Mažeikiškės – vertimų ir iliustracijų projekto laureatės

Iliustracijų konkurso laureatė Adrija Kiazimovaitė ir jos dailės mokytoja Raminta Lupeikienė. Nuotr. iš progimnazijos archyvo

Mažeikiškės moksleivės iš Gabijos gimnazijos bei Kalnėnų progimnazijos tapo vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ laureatėmis ir laimėjo kelionę po Lenkiją.

Pakviestos trys mažeikiškės

Vertimų ir iliustracijų projektą „Tavo žvilgsnis“ organizuoja Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas. Ši organizacija, penkiolika metų veikianti švietimo ir kultūros srityse, per įvairius renginius bei projektus skatina vaikų ir jaunimo iniciatyvas, ugdo dalykines ir profesines kompetencijas.
Lietuvos mokiniai pamėgo fondo rengiamą vertimų ir kūrinių iliustracijų projektą „Tavo žvilgsnis“, jau tapusį tradicija meninių iniciatyvų projektą „Verdenė“, kalbų, istorijos, gamtos, geografijos projektą „Kengūra“.
Šiemet tarp vertimų ir iliustracijų projekto laureatų – Kalnėnų progimnazijos moksleivė Adrija Kiazimovaitė bei Greta Špokauskaitė ir Sofija Mickevičiūtė iš Gabijos gimnazijos.

Keliaus į Lenkiją

Projekto organizatoriai mažeikiškes, kaip ir dar pusšimtį moksleivių iš įvairių Lietuvos regionų, pakvietė keliauti į Lenkiją aplankant Gdanską, Antrojo pasaulinio karo muziejų, Marienburgo pilį, šv. Lipkos vienuolyną, „Vilko guolį“ ir kitas įdomias keliautojų pamėgtas vietas.
Kalnėnų progimnazijos dailės mokytoja Raminta Lupeikienė „Santarvei“ sakė, kad progimnazijos mokinius projekto organizatoriai jau trečius metus iš eilės pakviečia vykti į kelionę po vis kitą Europos šalį. Ankstesniais metais šio projekto laureatai keliavo po Austriją, Slovakiją.

Derinamos kalbos ir dailė

Pasak dailės mokytojos, vertimų-iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis“ jau turi ilgametes tradicijas. Jis organizuojamas kiek daugiau nei dešimt metų.
Projekto organizatoriai mokykloms atsiunčia anglų, vokiečių, rusų kalbomis užrašytus tekstus. Dalyvauti pasiryžę mokiniai pasirenka ką nori daryti: kūrybiškai, įdomiai tuos tekstus versti į lietuvių kalbą arba tik piešti jiems iliustracijas, arba ir versti, ir iliustruoti.
„Net jei mokiniai nusprendžia iliustruoti, vis tiek svarbiausia yra tekstus suprasti. Todėl pirmiausia juos tenka išsiversti į lietuvių kalbą. Mokiniai šiam projektui – tekstų skaitymui, vertimui, piešimui – skyrė apie pusantro mėnesio ir piešinių buvo iš tiesų labai įdomių. Tai netrukus planuoju mokykloje surengti parodą. “, – kalbėjo R. Lupeikienė.

Svarbu pasirinkti, kur dalyvauti

Anksčiau šio projekto dalyviai ir jų mokytojai būdavo kviečiami atvykti į Vilnių ir dalyvauti iliustracijų parodų atidaryme. Pastaruosius kelerius metus išleidžiamas elektroninis almanachas, į kurį sudedami projekto „Tavo žvilgsnis“ piešiniai bei gražiausiai, kūrybiškiausiai mokinių išversti tekstai. Be to, mokiniai paskatinami ir kelionėmis bei atminimo dovanėlėmis. O ar užtenka organizuojamų renginių, konkursų, projektų mūsų šalyje meniškiems, kūrybingiems vaikams?
„Tikrai nemažai. Bet, sakyčiau, kad mums, mokytojams, tenka gerai pagalvoti, kuriuose iš jų verta kviesti, raginti mokinius dalyvauti. Labai norisi iš organizatorių sulaukti grįžtamojo ryšio. Kartais būna tokių atvejų, kad piešinius organizatoriai pasiima, o to atgalinio ryšio – nei jokio laiškelio apie rezultatus, nei padėkos ar sveikinimo piešinių autoriams – taip ir nesulaukiame“, – apie grįžtamojo ryšio svarbą kalbėjo R. Lupeikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*