Mažeikiškiai automobilininkai rankų nenuleidžia

Marijampolės autokroso paskutiniame etape klubas „Feniksas-MegaMotorsport“ iškovojo pirmą vietą. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Galbūt žmogui yra įgimtas azartas, noras būti pirmam? Nors važiuoji jau daugelį metų, bet kaskart iš naujo kyla noras išbandyti save, nepaisant to, kad šiam sportui būtinos didelės investicijos. Tokios mintys sklandė kalbantis su mažeikiškiais automobilių lenktynininkų bendruomenės atstovais.

Automobilininkų bendruomenei – apdovanojimai

Mažeikių rajono automobilių sporto bendruomenę sudaro trys klubai, kuriems praėjusieji metai nepašykštėjo apdovanojimų: antrus gyvavimo metus nuo gruodžio skaičiuojantis Mažeikių automobilių sporto klubas (ASK) Lietuvos automobilių raliokroso čempionate komandinėse varžybose iškovojo antrosios vietos taurę, sporto klubas „Autotechnoma“ pasidabino bronzos apdovanojimais, regioninėse automobilių kroso varžybose dalyvavusi mūsų rajono „Fenikso-MegaMotorsport“ komanda taip pat buvo pasveikinta su antrosios vietos laimėjimu.
Ir asmeninėse varžybose mažeikiškiai pasirodė puikiai – šalies čempionais tapo Vainius Žulys (Mažeikių ASK) ir Arvydas Galinis („Autotechnoma“), Mažeikių ASK nariai Modestas Juodpusis ir Vitalijus Plastininas užėmė trečiąsias vietas, ne viena prizinė vieta iškovota ir regioninių automobilių kroso varžybų asmeninėje įskaitoje.
Praėjusį rudenį pirmą kartą mūsų rajono gyventojus Mažeikių ASK nudžiugino automobilių sporto renginiu – trasa driekėsi maršrutu Venta–Akmenė–Gyvoliai–Kapėnai. Jau šiais metais, sausio devynioliktąją, rajono automobilininkų bendruomenė kviečia į dar vieną renginį – Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato pirmąjį etapą „Venta–Viekšniai–Užventė 2013“.

Geri  atsiliepimai paskatino darbus tęsti

„Praėjusį rudenį išbandėme savo galimybes, išgirdome gerų atsiliepimų ir iš sportininkų, ir iš federacijos, visuomenės susidomėjimas taip pat buvo didžiulis, tad kodėl vėl nenudžiuginus sporto mėgėjų.
Juo labiau kad suskato padėti Viekšnių seniūnija, bendruomenės“, – apie idėją surengti vieną iš ralio sprinto etapų kalbėjo Mažeikių ASK vadovas Vitalijus Plastininas.
Lietuvos ralio sprinto čempionate numatyti septyni etapai. Rajono automobilių sporto mėgėjai gali džiaugtis – Viekšnių ir Ventos apylinkėse vyks ne tik pirmasis, bet ir rudenį paskutinis, septintasis, etapas.
Bendras etapo atstumas su pravažiavimais – 163 kilometrai, tad, kaip sakė klubo vadovas, vien mūsų rajono žvyrkeliais tokio atstumo nesusidarytų. Šis etapas bus ypatingas tuo, kad Kapėnuose vyks du važiavimai, vienas iš kurių šviesiu, kitas – tamsiu paros metu.

Didžiausia problema – pinigai

Regioninės automobilių kroso varžybos vyko šešiais etapais, mažeikiškių „Fenikso-MegaMotorsport“ ekipai visuose iš jų atstovavo aštuoni sportininkai, kiti dalyvavo tik atskiruose etapuose.
„Klubas oficialiai veikia jau dvylika metų, visur važiuojame savo lėšomis, o jų reikia nemažai. Kas mus traukia? Tikriausiai azartas, noras būti pirmam. Nors jau tiek metų važiuoji, vis tiek išlieka noras išbandyti save.
Gal čia liga? Žiemą tylu, ramu, tačiau ateina pavasaris – nagai pradeda niežėti, norisi ką nors nuveikti, o čia gauni varžybų tvarkaraštį, vienas, kitas skambina – ką tu padarei savo automobiliui, aš jau padariau tą ir tą… Žiūrėk, ir įsitrauki“, – automobilininkų nuotaikomis pasidalijo klubo vadovas Erlandas Novogreckis.
Jam antrino ir V. Plastininas: „Didžiausia problema – finansinė pusė, tačiau nesakau, kad nevyksime į varžybas – sunku nesunku, dalyvauji, ir viskas. Dėl to ir į sprinto čempionatą siųsime tik vieną ekipažą – aš prie vairo, Modestas Juodpusis už šturmaną. Manau, kad jaunajam sportininkui tai bus į naudą“.
Pašnekovai tikino, kad stengiasi vienas kitam padėti, nes automobilininkų bendruomenėje priešų nėra, yra tik neoficialus varžymasis.

Paskata – piniginis prizas

Be taurių ir medalių, kurie tradiciškai įteikiami sezono uždarymo metu, regioninio automobilių kroso čempionato prizininkai buvo apdovanoti ir piniginiais prizais.
„Jau sezono pradžioje sutarėme, kad dalelę startinio mokesčio, kurį visos komandos sumoka kiekvieno etapo metu, dėsime į bendrą katilą ir skirsime priziniam fondui. Gavome du tūkstančius litų, žinoma, tai menka suma, palyginti su ta, kurią išleidome visų metų varžyboms, tačiau ir toks paskatinimas yra malonus“, – patikino E. Novogreckis.
Mažeikiškiai planuoja dalyvauti mėgėjų startuose ir šiais metais. Jie tikisi, kad varžybose bus nemažai permainų, galbūt pavadinime labiau atsispindės Žemaitija – juk didžioji dalis varžybų dalyvių yra iš Žemaitijos regiono.

Apie trasą – tik svajonės

Vienas iš varžybų etapų vyko Akmenėje, kitas – Telšiuose, o mūsų rajone ir šiais metais tiek šalies automobilių raliokroso čempionato, tiek regioninių mėgėjų varžybų sirgaliai taip ir nepamatys.
„Raliokroso etapai vyksta uždarose trasose, o pas mus net ir per artimiausius dešimt metų tokios trasos įrengimas „nesišviečia“ – tam būtinos didelės investicijos, o kur jų rasti? Teks ir toliau važiuoti į kitų rajonų trasas“, – apgailestavo V. Plastininas.
Anot E. Novogreckio, kartais būna apmaudu: Akmenėje trasa – viena geriausių Žemaitijoje, Telšiuose – trasa, kurioje anksčiau vyko net čempionatų etapai, Plungėje trasa taip pat yra, tik šiuo metu ji uždaryta.
„Mūsų varžybose reikalavimai trasai daug paprastesni, tačiau ir tokia trasa mažeikiškiams „neįkandama“ – norint ją įrengti reikia velnioniškai daug pinigų, o mes ir taip varžomės savo lėšomis“, – pagrindinę problemą, dėl kurios mūsų rajono gyventojai negali ir negalės stebėti savo miesto atstovų pasirodymų, įvardijo automobilių sporto klubo vadovas.

One Reply to “Mažeikiškiai automobilininkai rankų nenuleidžia”

  1. ..... parašė:

    Autosportas Lietuvoje nera stipriai vertinamas, o gaila. Visi deda viltis tik i krepsini, o likes sportas merdi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto