Mažeikiškiai – už Dalią Grybauskaitę

Didžiule persvara – surinkusi beveik 60 procentų rinkėjų balsų sekmadienį vykusiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose Mažeikių rajone laimėjo eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.
Palyginti su ankstesniais rinkimais, mažeikiškiai buvo aktyvesni: į rinkimus atėjo apie 48 procentai rinkėjų.


MIESTIEČIAI AKTYVESNI
Preliminariais duomenimis, socialdemokratas Algirdas Butkevičius Mažeikių rajone surinko per 4200 balsų, tai yra beveik 19 procentų, už Valentiną Mazuronį balsavo per 11 procentų. Panašiai vienodai balsų – apie penkis procentus gavo Kazimira Danutė Prunskienė ir Darbo partijos narė Loreta Graužinienė. Kaip ir tikėtasi, mažiausiai balsų – 61 – surinko Valdemaras Tomaševskis, dvigubai daugiau balsų už jį gavo Česlovas Jezerskas.
Iš mieste esančių rinkimų apylinkių, aktyviausi buvo Senamiesčio apylinkei priklausantys žmonės, keletu procentų nuo jų atsiliko Žemaitijos ir Kęstučio rinkimų apylinkių rinkėjai.
Tik 42 procentai miesto gyventojų rinkti Lietuvos Prezidento atėjo į Kalnėnų rinkimų apylinkę.
Iš kaimiškųjų rinkimų apylinkių, pasyviausi sekmadienį buvo purvėniškiai – čia balsavo tik apie 35 procentus visų balsavimo teisę turėjusių gyventojų. Aktyviausi mūsų rajone buvo račališkiai, nuo jų kiek atsiliko Dagių bei Urvikių kaimo žmonės.
Lyginant balsavimo suvestines galima nesunkiai pastebėti, kad aktyvesni mūsų rajone yra miesto ir didžiųjų gyvenviečių žmonės.
EILIŲ NEBUVO
Padidėjusį rinkėjų aktyvumą per šiuos rinkimus akcentavo visi kalbintieji apylinkių komisijų pirmininkai.
Sodų rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Aušra Juozapavičienė „Santarvei“ pastebėjo, kad rinkėjai aktyvūs buvo nuo pat ryto. Dešimtą valandą jau buvo išbalsavę beveik du šimtai rinkėjų, 14 valandą rinkėjų skaičius išaugo iki aštuonių šimtų, 17 valandą buvo užregistruota gerokai per tūkstantį balsavusiųjų.
„Rinkėjai iš tiesų gana aktyvūs, bet nei prie kabinų, nei prie balsavimo urnos spūsčių nebuvo. Per šiuos rinkimus viskas vyksta gana sparčiai: tėra tik vienas biuletenis, nėra jokių reitingavimų, tad žmonės pas mus ilgai neužtrunka“, – džiaugėsi A. Juozapavičienė.
Panaši padėtis pavakarę buvo ir Merkelio Račkausko rinkimų apylinkėje: apie penktą valandą čia jau buvo atėję beveik trisdešimt trys procentai rinkėjų. Šioje apylinkėje balsuoja daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, iš anksto apsisprendę, ką norėtų matyti naujuoju šalies prezidentu. Komisijos pirmininkė Lena Krigelienė nesiryžo spėlioti, kuris kandidatų jų apylinkėje surinks daugiausia balsų. Vėliau paaiškėjo, kad šioje apylinkėje apie 65 procentai rinkėjų savo balsą atidavė už D. Grybauskaitę.
BALSUOJA PRIEŠ
IR PO MIŠIŲ
M. Račkausko rinkimų apylinkėje balsuoja ir tie, kurie registruoti prie rajono Savivaldybės. Rinkėjų pažymėjimai iš anksto jiems neišrašomi. L. Krigelienė paaiškino, kad iš anksto to daryti neverta, kadangi iš 1087 žmonių, esančių tuose sąrašuose, rinkimų dieną balsuoti ateina vos apie trisdešimt. Pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, rinkėjo pažymėjimas tokiam žmogui išrašomas vietoje.
Iš balsavimo salės su žmona ir dukrele išėjęs mažeikiškis Rimantas buvo puikios nuotaikos.
„Už ką balsuoti žinojome jau anksčiau, tad salėje ilgai neužtrukome – viską atlikome labai greitai. Tikiuosi, kad naujasis prezidentas į Lietuvą atneš naujų vėjų ir sulauksime permainų“, – sakė vyriškis.
Laižuvos rinkimų apylinkėje pavakarę nesutikome nė vieno rinkėjo. Komisijos pirmininkė Angelė Klemenienė paaiškino, kad pagrindinis rinkėjų srautas praėjęs – apie šeštą valandą jau buvo išbalsavę apie 40 procentų laižuviškių ir aplinkinių kaimų gyventojų.
„Laižuviškiai aktyviausiai balsuoti ateina prieš ir po miestelio bažnyčioje vykstančių Mišių. Iki rinkimų pabaigos laiko yra, tad tikimės, kad žmonių dar ateis. Šiaip Laižuvos žmonės į rinkimus ateina gana gausiai“, – pasakojo ne pirmus rinkimus komisijoje dirbanti A. Klemenienė.
LANKĖSI
TARPTAUTINĖ KOMISIJA
Pakankamai aktyvūs mažeikiškiai buvo ir balsuojant iš anksto: taip balsavo beveik du tūkstančiai rinkėjų. Specialiuosiuose paštuose balsavo per du šimtus, namuose – apie tūkstantis keturi šimtai rinkėjų.
Per šiuos rinkimus buvo ir šiokių tokių naujovių – anksčiau atėję į rinkimų patalpą pamatydavome budintį policininką. Taupumo sumetimais dabar to atsisakyta – prireikus budintį pareigūnų ekipažą galima išsikviesti telefonu.
Policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas informavo, kad rinkimų dieną viskas vyko sklandžiai ir ramiai, specialių iškvietimų pareigūnai nesulaukė.
Atėjusieji balsuoti pirmą kartą jaunuoliai anksčiau gaudavo dovanų Lietuvos Konstituciją. Mažeikių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Romas Milevičius sakė, kad tokių dovanų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atsisakė – sunkmetis ir čia padarė savo.
Šiemet kai kuriose apylinkėse apsilankė VRK tarptautinė komisija, stebėjusi, kaip Lietuvoje vyksta rinkimai.
„Džiaugiamės, kad rinkimai rajone vyko ramiai, be jokių incidentų. Negavome nė vieno raštiško skundo. Manau, kad šie rinkimai mūsų rajone – vieni geriausiai pasisekusiųjų“, – tikino R. Milevičius.
Eltos nuotr: Matyti D. Grybauskaitę prie Lietuvos vairo panoro per 14,5 tūkstančio Mažeikių rajono gyventojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*