Mažeikiškiai buvo dosnūs paramos laukiantiems kraštiečiams

„Liberta“ klubo moterys susirinkusiesiems parengė madingų šukuosenų pristatymą ir kitokių staigmenų. Nuotrauka iš akcijų rengėjų archyvo

Mažeikiuose prasidėjo kalėdiniai labdaros renginiai. Penktadienį ir šeštadienį mažeikiškiai turėjo galimybę paaukoti lėšų sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms ir socialiai remtinų vaikų užimtumui.

Iniciatyva vis plečiasi

Penktadienio vakarą į Kultūros centro pramogų salę rinkosi kviestiniai svečiai. Daugiau nei du šimtai mažeikiškių atvyko į Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ labdaros renginį „Noriu, kad nusišypsotum“.
Susirinkusieji turėjo progą išvysti įspūdingą koncertą ir paaukoti lėšų sunkiomis ligomis sergantiems mažeikiškiams.
Viena iš šios akcijos iniciatorių – grožio salono „Žavesys“ savininkė Asta Mačienė, sakė, kad idėja padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms jai kilo anksčiau. Iš pradžių bandyta ligones paremti dovanojant perukus – kadangi po sudėtingų gydymo procedūrų ima slinkti plaukai. Paskui ši iniciatyva gerokai išsiplėtė – rotarietės moterys, susibūrusios į klubą „Liberta“, pradėjo rinkti lėšas, kad daugiau pagelbėtų ligoniams – padėtų apmokėti gydymo, kelionių išlaidas, palengvintų buitį.
Tuo tikslu įvairiose vietose buvo įrengtos aukų dėžutės. Sergantiesiems aukojo rotariečiai, „Liberta“ klubo narės, kalėdinėje labdaros akcijoje nemokamai koncertuoti sutiko būrys atlikėjų – tiek vietinių, tiek žinomų visoje šalyje.

Indėlis didžiulis

Dvidešimt tris nares vienijančio „Liberta“ klubo prezidentė Edita Rancienė sakė, kad į aukų dėžutes per nepilnus metus mažeikiškiai sumetė per 6,6 tūkstančio litų. Renginio metu buvo surinkta per 19 tūkstančių litų. Mažeikiškiai aukojo pirkdami kvietimus, dalyvaudami labdaros aukcione ir aukcionui dovanodami vertingus prizus.
Kalėdinė labdaros akcija „Noriu, kad nusišypsotum“ buvo skirta mažeikiškei mergaitei Raimondai, sergančiai sunkia kraujo liga.
Klubo prezidentė tikino: visos libertietės labai dėkingos mažeikiškiams, kurie taip aktyviai dalyvavo akcijoje. „Jūsų aukų dėka jau parėmėme dešimt šeimų, kurios turi onkologinėmis ligomis sergančių šeimos narių. Tik mažeikiškių gerumas ir širdies šiluma leidžia šioms šeimoms tinkamai pasirūpinti savo artimaisiais“, – akcentavo vadovė.
„Liberta“ klubo narės teigia, kad sunku būtų išvardyti visus, kuriems būtina padėkoti. Tai ir prie akcijos prisidėję verslininkai, ir į ją susirinkę bei aukoję mažeikiškiai, ir koncertą surengusi atlikėjų grupė.

Stovyklaus socialiai remtini vaikai

Labdaros projektas „Dovanok vaikui šypseną“ šeštadienį pakvietė mažeikiškius į Kultūros centro salę ir padovanojo šventę mažiesiems.
Pasak akcijos rengėjų – labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ vadovų, vėjo malūnėlių jūra, labdaros aukcionas ir puikus koncertas nepaliko abejingų. Tad organizatoriai skaičiuoja, kad už per renginį surinktas lėšas į žiemos bei vasaros stovyklas bus galima pakviesti daugiau nei dvi dešimtis likimo nuskriaustų mažųjų mažeikiškių.
Pirmieji jau sausio 1–6 dienomis stovyklaus Telšiuose.
Koncerte autorinėmis dainomis ir teatralizuotu pasirodymu nudžiugino Laura Remeikienė su jaunaisiais „Lauros studijos“ atlikėjais iš Šiaulių. Staigmena žiūrovams tapo balionų lietus ir labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ atstovės Telšiuose Dianos Bomblauskienės pasirodymas.

Lėšas rinko ir aukcione

Kaip teigia akcijos rengėjai, muzikinė programa „Tuk tuk, širdele“ jau privertė nusišypsoti keturių miestų gyventojus. Su projektu „Dovanok vaikui šypseną“ atlikėjai aplankė Kėdainius, Plungę, Telšius ir Mažeikius.
Sausio 5-ąją Klaipėdos koncertų salėje numatytas labdaros projekto finalinis renginys.
Prieš koncertą Mažeikiuose žiūrovai turėjo galimybę dalyvauti labdaros aukcione. Jam autorinius darbus aukojo profesionalūs menininkai, amatininkus ir mėgėjai iš visos Lietuvos.
Prie kilnaus tikslo – padovanoti likimo nuskriaustiems vaikams kelialapį į žiemos ir vasaros stovyklas – aktyviai prisijungė ir vietos kūrėjai, t. y. nepriklausomi Mažeikių fotografai, nuolatinė fondo aukcionų rėmėja Birutė Steponavičienė, kalvis Virgilijus Mikuckis, literatė Regina Maigaitė-Niunevienė ir kt.
„Gausūs aplodismentai, mažųjų ir jų tėvelių šypsenos – geriausia padėka organizatoriams. Gera žinoti, kad gimtajame mieste yra tiek daug neabejingų žmonių“, –  sakė labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ direktorė Jūratė Gineitienė.

Vėjo malūnėliai mažeikiškių rankose, pasak rengėjų, simbolizavo gerumo pergalę ir tikėjimą, kad galima susivienyti kilniam tikslui. Nuotrauka iš akcijų rengėjų archyvo

Siekiama vėjo malūnėlių rekordo

Mažeikiai – jau ketvirtasis miestas, kurį aplankė labdaros projektas „Dovanok vaikui šypseną“. Viso turo per Lietuvą metu buvo registruojami žiūrovų ir savanorių pagaminti vėjo malūnėliai bei siekiama rekordo. Rekordas, anot organizatorių, tarsi simbolizuoja gerumo pergalę ir tikėjimą, kad galima susivienyti bendram kilniam tikslui.
Anot organizatorių, jau užregistruota daugiau nei 700 vėjo malūnėlių. Ankstesnis Lietuvos rekordas buvo 400 besisukančių vėjo malūnėlių. Ar po renginio Klaipėdoje bus užregistruotas naujas rekordas – paaiškės kitų metų pradžioje, rekordus fiksuojančiai agentūrai „Factum“ patvirtinus organizatorių pateiktus duomenis.

Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto