūsų ligoninės paslaugų profilius (galima juos vadinti įprastai – skyriais): Akušerijos ir ginekologijos bei Vaikų ligų.
Ketvirtadienį, vadinamųjų derybų metu, supratau, kad ministerijos sprendimas jau yra paruoštas, o mes čia tik šiaip kalbame, argumentuojame, pateikiame duomenis, liudijančius, kad Mažeikiams ir aplinkiniams rajonams abiejų skyrių labiau reikia, kad tai apsimoka, nes ir gyventojų mūsų savivaldybėje daugiausia, ir ligonių srautai yra jau suformuoti bei pakankami, nes mūsų ligoninėje gydomi pacientai ne tik iš Mažeikių, bet ir iš Akmenės, Skuodo savivaldybių. Ir specialistų turime, ir jų amžiaus vidurkis atitinka ministerijos reikalavimus…
Kol kas atrodo, kad reforma vyksta teritoriniu ir, sakyčiau, lobistiniu principu, o ne pagal gyventojų poreikius, pacientų srautus. Būtent žmonių poreikius ir parodo tie srautai, dar jie parodo ligonių, jų artimųjų pasitikėjimą gydymo įstaiga.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

32 Atsakymai į “Mažeikiškės važiuos gimdyti į Telšius?”

 1. TIKRIAUSIAI parašė:

  Kaktys tikriausiai naujoje darbo vietoje kuria naujas darbo vietas,jam į Mažeikius nusispjauti.Atvažiuos kaip ponas konsultantas.

 2. Tikrai parašė:

  Lobistinis projektas kažkam reikia atlaisvinti patalpas,kad galėtu įkurti mokamas medicinines paslaugas

 3. ja/da parašė:

  nesu girdejas kad telsiskiai vaziuotu pas sundaktarius i mazeikius gyditis susapnavai turbutnoptimistas bl :D

  1. ja/dai parašė:

   Aha, bet vos tik ką nors suskauda tekini lekiat pas tuos šundaktarius garsiai rėkdami „gelbėkit!“ :)

 4. Skaitytoja parašė:

  Juk turite Dambrauską Mažeikiuose.Kreipkitės į jį , nes jis visas problemas ,pasirodo išmano :) Šviežiausias politikas Mažeikiuose , laukiantis rinkimų .

  1. Šeimų maršui parašė:

   Tikrai, Mažeikių Šeimų maršas ir jo lyderiai dėl to turėtų eiti protestuoti, važiuoti į Vilnių prie ministerijos, ligonių kasų ir visur kelti balsą, dėl ligoninės ir šitų skyrių likimo, Juk tai ŠEIMŲ MARŠAS, o uždaromi akušerijos ir vaikų skyriai, tai jiems turėtų labai rūpėti! Tai ir pamatysim, ar tikrai kovoja už šeimas.

   1. Anonimas parašė:

    Šitie kovoja už tai, kad jų neadekvatūs vadukai patektų į Seimą ir prieš pensiją geras algas gautų taip susikurdami sau pasitūrimą senatvę. O visą kita jiems giliai dzin.

 5. Palaukim parašė:

  Niekas nevaro p. Liutkau.Pagyvensim-pamatysim. Nenustebčiau, kad po mėnesio kito šitas ponas jau Šiauliuose direktoriautu. Tada ir pamatysim, kur čia viskas pakasta.

 6. Gintautas Liutkus parašė:

  Siaip nereikia vaziuoti ant Kakčio. jis juk direktorius ligonines. jei nebebus ligonine nebereikes ir jo. Manau jam svarbu,kad Mazeikiai turetu ligonine, o ne tik priemimo skyriu

 7. Rupūžė parašė:

  Ir gerai, gal kitur labiau kreips dėmesį į pacientą, nes Mažeikiuose, pragaištis! Teko susidurti, abejingumas aukščiausio laipsnio! To ir reikėjo tikėtis.

 8. Jolantai parašė:

  Jolanta, kiek klasių baigei?

  1. Jolanta parašė:

   nu astuonias klasęs baigiau, o ka ?

  2. Anonimas parašė:

   Šešias ir tas pačias pagalbinėj mokykloj :)))

 9. Nepatenkintas parašė:

  I baznytkaimi perkelti musu ligonine didziausia klaida. Patys telsiskiai vaziuoja i mazeikius gydytis o ne pas savo veterinarus. Jus vien palyginkit mazeikiu ir telsiu ligonines gyventoju skaiciu ir t.t. didesnes nesamones buti negali. Tai gal siauliu ligonine i kursenus perkelkit bus tas pats.

 10. streikuokim parašė:

  Juk tarno Kakčio koncervų valdžia daugumoj. P. Rimkiene, suburkit žmones streikuoti. Neatidaryto viaduko atidaryme tai mokėjote pasistaipyti. Kur šeimų maršo dalyviai Mažeikiuose?

 11. Jolanta parašė:

  NIEKO JUS CIA NEKALKINKIT, NEBERA LUETUVOS. SALIS, KURI TURI GYVENTOJU TIEK KIEK KINIJOS MAZAS MIESTAS, IR DAR VALDOMA VISISKU PUSPROCIU IR NEVEKSLU NETURI JOKIOS ATEITIES, NAUSEDA, SUDEDA, JOKIO SKIRTUMO. KAPUT LIETUVAI

  1. Anonimas parašė:

   Pati jus pusprotė. Tiksliau visiška kvanka

 12. NUOMONĖ parašė:

  Telšiai turėdami vieną seimo narį sugebėjo apšokti du Mažeikiams atstovaujančius parlamentarus L.Nagienę,kuri kol kas tik laksto po rajono šventes ir V.Ažuolą,kuris kažkaip keistai kovoja su skiepais ir vėjo malūnais.Tai tokią situaciją turime šiai dienai.Jei ir toliau mažeikiečių išrinkti seimūnai taip nieko neveiks,tai miesto ligoninei „kapiec“

  1. Marytė parašė:

   Kad Nagienė jau prisijungė prie kitos partijos , ,ir dabar kaip tie žmonės graužia nagus

 13. romas parašė:

  uz tat butu kainos kaip Kauno,ha ha ha,prasiskoline mazeikiu zmones,gaila labai kad bankai duoda paskolas zmonems,kurie net nemasto kaip grazins.zmones moka po 50-70 tukst.uz supuvusius sovietinius butus. ogi po renovacijos geros girtu ukrainieciu padarytos. GEDA ir man kaip mazeikieciui labai gaila.

 14. Mėta parašė:

  Gal kuo nors galėtų pagelbėti Seimo narė?

 15. Jo parašė:

  Kaktys tik vaikus geba žudyti be proto lekdamas ,ir juodai nekenčia vaikų.

 16. Jonas parašė:

  Jūsų Tenys su savo socialdemokratų svita prapiso, anot jūsų, medienos fabriką su šimtamilijoninėm investicijom ir jūs dėl to neišvėmėt nei žodelio. O dabar, kada žmogus pergyvena ir teigia, kad yra pilni ligonių sratai, kad galėtų ligoninė gyvuoti ir, kad tai viskas vyksta lobistiniu principu, bet ne, jums vistiek kyla noras apdergti žmogų. Taip darydami jūs išmušate iš po kojų bet kokį norą kovoti dėl ligoninės. Vistiek būsi blogas. Neišmanėliaim

 17. Kardas parašė:

  Kakty baik smaugti Mažeikius. Savo kaima sostine pavertei, tai dabar dar ir Mažeikių gimdyves nori išpurtyti, kol daveši iki Telšių. Pasidarysim Mažeikių apskritį, o Žemaitijos sostinė bus Plungė. Tavo Telšiai mums kaip trečia uodega.

 18. Mama parašė:

  Prap…so Naftą prap…ir ligoninę👍👍👍 tegyvuoja p.Kaktys…
  Žiaurumas…

 19. Marija parašė:

  O kur mūsų tarybos nariai, meras, patarėjos ir visa graži svita? Ar ir vėl vieno žmogelio neveiksnumas lems viso miesto likimą???

 20. Ir vėl parašė:

  Kur Kaktys nagus prikiša, baigiasi blogai Mažeikiams…

 21. Monika parašė:

  Ir taip Mzk mazas miestelis…. Galutinai padarysit provincijos kaimeliu…… Jai taip ir toliau…. Gales Mažeikiai paliktais pensininkais ir gyvuoti! Galą su galu suduriant… Nes visi issvazines iš čia lauk!!!

  1. arnas parašė:

   visais laikais mazeikia buvo ir bus niekam neidomi provincija .

 22. vaje parašė:

  Nesu dar tokia sena, ir gerai prisimenu, su kokiu užmoju Mažeikiuose buvo atidaryti naujieji Gimdymo namai! Kokios puikios kalbos buvo pasakytos, juostelė perkirpta .Žadėjo į Mažeikius gimdyt važiuoti ir Skuodiškės, ir Akmenės moterys… Gražus buvo pastatas, dar ir Ausų ir Gerklės ligų skyrius ten prisiglaudė. Deja…Nugriovė tą pastatą be maršų ir garbių svečių… Ir ant lauko pliko, dabar senamiesčio Maxima ten liko… Graudu ir liūdna, kiek milijonų buvo sukišta, ir paleista vėjais. O dabar Mažeikiai ir be Gimdymo skyriaus liks??? Be vaikų ligų skyriaus??? Kaimas, užkampis, ir tiek.

 23. Anonimas parašė:

  Lobistinis ubagas susitiko su ministerija….nieko gero nesitikėti ;(

 24. Jolanta parašė:

  Tai gal tada tegu iškelia į Šiaulius ar Kauną kokį, bus arčiau važiuoti ir vežti vaikus ar gimdyti.🙈🙈🙈🙈

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto